Green Lantern zabezpečuje mier v galaxii už 80 rokov

Áno, je to naozaj tak! V máji tohto roku to bude presne 80 rokov od prvého výskytu najznámejšieho „policajta galaxie“ zo sveta DC. Udialo sa to na stránkach komiksu All-American Comics #16 a nebola to pre súčasných čitateľov tá najznámejšia verzia postavy Hal Jordan, ale Alan Scott a.k.a. prvý Green Lantern. Zásluhu na vytvorení postavy Alana Scotta má hlavne Martin Nodell, ktorý neskôr v roku 1959 spolu s Gilom Kaneom predstavili aj najznámejšieho Lanterna – Hala Jordana.

All-American Comics #16

Počas 80 rokov svojej existencie Green Lantern čelil mnohým hrozbám a nepriateľom, rovnako ako aj krízam, či už osobným alebo v úlohe superhrdinu. Ako oslavu a poctu k tomuto krásnemu 80. výročiu nám preto DC Comics naservíruje v máji tohto roku špeciálny 100-stranový komiks s názvom Green Lantern 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular #1. Okrem už spomínaných postáv ako Alan Scott a Hal Jordan sa objavia aj iní, menej známi príslušníci Green Lantern Corps a to konkrétne: John Stewart, Guy Gardner, Kyle Rayner, Jessica Cruz a Simon Baz. Pre zberateľov a fanúšikov tejto postavy je dôležitá informácia, že špeciál dostane množstvo variant coverov z rôznych časových období, podobne ako tomu bolo pri Action Comics #1000, Detective Comics #1000 alebo Wonder Woman #750.

O jednotlivé variant covery sa postarali:

• 1940 – Nicola Scott
• 1950 – Matt Taylor
• 1960 – Doug Mahnke
• 1970 – Neal Adams
• 1980 – David Finch
• 1990 – Philip Tan
• 2000 – Ivan Reis a Oclair Albert
• 2010 – Jim Lee a Scott Williams

Príbehy pre tento špeciál napíšu známe mená ako Geoff Johns, Peter J. Tomasi, Jeff Lemire, Robert Venditti a mnohí ďalší.

In brightest day, in blackest night,

No evil shall escape my sight.

Let those who worship evil’s might,

Beware my power, Green Lantern’s light!prísaha Green Lanternov

Odporúčané čítanie: Green Lantern- Tajemství původu (BBart), Blackest Night omnibus, Green Lantern Rebirth by Geoff Johns

zdroj: DC

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 − 22 =