Hell Fest: Park nudy

Keď máte polovičku, ktorá miluje horory, tak sa obetujete a občas to pretrpíte. V poslednom čase trpím trochu viac, ale snáď už čoskoro začne svitať na lepšie časy. Hell Fest: Park hrôzy mal byť presne ten typ hororov, ktorý nemusím. Niekto bez rozmyslu naháňa ľudí a vraždí, a je to fakt hnusné, a detailné, a vlastne ani neviete, odkiaľ kto vyletí a kto najbližšie rozseká niekoho na rešeto. Tentoraz však akosi chýbala vo filme tá hrôza. Ale poďme pekne po poriadku.

(zdroj: IMDb.com)

Film začína vraždou v parku Hell Fest spred pár rokov, aby hlúpe americké publikum vedelo, o čom je reč, keď to naši hrdinovia pripomenú hlavnej obeti, ehm, postave, ehm, Natalie. Úvod – super. Potom príde strih – dve baby bývajú v dome ako na intráku a príde k nim tretia, ktorú už roky nevideli, a tretia hejtuje druhú, ale s prvou je najlepšia kamoška, ale nevideli sa roky, lebo tretia odišla na štýlovú univerzitu, kým prvá s druhou ostali doma na štátnej… a potom sa zamyslíte, či nepozeráte film, ktorý ste už x-krát videli. Nie, len ste si pustili obohranú platňu. Ale toto je aspoň výnimočne dobre zahraté.

Hell Fest: Park hrôzy je putovný zábavný – ehm, strašidelný – park, ktorý má mega rozlohu, podľa mňa minimálne aspoň ako Rajka pri Bratislave. Celkom dobrý a zaujímavý námet. Vnútri pracujú herci, ktorých úlohou je vystrašiť vás čo najviac. Hrdinovia vedú trápne dialógy, ale poviete si, že v rámci žánra je to povinná jazda na ceste k tej pravej orechovej mäsiarčine.

(zdroj: IMDb.com)

Zážitok z filmu kazí len prichádzajúce zlo. Týpek, ktorého kamera zaberá len zozadu, v starých kanadách. A dávka hrôzy sa úplne vytratí, keď si týpek nasadí masku a kamera zrazu objaví aj predný záber na postavu. Niečo, s čím by sa dalo pekne hrať až do konca filmu, je premrhané hneď v úvodných minútach. Škoda.

Naši šiesti hrdinovia sú hneď pri prvej atrakcii svedkami, ako tento „týpek“ zakiluje jednu pipku. Šestica kamošov si myslí, že je to súčasť hrôzostrašného zážitku v parku. A Natalie, hlavná hrdinka, dokonca pobáda týpka, aby to už spravil. Poviete si, že dievča má poriadne gule, a tajne dúfate, že bude týpkovi sekundovať až do konca. Lenže ona hneď vystrašená utečie preč. On sa pred ňou neskôr zjaví a priloží si varovne prst pred ústa, aby jej naznačil, že má mlčať o tom, čoho bola pred pár minútami svedkom.

(zdroj: IMDb.com)

A tu začína problém s týmto filmom. Natalie totiž o tom, čo videla, naozaj mlčí, no týpek ju naďalej prenasleduje a začne postupne kántriť jej kamošov, ešte kým sú v parku Hell Fest. Filmári nedokázali poriadne využiť prostredie hrôzostrašného parku a jeho mnohých atrakcií. A po prvej tretine filmu sa dokonca vykašľali aj na rekvizity. Laici dokážu aj bežným okom na plátne rozoznať, čo je fejk a čo skutočný človek, ktorý sa chystá napadnúť hrdinov.

Fakt debilný moment - pozor spoiler!

Týpek prenasleduje Natalie a postupne kiluje jej kamarátov. O tom sú zvyšné dve tretiny filmu. Jeden fakt debilný moment nastane na záver, keď hrdinovia utekajú pred týpkom, hľadajú únikový východ a pri prvom neoznačenom „vchode“, na ktorý narazia, si povedia, že toto bude isto únikový východ. A oni si to nakráčajú rovno do jednej z atrakcií. Trápny pokus, ako natiahnuť film o ďalších 15 minút.

Chválim však herecké výkony. Ostáva mi len veriť, že scenárista začal hercov krágľovať podľa toho, kto bol najhorší a na konci ostali len najlepší. Mám pocit, že mnohí dopozerali film aj vďaka nim, ich emócie neboli prehnané, ale naopak skutočné a uveriteľné. A to sa dnes v blockbusterových hororoch často nevidí.

Nakoniec je však Hell Fest: Park hrôzy len nepodarená mäsiarčina bez akejkoľvek dávky hrôzy. Herci vcelku ujdú, ale potenciál putovného zábavno-strašidelného parku nie je využitý ani na 10 %.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Erik „Fazi“ Fazekaš

Erik Fazi Fazekaš je trochu viac na hlavu. Živí sa čítaním kníh a ešte to aj robí rád. A keď nečíta, tak o knihách a svojej práci rozpráva, píše, fotí... a sociálne mediátoruje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
18 − 15 =