Knižné novinky marec 2019

Nezabudnite si preklikať všetky záložky vydavateľstiev, a ak si budete chcieť knižku rovno kúpiť či predobjednať, stačí kliknúť na obrázok. 🙂

AlbatrosArtis OmnisBrokilonCrewHostHydraSlovartJosef Vybíral

Noelle Stevenson: Nimona

Tento komiks je božský a skvostný! Musíte si ho prečítať aspoň stokrát!

Nimonu si musíte prečítať, či už holdujete tínedžerskym knihám, fantasy, komiksom, alebo všetkému dokopy! Nimona má poriadne podrezaný jazyk, dvakrát reže a ani raz nemeria a ešte je aj tvaromenička. Jednoducho chodiaca katastrofa. Jedného krásneho dňa sa rozhodne, že najväčší zloduch v kráľovstve potrebuje jej pomoc. A pohroma epických rozmerov je na svete. Pripravte sa na skvelý humor, vtipy o smrti a podobné brutality.

Viac sa o komikse dozviete v našom článku.

 

René Goscinny: Asterix V – Cesta okolo Galie

Legendárny a milovaný komiks o neporaziteľných Galoch v slovenskom jazyku.

Rimanom sa stále nedarí dobyť nepoddajnú dedinku Galov, a tak sa rozhodnú izolovať ju od okolia pomocou palisády z kolov. Aby palisádu odstránili, Asterix a Obelix uzavrú s Rimanmi stávku…

 

 

René Goscinny: Asterix VI – Asterix a Kleopatra

Legendárny a milovaný komiks o neporaziteľných Galoch v slovenskom jazyku.

Panoramix, Asterix a Obelix sú povolaní do Egypta, aby postavili pre kráľovnú Kleopatru veľkolepý monument. Pritom musia bojovať s Caesarovými agentmi, ktorí sa im v tom zo všetkých síl snažia zabrániť.

 

 

Walt Disney Classics: Bambi, Dumbo, Lady a Tramp, Peter Pan

Nezabudnuteľná klasika s vintage ilustráciami

Tento pôvabný príbeh vás zavedie hlboko do lesa, kde žije malé jelenča Bambi. Knižka je ilustrovaná originálnymi vintage obrázkami zo 40. rokov, ktoré dojímajú stále ďalšie a ďalšie generácie rodičov a detí.

 

 

J. K. Rowling: Grindelwaldovy zločiny (puvodní scénář)

Mlok Scamander opět čelí Grindelwaldovi! Původní scénář druhého dílu filmové série Fantastická zvířata.

KOKUSA s pomocí Mloka Scamandera zajala Gellerta Grindelwalda, ale mocný černokněžník opět unikl. Chce shromáždit své stoupence, aby vytvořil skupinu čistokrevných čarodějů, s nimiž by vládl celému světu. Ve snaze překazit mu plány požádá Albus Brumbál Mloka o pomoc. Ten nemá tušení, jaké nebezpečí mu hrozí, a tak souhlasí. Bitva je na spadnutí a hrdinové jsou v napjatém kouzelnickém světě podrobeni těžké zkoušce lásky a loajality.

 

Sarah J. Maas: Catwoman – Zlodějka duší

Po Wonder Woman a Batmanovi přichází třetí díl úspěšné série o mládí superhrdinů. Kočičí žena z pera bestsellerové Sarah J. Maasové.

Je čas zjistit, kolik životů tahle kočka vlastně má. Selina Kyleová se po dvou letech vrací do Gothamu, ovšem tentokrát jako Catwoman. Hraje nebezpečnou hru na kočku a myš, domlouvá zvláštní spojenectví, v noci se zaplétá s Batwingem a ve dne s pekelně krásným sousedem Luciusem Foxem. Přestože si myslí, že své minulosti unikla, šeredně se mýlí. Zvládne obětovat to, co je jejímu srdci nejbližší?

Prečítajte si recenziu na prvú z kníh tejto série Batman: Náměsíčnice.

 

David Jan Žák: Zmizení Edwina Lindy

Tajemství Šumavy v ohrožení. První díl dobrodružné série Tromby.

