Joker : Namiesto smiechu tvrdé rany

Už od začiatku fanúšikovia pristupovali k filmu Joker s nedôverou. Prvé obrázky vyzerali trochu zvláštne a boli tu aj vcelku pochopiteľné predsudky ku komiksovej tvorbe štúdia Warner Bros. Postupom času však zverejňované materiály vyzerali stále lepšie a na trailer sa už vyslovene čakalo, keďže nikto si ani len nedokázal predstaviť, čo si pre nás Joker pripravil.

I used to think my life was a tragedy, but now i realise, it’s a comedy.

Hneď na úvod treba poznamenať, že trailer má veľmi pochmúrnu náladu. Nesledujeme tuctový komiksový origin, ale osobnú tragédiu na prvý pohľad úplne obyčajného muža. Joaquin Phoenix chce v úlohe Arthura Flecka napriek osobnej tragédii rozdávať radosť, avšak Gotham a spoločnosť, ktorá ho obýva, mu dáva jednu facku za druhou. A tak pomaly sledujeme zrod Jokera, ktorý akoby vyliezol priamo z komiksu, a zároveň neopúšťame pásmo skoro až psychologického trileru. Je skvelé, že tento film sa vôbec nezaťažuje univerzami a prepojenosťou, ale dôležitý bude dúfajme príbeh. O scenár sa postaral Scott Silver (The Fighter) spolu s režisérom Toddom Phillipsom (Hangover I-III) a dúfajme, že podobná osobná tragédia ako z traileru sa bude liať aj z plátna v kine.

Joaquin Phoenix podľa prvých reakcií presvedčil viac fanúšikov ako Jared Leto v celom filme Suicide Squad. A je to veľmi dobré znamenie, keďže práve na jeho hereckom výkone bude okrem príbehu stáť alebo padať celý film. K hereckému obsadeniu patrí zo zaujímavých mien napríklad aj Robert De Niro alebo Zazie Beetz (Domino v Deadpool 2).

Film Joker má naplánovanú premiéru na 3. 10. 2019.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
29 × 16 =