Hilda a polnočný obor – Luke Pearson

Hilda sa vracia s novým dobrodružstvom! Tí z vás, ktorí modrovlasú Hildu, žijúcu so svojou maminkou a líškopsom uprostred divočiny už aspoň trochu poznajú, vedia, že dobrodružstvo nikdy nie je ďaleko. Samozrejme, že inak tomu nie je ani v druhom pokračovaní komiksovej série Luka Pearsona s názvom Hilda a polnočný obor. No pozor – stretnutie s obrom nie je jediným prekvapením, ktoré na Hildu a čitateľov čaká.

Idylku života na samote Hilde a jej mamke začnú narušovať drobné, ale výhražné listy od neznámeho adresáta. Každý večer ich prekvapí drobná obálka a výzva, aby sa odsťahovali. Hilda o tom, samozrejme, nechce ani počuť, a preto sa snaží vypátrať, kto by za vyhrážkami mohol stáť. No pred domom nenájde ani živú dušu – až na gigantického obra, ktorý (pochopiteľne) listy poslať nemohol. Kto ich tak strašne nenávidí?

Odpoveď na svoju otázku Hilda nájde rýchlo – keď pidiľudia začnú s násilným vysťahovaním. Hilda zistí, že ich dom stojí uprostred Severného elfského údolia, ktoré obývajú mini-pidi elfovia. Och, pýtate sa, prečo sa ich doteraz nikdy nevideli? Pretože nepodpísali potrebné dokumenty. Elfovia v tomto svete sú totiž páni byrokracie, a teda na všetko potrebujú štósy podpísaných tlačív a potvrdení.

Keď sa Hilda skamaráti s elfom Alfurom, zistí, že možno existuje šanca, ako svoj domov zachrániť. Chopí sa jej, pretože najviac na svete sa jej prieči predstava, že by musela opustiť údolie uprostred divočiny a ísť bývať do prašivého mesta. A tak sa začína dobrodružstvo. A ako do toho všetkého zapadá tajomný obor, ktorého Hilda stretáva po nociach? Možno viac, než by naša dobrodružná hrdinka očakávala.

Komiks je opäť plný úžasných výmyslov Lukea Pearsona – od absurdných vtípkov (niektoré z nich pobavia skôr starších čitateľov), cez milé príšerky (huňky!) až po fantastických obrov a podivné postavičky. Fakt žasnem nad predstavivosťou Pearsona – nielen ako spisovateľa, ale aj ako ilustrátora. Postavy, či už ľudské, alebo fantastické, majú zaujímavý dizajn, takže komiks upúta aj vizuálne.

Oproti prvej knihe Hilda a trol sa dej trochu zhustil, čiže prirodzene pribudlo množstvo panelov. Príbeh sa trochu viac zamotal, takže Hilda a polnočný obor ponúka trochu viac muziky za rovnako peňazí než diel prvý. Napriek tomu, že na stranách komiksu je trochu „tesnejšie“ kvôli väčšiemu množstvu panelov, dej je stále prehľadný a ľahko sa sleduje. A čo je najdôležitejšie – stále baví rovnako. Ak nie viac.

Za recenzný výtlačok ďakujeme vydavateľstvu Albatros.

  • Vydavateľstvo: Albatros
  • Preklad: Magdaléna Poppelková
  • Počet strán: 48
  • Väzba: pevná väzba
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2019
  • ISBN: 9788056612149
Komiks si môžete kúpiť napríklad tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
15 × 27 =