Poslední rok byl pro Edwina jako zlý sen. Potom, co za podivných okolností zmizel ve skalách jeho otec a málem přišel o maminku, začínají i na Edwina dorážet temné síly. Brzo si uvědomí, že se jim musí postavit čelem a bojovat, stejně jako hrdinové jeho milovaných fantasy knížek. Spolu s kamarády se rozhodne ochránit tajemství, které mu zanechal otec: mapu Šumavy a záhadný zápisník, který by v rukou mocných proměnil šumavské hvozdy v kamennou poušť.

 

Jaroslav Foglar: Záhada hlavolamu

Klub Rychlých šípů je zpět! První díl stínadelské trilogie s ilustracemi Jiřího Gruse.

V temných Stínadlech se cosi dalo do pohybu! Klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – u toho nesmí chybět! Když chlapci poznají příběh zámečnického učně Jana Tleskače, podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území, kde je ukryt kovový hlavolam ježek v kleci. Rychlé šípy to však nebudou mít jednoduché. Stínadlům totiž vládne drsná parta Vontů…

Juraj Červenák: Biela veža (Bohatier 4) 

Záver epickej historickej fantasy o výprave kyjevského kniežaťa Svjatoslava proti Chazarskej ríši a kaukazským kmeňom.

Ríša Chazarov padla, veľký kagan je mŕtvy. Vlk v duši kniežaťa Svjatoslava je však nenásytný. Kyjevské vojsko opúšťa vydrancované mestá na kaspických pobrežiach a smeruje na Kaukaz, kde sa na strmých úbočiach týčia pevnosti Alanov, Avarov či Kassogov. Alanská princezná Semira sa s pomocou následníka chazarského trónu Dávida snaží včas dostať domov, aby zachránila svojich súkmeňovcov pred zotročením a záhubou. Medzitým sa v donských stepiach na popud beja Heroda zbiera obrovské vojsko Pečenegov. Ktorá dobyvačná horda sa skôr zmocní pokladov Kaukazu, odľahlých chazarských miest pri Azovskom mori a najmä pohraničnej pevnosti zvanej Sarkel – Biela veža? Aký osud postretne Iľju Muromca a ostatných členov bohatierskej družiny, rozvrátenej temnými čarami démonického Koščeja?

Prečítajte si recenzie na predchádzajúce diely Dračia cárovná a Horiaca ríša

Kniha sa krstí 30. marca na AnimeShow v Bratislave.


Jana Plauchová: Druhá planéta

Poznáte ten pocit – dívate sa na hviezdy a snívate… Vidíte tú najžiarivejšiu? Voláme ju Večernica či Zornička a už oddávna ľudí fascinuje. Nie každý však vie, že jej skutočné meno je Venuša. A práve o nej je táto kniha. Strhujúci sci-fi príbeh odkrýva najväčšie prekvapenia a stavia ich do kontrastu s hľadaním odpovedí na základné otázky ľudstva.

Teraz môžete knihu podporiť na StartLabe

Ukážka:

Vtedy zazvonil telefón.

„Susan!“ zvolal Mason a ani nezdvihol hlavu. Kolegyňa sa neozývala, na rozdiel od drnčavého zvuku, ktorý neprestával. Mason v duchu zanadával. Konečne sa mu podarilo chlapca zaujať a práve teraz niekto otravuje. Ak to bude zase nejaký reportér…

Neochotne vstal a vybral sa k aparátu na druhom konci miestnosti.

„Výskumné stredisko Venus Orbiter, čo pre vás môžem urobiť?“ zahuhňal do slúchadla.  „Áno, počkajte.“ S bezdrôtovým prístrojom v ruke prešiel ku skrini, ktorú skoro celú vypĺňali kartotéky, a opäť si slúchadlo priložil k uchu. „Ako, ešte raz, ten rok?“

Tommy zatiaľ v tichosti hľadel na obrazovku.

„Pán Mason?“ ozval sa po chvíli spoza počítača. Obzrel sa a uvidel, že muž ešte stále telefonuje. Vôbec si chlapca nevšímal.

„Pán Mason?“ zavolal naňho znova. Znelo to naliehavejšie.

Mason zakryl rukou slúchadlo a otrávene sa otočil k chlapcovi. „Áno, Tommy?“

„Pán Mason, sú na Venuši ľudia?“

„Samozrejme, že nie,“ odvetil a vrátil sa k telefonátu.

Tommy však neskončil.

