HeroClix: TMNT prvý preview – Raphael

HeroClix Set Teenage Mutant Ninja Turtles už klope na dvere a tak sa von pomaly dostávajú okrem obrázkov aj konkrétne preview pre jednotlivé charaktery. Prvé figúrky, na ktoré sa môžeme pozrieť detailnejšie sú dva varianty Raphaeala.
Prvý bude vychádzať z komiksu TMNT z roku 1984, ktorý vychádzal vo vydavateľstve Mirage Comics. Tento variant Raphaela bude mať číslo 001 a do hry bude vstupovať s 50 bodmi. Na prvý pohľad je jasné, že pôjde o figúrku, ktorá sa bude špecializovať na boj zblízka. Jej jediná stabilná špeciálna schopnosť s názvom „Fighting through the Swarms“ jej na to dáva všetky prepoklady. Raphaelovi umožňuje po úspešnom útoku, presunúť sa na ktorékoľvek políčko susediace so zasiahnutým charakterom. Raphael sa tak môže uhnúť útoku, ktorého by mohol byť terčom v ďalšom kole, prípadne si tak môže vytvoriť pozíciu na útok na inú postavu, alebo môže napríklad znemožniť streľbu postave, ktorá vie útočiť na diaľku. Možnosti sú rôzne a Raphael sa tak bude najlepšie určite cítiť v klbku nepriateľov. Na prvých troch klikoch vidíme pohybovú abilitu Charge, ktorú následne strieda Leap/Climb, čo pridáva postave na pohyblivosti. Čo sa týka útoku, Raphael začína so schopnosťou „Sai“, čo je vlastne modifikované Flurry. Modifikácia sa týka toho, že oba útoky dávajú penetrating damage. Po troch klikoch sa táto schopnosť stráca. Čo sa týka obrany, Raph začína s Toughness, ktorý na treťom kliku nahradí Combat Reflexes, ktoré z neho spravia ešte tuhšieho bojovníka na boj zblízka. Damage schopnosti začínajú až na druhom kliku s Battle Fury, čím získavame imunitu voči Mind Control alebo Incapacitate. Umožňuje mu samozrejme ignorovať aj Shape Change. Na posledných dvoch klikoch si Raph spomenie na roky tréningu a získava Close Combat Expert. Celkovo ide o veľmi dobrú figúrku na boj zblízka, ktorá môže byť v interiéri alebo uzavretých priestoroch s vhodným supportom veľmi nepríjemná.

 

TMNT1-001-Raphael
(zdroj:heroclix.com)

Druhý variant Raphaela je inšpirovaný animovaným seriálom z roku 2012, má číslo 025 a do hry prichádza so 60 bodmi. Prvé dva kliky prinášajú kombináciu Charge a Quake, obrane bude pomáhať Toughness. Zaujímavé to začne byť pri kliku číslo tri, v ktorom sa začína možnosť využívať špeciálnu schopnosť „Most Attitude of the Turtles“, ktorá prináša kombináciu Charge a Flurry. Keď si k tomu pripočítame aj útočnú schopnosť Blades/Claws/Fangs, ide o naozaj smrtiacu kombináciu, ktorá môže vyprodukovať veľký damage a za zmienku tiež stojí, že Raph túto kombináciu už nestratí, pokiaľ bude nažive. O obranu sa bude starať do tretieho kliku už spomínaný Toughness, na štvrtom kliku prichádza špeciálna schopnosť „Hey! We´re Not Kung Fu Frogs, We´re Ninja Turtles“, ktorá prináša kombináciu Combat Reflexes a Willpower. Damage je obzvláštnený na záverečných štyroch klikoch pomocou Battle Fury.

 

TMNT1-025-Raphael
(zdroj:heroclix.com)

Raphael bude v oboch variantoch tuhý nepriateľ na boj zblízka, jediná slabina je absencia účinnejšej obrany na ranged útoky. Ale so správnym manévrovaním a vhodným supportom od tímu, sa dá vysporiadať aj s touto slabinou. Logický je tiež fakt, že nie je veľmi vhodná na príliš otvorené mapy.

(zdroj:heroclix.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
12 − 5 =