Image uvádza… #6

Po mesiaci sme späť s prehľadom toho najzaujímavejšieho, čo si pre nás pripravilo vydavateľstvo Image. A ako inak, je to z každého rožka troška. Začneme komiksom s rozprávkovým nádychom, potom reštartujeme legendu, pokúsime sa dostať do záhadného a veľmi dobre chráneného mesta a v závere môžete čakať parkúrové gangy.

 

 

V poslednom čase boli okolo nás samé rozprávky. Obdobie Vianoc je už skrátka také. Vydavateľstvo Image nám tiež prispelo svojou troškou komiksom Sleepless, ktorý má prvky rozprávky. V prvom čísle, ktoré debutovalo 6. decembra 2017, ide skôr o atmosféru ako o príbeh. Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že sa tu toho príliš veľa nestalo. Atmosféra však tento pomalý rozbeh dokonale vynahrádza. Už od začiatku sledujeme udatného rytiera, ktorého poslaním je chrániť na prvý pohľad celkom milú princeznú. Po skvelej scéne v rodinnej hrobke sa stávame svedkami korunovácie nového kráľa. V tomto prípade je ťažko odhadnúť, čo bude táto zmena znamenať pre vývoj príbehu. Vo vzduchu ale cítiť intrigy a motívy postáv, ktoré sú zatiaľ skryté, môžu byť naozaj akékoľvek.

 

 

Ak teda máte náladu na pekne nakreslenú rozprávkovú fantasy, Sleepless z pera Sarah Vaughn môže byť dobrá voľba. Dúfajme, že si komiks udrží príjemnú atmosféru a príbeh sa začne vhodne rozvíjať. Druhého zošita sa dočkáme 10. januára 2018.

 

 

Witchblade je titul, ktorý je známy aj v našich končinách. Prvých 50 zošitov tejto série vyšlo v rámci Witchblade Kompendium v dvoch zbierkach v roku 2015 a len nedávno v roku 2017 pod záštitou Comics Centra. Celkovo má táto séria v origináli 185 zošitov a vychádzala od novembra 1995 do októbra 2015. Po približne dvojročnej prestávke sa v Top Cow rozhodli, že tento titul reštartujú, a výsledkom je prvé číslo, ktoré vyšlo 6. decembra.

 

 

Hlavnou postavou je reportérka Alex Underwood. Všetko síce nasvedčuje, že bola zavraždená, ale Alex žije. A ako bonus získala zvláštne nadprirodzené schopnosti. Otvára sa tak pre ňu úplne neznámy a veľmi nebezpečný svet. Veľmi sympatické je, že Alex vyzerá oveľa prirodzenejšie ako jej predchodkyňe, ktoré akoby vyliezli z pornofilmu. Podpísali sa na tom určite aj scenáristka Caitlin Kittredge a kreslička Roberta Ingranata. Čisto ženský tím by nám mohol priniesť oveľa komplexnejší príbeh a nielen už trochu otrepaný, sexuálne ladený vizuál s občasnou akciou. Príbeh bol v prvom čísle ťažšie uchopiteľný, ale verím, že v druhom čísle, ktoré vyjde 10. januára 2018 a bude v ňom pokračovať story arc Life After, to začne do seba pekne zapadať. Je úplne jedno, či ste Witchblade pred tým čítali alebo nie, tento reboot je vhodný začiatok pre každého. Sympatická hrdinka, krásna kresba, nadprirodzené sily, ktoré sa dali do pohybu, musia byť dostatočné lákadlo. Takže neváhajte!

 

 

Udalosť nazývaná Midnight Event navždy zmenila svet. Teraz, o storočia neskôr, spoznávame Jacka Kryznana. Ten prichádza na predmestie Paradiso City a jeho jediným cieľom je dostať sa do samotného mesta. To však nie je také jednoduché. Paradiso City má zvláštnych a mocných strážcov.

 

Post-apokalyptická nálada z tohto komiksu sála od začiatku. O hlavnom hrdinovi sa dozvedáme minimum, ale aj to málo je zaujímavé. Jack má svoje prízraky z detstva, ktoré ho neustále prenasledujú. Zároveň má záhadné zariadenie, ktoré môže veľmi zásadne zmeniť svet. Jeho motivácia, prečo sa chce dostať do Paradiso City, je nám zatiaľ neznáma a čakám, že sa v druhom čísle o niečo viac rozvinie. Veľmi sa mi páčili strážovia mesta. Pokročilé high-tech stvorenia, ktoré sú v ostrom kontraste k živoriacim ľuďom. O ich motívoch toho vieme ešte menej. V prvom čísle bolo prezradené minimum, ale základné pravidlá sveta sú jasne definované. Rysuje sa tu niekoľko dejových liniek alebo, lepšie povedané, strán, ktoré sú v dianí z nejakého dôvodu zainteresované. Komiks je dosť špecifický a nebude pochuti každému. Odporúčam ho fanúšikom post-apo sci-fi, ktorým neprekáža, že nedostanú všetko hneď na podnose. Druhé číslo sa dostane na pulty 10. decembra.

 

 

V blízkej budúcnosti ľudia žijú v obrovských mestách, v ktorých ulice ovládli tzv. Boneheads. Ide o parkúristov, ktorí vďaka špeciálnej helme, ktorá je s nimi prepojená na neurálnej úrovni, zlepšujú svoje schopnosti a nemajú tak problém podstúpiť oveľa väčšie riziko. Medzi gangmi zúri vojna, ktorá ničí mesto. Avšak jeden Bonehead je iný ako ostatní. A je v ňom nádej na záchranu budúcnosti mesta.

 

 

Príbeh z pera scenáristu Bryana Hilla (Postal) je veľmi priamočiary a v úvode veľmi jednoduchý. V prvom čísle sa skáče, naháňa, sú tu bitky a ďalšie naháňanie. Kresba Rhoalda Marcelliusa (Marvel´s Contest of Champions) tomu dala správnu dynamiku a skvele sa na to pozerá, avšak to je asi tak všetko. Príbeh ma príliš nezaujal a necítil som tú naliehavosť a zúfalstvo mesta, ktoré sľubovala anotácia. Skôr mi to pripadalo, akoby sa v prvom čísle Hill a Marcellius chceli vyblbnúť a ukázať, čo všetko Boneheads dokážu. Zabudli pri tom ale na pozadie, niečo, čo by skákaniu a naháňaniu dalo aspoň trochu zaujímavý rámec. Druhého čísla sa dočkáme 31. januára a dúfam, že sa príbeh a kulisy o niečo viac rozvinú. Ak nie, séria Boneheads bude odsúdená na obyčajné „Chyť ma, ak to dokážeš“, čo je, žiaľ, veľmi málo.

 

Ďalšie číslo Image uvádza môžete očakávať opäť o mesiac. Novinky na január vyzerajú nádejne, a preto bude určite o čom písať.

(zdroj obrázkov: imagecomis.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
28 + 22 =