James Gunn stiahnutý z postu režiséra Strážcov galaxie 3!

Ako blesk z čistého neba zasiahla fanúšikov MCU (Marvel Cinematic Universe) rana, ktorú nečakal nikto z nás! Spoločnosť Disney stiahla Jamesa Gunna z postu režiséra Guardians of the Galaxy vol. 3!

Prvé, čo príde na um, je otázka – prečo?! Podľa všetkého režiséra filmov Guardians of the Galaxy, Guardians of the Galaxy vol. 2 „dobehla“ vlastná minulosť. Niekto si dal dostatočnú námahu a azda z tých najväčších hĺbok internetu vyhrabal staré príspevky na Twitteri (postované medzi rokmi 2008 – 2009), v ktorých si James Gunn robil srandu zo znásilnenia či pedofílie. Reakcia na seba nenechala dlho čakať! Disney reagovalo veľmi promptne a Gunna odstrihlo od všetkých chystaných projektov, s odôvodnením, že jeho vyjadrenia na sociálnej sieti sú nezlučiteľné s hodnotami spoločnosti.

Ako reagoval samotný James Gunn? Zmazal svoj profil na Twitteri, no tesne predtým tweetol poslednú správu, kde uviedol, že ľudia, ktorí jeho kariéru sledujú, vedia, že od začiatku vystupoval ako provokatér. Pracoval na filmoch a hovorieval vtipy, ktoré boli tabu a poburovali verejnosť. Tweet ukončil tvrdením, že sa však ako človek posunul ďalej, rovnako ako aj jeho práca. Čo je nakoniec naozaj pravda! James Gunn bol tiež známy tým, že veľmi rád a hlavne pravidelne odpovedal svojím fanúšikom na rôznych sociálnych sieťach a nebál sa ani priamej konfrontácie.

James Gunn

Promptne riešenie spoločnosti Disney sa preto fanúšikom nepozdáva, napriek tomu, že ich úmysly boli nanajvýš šľachetné. Vyjadrenia Jamesa Gunna sú, samozrejme, odsúdeniahodné, no takáto reakcia bola možno zbytočne prehnaná. Hlavne to komplikuje aj celú situáciu ohľadom pokračovania Guardians of the Galaxy vol. 3, ktorého natáčanie má začať už na jeseň tohto roka. Otázkou preto ostáva, či to nespomalí celý proces okolo filmu a či tak avizovaná premiéra v roku 2020 nebude zrušená/posunutá. Mimochodom, dočkáme sa aj prepisovania scenáru, ktorý má na starosti samotný Gunn? Hmm?

Aký máte názor na celú túto kauzu? A čo reakcia spoločnosti Disney? Koho by ste si vedeli predstaviť na režisérskej stoličke filmu Guardians of the Galaxy vol. 3?

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
5 × 29 =