Smrť Iron Mana, Nova, Sentry, Thunderbolts, Namor a iné MCU zvesti!

Ktorý z hrdinov príde o svoj život v snímke Infinity War? Čo nás čaká po ohlásených Marvel filmoch? Aké snímky uvidíme počas rezervovaných dátumov v roku 2020? Akých nových hrdinov sa dočkáme vo štvrtej MCU (Marvel Cinematic Universe) fáze? Otázky, ktoré už dnes trápia nejedného fanúšika filmového univerza štúdia Marvel.

Na internet sa dostala nálož informácií o tom, čo Kevin Feige plánuje pre fázu 4 (Phase 4) či do vzdialenej budúcnosti MCU. Na začiatok si treba povedať, že ide o kopu nepotvrdených zvestí a nepodložených správ. ALE! Zaujímavý je ich samotný zdroj. Ten pochádza z portálu 4 Chan a autorom je údajne nespokojný zamestnanec spoločnosti Marvel, ktorý si pravdepodobne takýmto spôsobom ventiluje svoj hnev. LENŽE! Tento zdroj sa v minulosti ukázal ako veľmi pravdivý a to najmä v spojitosti so snímkou Guardians of the Galaxy  Vol.2. Už len z tohoto dôvodu mu budeme tentoraz venovať pozornosť. Čo sa týka zvestí, ide o zoznam bodov opisujúce budúcnosť MCU.

MCU – Marvel Cinematic Universe
 • Kevin Feige zvažuje v pokračovaní snímky Spider-Man: Homecoming (2017) mať za záporáka Sergeia Kravinoffa a.k.a. Kraven the Hunter a/alebo záporáka známeho ako Mysterio. Sony si vraj plánuje tieto postavy nechať pre svoje vlastné Sony’s Marvel Universe (SMU), do ktorého údajne patrí aj Venom. Rokovania však naďalej prebiehajú.
 • Dátum pokračovania filmu Doctor Strange (2016) je zatiaľ neznámy. Stanovenie dátumu vraj závisí od reakcie na postavu v snímke Infinity War – ak budú pozitívne, tak pokračovanie uvidíme už v roku 2020. Ak však nie, pokračovania sa dočkáme až v roku 2021 alebo neskôr. Na režisérsku stoličku by mal opäť zasadnúť Scott Derrickson a záporákom by mala byť postava známa ako Nightmare.
 • Aktuálne sa vraj veľa hovorí o samostatnom filme hrdinu Moon Knight. Veľkým zástancom postavy je James Gunn, avšak Kevin Feige a ostatní ju už tak pozitívne nevnímajú a majú zo snímky obavu.
 • Film Nova a Thunderbolts budú na 100 % súčasťou franšízi MCU a dočkať by sme sa ich mali v roku 2021 alebo 2022. Aktuálne má však štúdio strach, že snímka Thunderbolts bude v očiach verejnosti až priveľmi podobná neúspešnému filmu Suicide Squad. Štúdio by k tomu preto malo pristupovať obzvlášť opatrne. James Gunn sa bude spolupodieľať na produkcii filmu Nova.
 • Hrdina menom Sentry sa zvažuje použiť až vo vzdialenej budúcnosti MCU. Údajne až vo fáze 5 či 6.
 • Čo sa týka samostatného filmu Black Widow, všetko vraj závisí od dostupnosti jej predstaviteľky Scarlett Johanson. V súčasnej dobe to však nevyzerá veľmi ružovo.
 • Chris Evans vraj predĺžil svoju zmluvu s Marvelom, a tak je téma Captain America 4 veľmi horúca a na štúdiových poradách pravidelne prepieraná. Zápletka filmu by sa mala točiť okolo Stevea Rogersa, ktorý sa snaží zložiť nový tím Avengers z úplne nových hrdinov – toto vedie autora k názoru, že Iron Man v Avengers 4 zomrie!
 • Namor The Sub-Mariner by sa mal objaviť v pokračovaní filmu Black Panther ako antagonista (záporák). Jeho origin by mal byť diametrálne odlišný od komiksovej predlohy.
 • Film Guardians of the Galaxy 3 si pre seba uchmatne jeden z ohlásených dátumov, konkrétne máj 2020. Vraj je to definitívne (natáčanie začne budúci rok).
 • V poradí piaty Avengers film by sa mal niesť názov v duchu „New Avengers“ alebo „Mighty Avengers“. Jeho členmi s najväčšou pravdepodobnosťou budú Black Panther, Captain Marvel, Doctor Strange, Ant-man a/alebo Wasp, Moon Knight (pokiaľ dôjde k jeho realizácii) a Captain America (za predpokladu, že Chris Evans svoju zmluvu skutočne predĺžil).
 • Štúdio v súčasnej dobe nemá žiadne plány s postavami Bladea, Ms. Marvel a Ghost Ridera.

To by bola naša parafráza uniknutých zvestí a dohadov. Síce nič z toho netreba brať úplne vážne, no niektoré body sú skutočne zaujímavé. Aký názor na to máte vy? Ktorý z potenciálnych hrdinov zaujal vás? Myslíte, že Iron Man skutočne zomrie v Avengers 4? A prečo žiadny z bodov nespomína Hawkeyea, Hulka a Thora? Máme sa báť? Zrejme nie, keďže im len končia zmluvy, ale myslíte, že ich postavy nechajú vo filmoch umrieť tiež (Infinity War predsa sľubuje smrť)?

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
6 + 28 =