Iron Sky 2: Blíži sa ďalší úlet z Fínska!

Nacisti v roku 1945 založili na odvrátenej strane Mesiaca tajnú základňu, aby sa o viac ako 70 rokov rozhodli vrátiť sa a opäť získať stratenú moc. Tento šialený príbeh nám v roku 2012 vo filme Iron Sky priniesol fínsky režisér Timo Vuorensola a potvrdil tak fakt, že Škandinávia má talent na uletené komédie (stačí si spomenúť na nórsky Dead Snow z roku 2009). Zaujímavé na tomto sci-fi úlete bolo aj to, že na viac ako 10 % rozpočtu sa vyzbierali fanúšikovia.

Príbeh ale týmto filmom neskončil. Vuorensola nám už o niekoľko týždňov prinesie vytúžené pokračovanie s podtitulom The Coming Race. A po zhliadnutí traileru je jasné, že šialené nápady ho neopustili ani náhodou. Však uznajte, že Hitler na T-Rexovi je znak toho, že sa príbeh opäť nebude brať vážne a pôjde úplne na hranu. Film bude mať fínsku premiéru 16. januára 2019. Kedy sa dostane aj do zvyšku sveta, záleží od odvahy distribútorov, ale je možné, že v nejakých klubových kinách ho uvidíme aj u nás. Pokračovanie zombie úletu Dead Snow: Red vs. Dead bolo napríklad súčasťou filmového festivalu Scandi. Musíme teda len dúfať.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
5 + 15 =