Jumanji valcuje kiná, The Shape of Water zbiera ocenenia

Rok 2018 je už úspešne rozbehnutý. A čo nám priniesol jeho začiatok vo filmovom priemysle? Vyzerá to tak, že čo sa tržieb týka, bude Jumanji neočakávaná zimná trvalka. Taktiež sa začali rozdávať všemožné ocenenia a sme radi, že sa v nich darí aj žánrovo zaujímavým filmom. Všetci máme totiž radi Guillerma del Tora! Vyskytli sa ale aj správy, ktoré nás vôbec nepotešili.

 Jumanji valcuje kiná

Ani u nás v redakcii sme neboli zo začiatku úplne presvedčený o tom, či bude Jumanji dobrý reštart značky alebo či pôjde o katastrofu. Krátko po premiére bolo jasné, že Jumanji je úspešný projekt, ktorý získava veľmi dobré hodnotenia, ale účtovníkov u Sony určite teší aj fakt, že vstupné na tento film sa blokuje stále intenzívne. A pritom otvárací víkend za 36 mil. dolárov sa za bombu ešte považovať nedal. Nasledoval ale vianočný víkend, keď tržby dokonca stúpli o 38 % a následne tu máme v treťom a štvrtom týždni poklesy iba o cca 25 %, čo sú úžasné čísla. Jumanji aktuálne zarobilo v Amerike skvelých 283 mil. dolárov a ak si k tomu prirátame celosvetových 383 miliónov, sme na diabolskom čísle 666 miliónov dolárov. A keďže sa odhaduje, že by tento film mohol celosvetovo skončiť niekde na trištvrtine miliardy, pokračovanie je tutovka a údajne vrabce čvirikajú už aj o trojke, univerze a podobne.

 

 

BAFTA zatiaľ patrí The Shape of Water

Videli ste už The Shape of Water? Pokiaľ nie ste v zahraničí alebo nenavštevujete festivaly (napr. IFF Bratislava), kde tento film už hrali, gratulujem k určite úžasnému zážitku, aký vám vie poskytnúť len DVD screener. 😉 My v redakcii poctivo čakáme na uvedenie v kine, ktorého sa dočkáme až presne o mesiac (15. 2. 2018). Dovtedy nám neostáva nič iné iba sledovať, ako sa najnovšej deltorovke darí zbierať nominácie a ocenenia. Na nedávno odovzdávaných Zlatých glóbusoch si zobral Guillermo cenu za réžiu a Alexandre Desplat za soundtrack. Ohlasovanie nominácií na britské ocenenie BAFTA The Shape of Water úplne ovládol, keď získal celkovo 12 nominácií. Okrem týchto dvoch ceremoniálov si film vyslúžil k dnešnému dňu ďalších 65 víťazstiev a 185 nominácií na veľkých či malých festivaloch, od rôznych združení a podobne. Zaujímavé určite bude, ako sa mu bude dariť na Oscaroch. Nejakého „plešouna“ by si del Toro určite zaslúžil.

 

 

New Mutants až v roku 2019

Dosť fanúšikov určite vytočil fakt, že hororovo vyzerajúci New Mutants nedorazia v pôvodne avizovanom termíne 13. apríla 2018, ale že sa posunú o celých 10 mesiacov na dátum 22. február 2019. Štúdio vypustilo hneď niekoľko dôvodov, prečo sa to stalo, ale logika káže veriť informácii o tom, že to bude mať dočinenia s kvalitami filmu. Vraj je málo desivý. Ďalšie správy hovorili o tom, že sa tak štúdio rozhodlo aj kvôli tomu, že na rôznych medzinárodných trhoch sa ich premiéra prekrýva s premiérou pokračovania Deadpoola. U neho sa pre zmenu premiéra posunula o niečo skôr a to o dva týždne na deň 18. máj 2018. Fanúšikovia, ktorí tohto ukecaného magora túžobne očakávajú, si tak môžu odrátať hneď niekoľko dní čakania naraz.

 

Na dátum 13. apríla zabudnite.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
13 + 3 =