Iron Sky 2: Blíži sa ďalší úlet z Fínska!

Nacisti v roku 1945 založili na odvrátenej strane Mesiaca tajnú základňu, aby sa o viac ako 70 rokov rozhodli vrátiť sa a opäť získať stratenú moc. Tento šialený príbeh nám v roku 2012 vo filme Iron Sky priniesol fínsky režisér Timo Vuorensola a potvrdil tak fakt, že Škandinávia má talent na uletené komédie (stačí si spomenúť na nórsky Dead Snow z roku 2009). Zaujímavé na tomto sci-fi úlete bolo aj to, že na viac ako 10 % rozpočtu sa vyzbierali fanúšikovia.

Príbeh ale týmto filmom neskončil. Vuorensola nám už o niekoľko týždňov prinesie vytúžené pokračovanie s podtitulom The Coming Race. A po zhliadnutí traileru je jasné, že šialené nápady ho neopustili ani náhodou. Však uznajte, že Hitler na T-Rexovi je znak toho, že sa príbeh opäť nebude brať vážne a pôjde úplne na hranu. Film bude mať fínsku premiéru 16. januára 2019. Kedy sa dostane aj do zvyšku sveta, záleží od odvahy distribútorov, ale je možné, že v nejakých klubových kinách ho uvidíme aj u nás. Pokračovanie zombie úletu Dead Snow: Red vs. Dead bolo napríklad súčasťou filmového festivalu Scandi. Musíme teda len dúfať.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
28 − 17 =