Justice Society: World War II – Príbeh plný prekvapení

V Európe zúri druhá svetová vojna. Nacisti sa okrem konvenčných zbraní snažia získať aj zbrane s nadprirodzeným základom. Definitívne by tak mohli víťazstvo zvrátiť na svoju stranu. Na strane spojencov však bojuje skupinka hrdinov, ktorá sa snaží nacistické besnenie zastaviť – Justice Society. Tento superhrdinský tím dostane v istom momente nečakanú posilu. Barry Allen z našej doby totiž utekal tak rýchlo, až skončil niekde, kde nemal. Alebo naopak, mal?

(zdroj: WB)

V prvom rade si treba uvedomiť, že sledujeme príbeh Justice Society a nie Justice League. Samozrejme, rukopis superhrdinského tímu je podobný, ale inak tím funguje úplne odlišne. Dominantnou postavou je Wonder Woman, ktorú úplne úžasne nahovorila Stana Katic, známa zo seriálu Castle ako Kate Beckett. Vyniká v akčných scénach, má charizmu a je prirodzený líder akého takýto tím jednoznačne potrebuje. Ostatné postavy, ktorými sú Hawkman, Jay Garrick/Flash, Black Canary, Hourman, sú bežnému divákovi menej známe, ale je to skôr ich výhoda. Film totiž skvele zvláda predstavovanie zvyšku tímu a jeho schopností. Žiadne siahodlhé originy, skôr jednoduché a efektívne predstavenie vo víre zúriacej bitky. Za pár minút teda bude dokonale v obraze aj absolútny nováčik.

Postavy sa v priebehu príbehu dostatočne vyvíjajú, spoznávame ich vzťahy a motivácie. A čo je úplne skvelé, príbeh má v talóne aj niekoľko ďalších zásadných postáv, ktoré sú nám dávkované postupne a občas s dostatočnou mierou prekvapenia. Lebo nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

(zdroj: WB)

Ak čakáte od príbehu Justice Society WWII nejakú tuctovú mlátičku, kde sa len vyskytne Flash z nášho času, budete asi príjemne prekvapení. Film totiž už počas kampane trochu klamal telom a najzásadnejšie esá si nechal skryté v rukáve. Sledujeme na relatívne malej ploche dostatok nečakaných zvratov na to, aby nás príbeh vôbec nestihol nudiť. Minimálne dva zvraty sú tak skvelé, že ak môžete, vyhnite sa spoilerom a užite si ich naplno.

Animované filmy sú už dlhodobo veľmi silnou stránkou DC. Ak nerátame občasné zakopnutie, ako napríklad The Killing Joke, vždy ide o záruku vysokej kvality. Musím skonštatovať, že do skupiny úspešných animovaných projektov pribudol ďalší kúsok. Justice Society má všetko, čo potrebuje, aby zaujala fanúšika DC komiksov, ale aj úplného nováčika. Pokojne by som sa do tohto prostredia pozrel zas.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
25 − 10 =