Justice League podľa Zacka Snydera

Zack Snyder nás posledné dni zahltil teasermi na prvý oficiálny trailer k jeho verzii filmu Justice League. Napokon sme  sa ho dočkali na Valentína.

Trailer sa nesie v duchu retrospektívy, kde spomíname, ako Superman opustil svet po strete s Doomsdayom vo filme Batman v Superman. Postupne sú nám ukazované postavy, ktoré sa nedostali do premietanej kino verzie. Darkseid bude mať pravdepodobne úlohu tajného pozorovateľa a hlavným záporákom zostáva Steppenwolf. Trailer má veľmi rýchly spád a striedajú sa tu rýchle útržky úplne nových záberov, ale aj tých, ktoré už dobre poznáme.

Z nových sme zistili, že Batman (Ben Affleck) bude mať nové vozidlo v podobe tanku, ktorý je známy hlavne fanúšikom komiksu The Dark Knight Returns. Ďalej vidíme Supermana (Henry Cavill) v neštandardnom čiernom kostýme (resurrection suit) pri situácii podobnej filmu Man of Steel, kde Kal El po prvý raz vzlietol. Popri tom dostávame aj nové scény nabité akciou s Cyborgom (Ray Fisher), Wonder Woman (Gal Gadot), Aquamanom (Jason Momoa) a Flashom (Ezra Miller), ktorý experimentuje so speed force. Zmenami prešiel najmä  už spomínaný hlavný záporák Steppenwolf, ktorý je drsnejší a v súbojoch s Amazonkami nešetrí brutalitou. Aj jeho dizajn je podobnejší tomu, ktorý sme videli vo filme Batman v Superman.

Najväčšie prekvapenie prichádza na záver traileru, kde sa objaví Joker v podaní Jareda Leta a povie priamo Batmanovi zaujímavú vetu.

 

We live in a society, where honor is a distant memory… Isn’t that right Batman?Joker

Jaredov Joker má na sebe oblečenú vestu policajných jednotiek SWAT a v rukách drží samopal. Čo je však oveľa dôležitejšie, je jeho nový makeup, dlhé vlasy a odstránené tetovania z tváre. Je to teda podstatne väčší rozdiel oproti tomu, čo sme videli v Suicide Squad. Joker však v tomto filme nebude hrať nejakú veľkú rolu, keďže táto scéna sa odohráva buď v alternatívnej realite, kde si Darkseid podmaňuje Zem, alebo je to len ďalšia Batmanova nočná mora.

 

Film dorazí na platformu HBO Max 18. marca a zároveň aj na platformu HBO GO.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
10 ⁄ 5 =