Kevin Feige odhalil množstvo noviniek z MCU

Disney’s Investor Day 2020 toho ponúkol naozaj veľa. V rámci seriálovej tvorby sme si mohli pozrieť ukážky Lokiho, Wandavision, The Falcon and the Winter Soldier a animáku What If…? Predstavená nám bola napríklad aj Ms. Marvel. Novinky samozrejme neprichádzali len zo sféry seriálov, ale zaujímavých ohlásení sa dočkalo aj filmové MCU.

„Som šťastný, že môžem ohlásiť príchod ikonickej Marvel rodiny – popravde, prvej Marvel rodiny – Fantastic Four! Pracujeme na tomto filme a režírovať ho bude režisér Spider-Mana Jon Watts,“ ohlásil Kevin Feige. O plánoch na tento film sa vedelo už dlhšie, avšak toto je prvá relevantná informácia. Jon Watts na režisérskej stoličke je určite zaujímavá voľba, ale v istom zmysle aj stávka na istotu.

(Zdroj: Marvel)

Tretí Ant-Man dorazí do kín pod názvom Ant-Man and the Wasp: Quantumania. Predstaví sa v ňom samozrejme Paul Rudd ako Scott Lang, ale dočkáme sa aj návratu Evangeline Lilly ako Wasp, Michelle Pfeiffer ako Janet Van Dyne a Michaea Douglasa ako Hanka Pyma. Známy je už tiež záporák, ktorým bude Kang the Conqueror v podaní Jonathana Majorsa (Lovercraft Country). Zostavu hrdinov doplní Scottova dcéra Cassie, z ktorej už je puberťáčka. Zahrá si ju Kathryn Newton (Pokémon: Detective Pikachu). Ako už názov prezrádza, vyberieme sa do tzv. Quantum Realm, ktoré bolo predstavené už v prvom filme z roku 2015. Táto sféra, kde fungujú čas, priestor a fyzika ako taká, trochu inak, a kde bola uväznená Janet Van Dyne, má stále obrovské množstvo tajomstiev a preto sú aj možnosti, ktoré sa dajú využiť v treťom Ant-Manovi, neobmedzené.

(Zdroj: Marvel)

Noviniek sa dočkalo aj pokračovanie filmu Captain Marvel. Potvrdená bola účasť Ms. Marvel, ktorú sme v podaní Iman Vellani mohli vidieť v predstavovacom videu samostatného seriálu. Partiu doplní aj Monica Rambeau v podaní Teyonah Parris, ktorú sme mohli vidieť v traileri na seriál WandaVision.

(zdroj: Marvel)

Doctor Strange in the Multiverse of Madness by sa mal dočkať premiéry 25. marca 2022. Potvrdené je prepojenie s filmom Spider-Man 3 a seriálom WandaVision, o ktorom sa vedelo už dávnejšie. Doctor Strange sa aktuálne natáča v Londýne, kde sa k Elisabeth Olsen pridala aj Xochitl Gomes, ktorá stvárni postavu menom America Chavez. Táto postava dokáže cestovať naprieč Mulivezom a jej výskyt má teda určite logiku. Už dávnejšie bol ohlásený režisér Sam Raimi a potvrdený bol aj kompletný kasting prvého filmu, menovite Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams a Benedict Wong.

(zdroj: Marvel)

Jednou z najzaujímavejších správ týkajúcich sa MCU bolo obsadenie záporáka pre film Thor: Love and Thunder. Po rôznych špekuláciách bolo potvrdené, že Christian Bale stvárni postavu menom Gorr the God Butcher. Gorr narobil výrazný vietor v sérii Thor: God of Thunder, keď bol verný svojmu menu a masakroval tam božské bytosti. Bale je určite úžasná voľba a ak ste náhodou ešte tento komiks nečítali, vrelo vám ho odporúčam.

(zdroj: Marvel)

Kevin Feige tiež zodpovedal najdôležitejšiu otázku, ktorá sa spájala s filmom Black Panther 2. Marvel nebude hľadať pre túto postavu nového herca z úcty k zosnulému Chadwickovi Bosemanovi. Wakanda však bude žiť ďalej a máme sa tešiť na iné, zaujímavé postavy. S pokračovaním je naďalej spájaný režisér Ryan Coogler, ale dátum premiéry bol presunutý na 8. júla 2022.

(zdroj: Marvel)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
26 − 23 =