Kepler62: Odpočítávaní

Ari a Joni využili svoju Pozvánku z hry Kepler62 a sú už na základni. No aj mnoho iných detí sa zaujímalo o tajomstvo neprekonateľnej hry. Jedným z nich bola Marie, dcéra zbrojárskeho magnáta a dávno dospelejšia, než by jej mal vek dovoľovať. Trpí neznesiteľnou nudou, no zároveň disponuje množstvom peňazí, a tak sa ich rozhodne využiť. Najme si spolužiaka-hráča, aby Keplera pre ňu prešiel.

A jemu sa to nakoniec podarí. Marie ostane veľmi prekvapená, keď jej príde Pozvánka. Odkiaľ vedia, že to zaplatila ona? Nie je to proti pravidlám? Ale ak už môže vypadnúť z obrovského prázdneho domu, teší sa… či? Otec nikdy nie je doma, pravdepodobne ani nezistí, že Marie odíde. A čo je väčšie dobrodružstvo, než odletieť na inú planétu?

(zdroj: host.cz)

Dievča prichádza na základňu, kde spoznáva Ariho a Joniho a deti s mozgami dospelákov, vedcov a vojakov cvičených pre túto misiu. Marie si však všíma stále viac zvláštnych vecí. Zrazu jej priestor základne pripadá malý a stiesnený. Zrazu sa jej cnie za domovom. Čo má toto celé znamenať a koľko tajomstiev prazvláštna základňa so svojimi prazvláštnymi pracovníkmi ukrýva? Marie sa začína báť o svoj život.

Druhé pokračovanie severskej série Kepler62 je už o niečo dramatickejšie, možno mierne hororové podobne ako jeho predchodca. Príbeh sa vyvíja, no tajomstiev stále pribúda. Ilustrácie sú opäť úžasné a každé otočenie strany je malé dobrodružstvo. Text stále príjemne odsýpa a neostáva iné, než sa tešiť na pokračovanie. Snáď sa nám niečo namiesto zamotania konečne odmotá.

Ďakujeme vydavateľstvu Host za recenznú e-knihu.

Podrobné informácie o knihe:

 • Vydavateľstvo: Host
 • Počet strán: 160
 • Väzba: pevná
 • Rozmer: 135 × 202 mm
 • Jazyk: český
 • ISBN: 978-80-7577-181-0
 • Rok vydania: 2018

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Solve : *
  12 + 29 =