„Tak kto potom postavil toto?“

Mason sa obrátil k monitoru. Telefón mu vypadol z ruky.

Všetky dôležité informácie o tituloch vydavateľstva môžete získať na jeho webovej stránke.

Brian M. Bendis, Ed McGuinness: Strážci galaxie 4 – Prvotní hřích

Konečně se dozvíme, co se stalo v rakoversu, a proč se z něj Star-Lord, Drax a Thanos vrátili, ale Nova nikoliv. Lehké to nemá ani Flash Thomson, zapomenutý na mimozemské planetě, jehož symbiont Venom se pořád víc vymyká kontrole…

 

 

 

Pat Mills, Olivier Ledroit: Requiem, upíří řytíř – Vzkríšení

Velké vydání nádherně malované komiksové série! Tři díly v jedné knize! Když se člověk probudí v pekle, začne přemýšlet, jestli byl opravdu tak dobrý člověk, jak si myslel.

Právě to se přihodilo německému vojákovi Heinrichu Augsbergovi, který roku 1944 umírá na východní frontě. A než se stačí smířit se svou smrtí, je v pekle a je včleněn mezi vládnoucí elitu, Upírské rytíře.

 

Jason Aaron, Chris Bachalo: Doctor Strange 3 – Krev v éteru

Empirikul je po smrti. Ale magie a Doctor Strange málem také. Takže je na čase dát všechno do pořádku. I kdyby měl Strange prohledat celý svět a shromáždit každý střípek magie, který se kde válí. Což nebude zase tak jednoduché, protože se objevuje jeho starý protivník – Baron Mordo.

 

 

 

Stephen Hillenburg: Spongebob – Truhla pokladů

Ulítlý seriál SpongeBob je sice určený dětem, ale svým až dadaistickým absurdním humorem přitahuje i dospělé. A pro ty je právě určená tahle luxusní Truhla pokladů. Najdete tu to nejlepší z celé série, od těch největších jmen v komiksové branži. Jako bonus tu najdete i reprint úplně prvního sešitu SpongeBoba… ale i celou řadu obrázků od slavných tvůrců, včetně Skottieho Younga či Sergia Aragonése.
Tenhle poklad by bylo škoda nechat zakopaný!

 

Kurtis J. Wiebe, Roc Upchurch, Stjepan Šejić: Krysí královny 2 – Do dáli se vinoucí chapadla N´Ryhothova

Zbrusu nový, pivem politý příběh Krysích královen odhaluje skrytou hrozbu přímo uvnitř zdí Palisády. Dee se snaží utéct před svou minulostí, ale před chapadly krvežíznivého boha N´rygotha se utíká dost špatně.

Šílená akční jízda, která je popisována jako když Buffy potká Tank Girl… v pořádně sjeté verzi Pána prstenů.

 

 

Alex Paknadel, Dan Watters, Jose Holder: Assassins Creed – Vzpoura 2

Blíží se krize a asasínům nezbývá nic jiného než se spojit s nepřítelem. Se zabijákem z řádu templářů, Otou Bergem. Mezitím se Charlotte snaží spojit se vzpomínkami svého anarchistického předka v naději na zvrácení celé situace…

 

 

 

Jukito Kiširo: Bojový anděl Alita 4 – Dobytí Salemu

Epická akční sci-fi o bojovém robotovi, kterého najde jednoho dne doktor na vrakovišti, dospívá ke svému velkolepému finále! Od událostí posledních knih uplynulo už deset let. Alita se dostala mezi ty, proti kterým bojovala a coby agentka pronásleduje šíleného vědce, který rozsévá chaos a utrpení. Jenže ani v poušti, kam se vydává, není zcela osamělá. Narazí na nové postavy… a s nimi přicházejí do jejího života i nové problémy a nová těžká rozhodnutí.

Finále kultovní kyberpunkové mangy!

Prečítajte si recenziu Ality 1 a recenziu na film

 

Tom King, David Finch: Batman 3 – Jsem zkáza

Příšery. Zabijáci. Šílení doktoři… každý přináší do Gothamu novou hrozbu. Ale to je jen kouřová clona, která má zamaskovat skutečné nebezpečí skrývající se ve stínech. Banea. Muž, který zlomil Temného rytíře, se vrací, aby ho dorazil. Zvládne zničený a oslabený Batman porazit svého nejsilnějšího protivníka?

