Hellboy spôsobil rozčarovanie

Komiksový hrdina z pera Mikea Mignolu je legendárny a aj jeho filmové spracovanie od Guillerma del Tora, nech má mnohé filmové nedostatky, sa stalo pevnou súčasťou popkultúry. Trailer na nové spracovanie teda bol vcelku očakávaný. Prvé obrázky a plagáty vyzerali temne a priam hororovo. Oficiálne zverejnenie traileru trochu urýchlilo jeho neoficiálne uniknutie a potom to prišlo. Šok, zmätok, zdesenie a čudná pachuť v ústach.

Trailer sa snaží byť svižný a hrať to na vtipnú nôtu plnú nadhľadu, ale dovolím si tvrdiť, že po priam hororových sľuboch je to dosť kontraproduktívne. V záberoch síce nechýba krv, násilie a množstvo akcie, ale celkový tón, aj vďaka hudbe, je niekde inde, ako si to predstavovali fanúšikovia. Vlna kritiky sa zniesla aj na Davida Harboura, ktorému prischla náročná úloha nahradiť všeobecne obľúbeného Rona Perlmana. Výsledok môže byť, samozrejme, iný a fanúšikovia možno dostanú to, čo im bolo sľúbené, avšak ako štart výraznejšej marketingovej kampane bol tento trailer veľmi nešťastný. PR oddelenie teda bude musieť zamakať, aby ľudí dostali do kina na túto verziu obľúbeného antihrdinu.

Film zamieri do kín 12. apríla 2019.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 + 20 =