Infinity War valcuje jeden rekord za druhým!

Všetci sme čakali, že to bude veľká vec. Predsa len, MCU sa budovalo 10 rokov a Infinity War malo byť vyvrcholenie tejto cesty. O filme, respektíve o tom, čo sa v ňom stalo, sa toho ešte bude písať veľmi veľa. Kto videl, ten určite vie, že záver nechal dvere rôznym teóriám a názorom dokorán. V tomto článku sa ale pozrieme na to, ako Avengers valcujú kiná a prekonávajú rekordy.

Otvárací víkend sa považuje za prvý indikátor toho, či bude alebo nebude film úspešný. Samozrejme, sú tu výnimky, kde otvárací víkend nie je zárobkovo top, ale väčšinou sa ide podľa rovnice, že „otvárak“ je pre tržby zásadný. Doterajší rekord tržieb v US kinách držala Star Wars: The Force Awakens, ktorá v decembri 2015 otvorila so sumou 247,9 milióna dolárov. Je vám asi jasné, prečo o tomto rekorde píšem v minulom čase. Avengers otvorili so sumou 250 miliónov a stanovili tak nové maximum. Keď si to porovnáme s inými MCU titulmi, tak napríklad Black Panther dosiahol sumu 202 miliónov a prvý Avengers 207 miliónov.

 

 

Ďalším zásadným rekordom je suma tržieb za otvárací víkend celosvetovo. Minuloročný The Fate of the Furious so sumou 541,9 milióna dolárov sa museli skloniť pred sumou 630 miliónov, ktorú utŕžili Avengers.

Ak sa pozrieme na zahraničné trhy, najúspešnejšiu premiéru v histórii si pripísalo Infinity War v Južnej Kórei, Mexiku, Brazílii, na Filipínach, v Thajsku, Indonézii a Malajzii. V Indii ide o najúspešnejšiu premiéru západnej produkcie.

Z kategórie „menších“ rekordov tu máme najlepšiu americkú sobotu, nedeľu, najúspešnejší aprílový štart, najúspešnejší jarný štart a najrýchlejšie dosiahnutú hranicu 150, 200, 250 miliónov. A takto by sme mohli pokračovať. Tieto úspechy nenechali chladným ani Kevina Feigea, ktorý už stihol fanúšikom adresovať list s poďakovaním.

 

 

A na prekonanie rekordného otváracieho víkendu už zareagoval aj Lucasfilm.

 

 

Na záver už jeden fakt a jedno rypnutie. Všetky tieto bombastické čísla sú bez dolárov z Číny a Ruska, kde bude mať Infinity War premiéru až najbližšie týždne. A to rypnutie? Avengers za tri dni zarobili 630 miliónov celosvetovo. Justice League za 119 dní „závratných“ 657 miliónov. 😉

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
23 − 22 =