Prečítajte si viac informácií o Znovuzrození superhrdinů DC (Rebirth).

Naomi Novikvá: Ve stínu Hvozdu

Za fantasy román Ve stínu Hvozdu autorka obržela cenu Nebula. 

Agnieszka miluje své domovské údolí, klidnou vesnici, lesy a průzračnou řeku. Ale na hranici stojí zlověstný Hvozd plný zlomyslné moci, jehož stín tíživě padá na její život.

Aby zlé síly zůstaly v Hvozdu, spoléhají Agniežčini lidé na chladného a vypočítavého čaroděje známého pod jménem Drak. Ten však za svou pomoc vyžaduje hrozivou cenu: každých deset let mu musí jít sloužit jedna mladá žena, což je osud téměř stejně hrozný, jako kdyby propadla Hvozdu.

Další volba se rychle blíží a Agnieszka má strach. Každý ví, že tentokrát si Drak vezme Kasiu — krásnou, hodnou, statečnou Kasiu, Agniežčinu nejdražší přítelkyni, která je vším, čím Agnieszka není. A neexistuje způsob, jak ji zachránit. Ale když Drak konečně přijde, překvapivě si vybere někoho jiného.

 

Åsa Larssonová, Ingela Korsellová: PAX – Draugova oběť

Ozývá se tep času a vchází temnota. Naposledy!

V neděli se mají Viggo a Alrik odstěhovat z Mariefredu, od Anderse s Lajlou! Za všechno může Iris — kdyby se nenechala chytit černou čarodějnicí, Alrika s Viggem by při vloupání do školy nenatočila kamera. Události však naberou překvapivý spád: Viggo nečekaně zjistí, kde najít řešení záhady nestvůry pod kouzelnou knihovnou! Stihnou zachránit Mariefred a celý svět, než se do knihovny dostane černá čarodějnice? A kdo stojí v pozadí za Maggie Migrénou? Věštecké karty kdysi předpověděly krkavčím bratrům pohromu, které už nemůže nic zabránit. Hladina magie i napětí stoupá, a je to tady — závěrečný souboj!

Série PAX si získala srdce mnoha mladých čtenářů a s každým dalším dílem přibývají noví fanoušci. Uvěřitelní hrdinové, napínavý děj, příběh, který má spád, a fantastické komiksové ilustrace. Koho PAX jednou chytí, toho už nikdy nepustí.

Pro čtenáře od deseti let.

Timo Parvela, Bjørn Sortland, Pasi Pitkänen: Kepler62 – Kniha páta: Virus

Pátý díl vesmírného dobrodružství.

Expediční tým se zabydluje na planetě Kepler62e. Ari tráví hodně času s bráškou Jonim na základně, Marie na vlastní pěst podniká průzkumné cesty po okolí. Po nedávné tragédii, která postihla travní lid, si ani jeden není jistý, zda může ostatním věřit. A co má za lubem vedoucí expedice Olivia? Proč není zděšená, že mezi dětmi opět řádí neznámý virus? Nová planeta navíc výpravu zaskočí náhlou změnou počasí, Marie přesto odmítá zůstat na základně. Spolu s Arim objeví jeskyni a v ní nedobytnou sondu. Skrývá se v ní klíč ke všem záhadám, se kterými si už od výcviku lámou hlavu?

Pro čtenáře od devíti let.

Prečítajte si recenzie na knihy zo série Kepler62.

Všetky dôležité informácie o tituloch vydavateľstva môžete získať na jeho webovej stránke.

Terry Pratchett: Farba mágie (Úžasná Plochozem)

Vitajte v úžasnom svete Plochozeme, najzábavnejšej fantasy široko-ďaleko, možno až za okrajom plochej planéty, ktorú nesie vesmírom na chrbte obrovská korytnačka! Tak ako žiadny obyvateľ magického sveta, ani Dvojkvietok nie je celkom obyčajný tvor. Okrem toho, že má viac než jeden pár očí a všade ho prenasleduje jeho až desivo oddaná agresívna Batožina, je aj prvým turistom Plochozeme. A v túžbe po dobrodružstve si to namieri rovno do Ankh-Morporku, obývaného trollmi, trpaslíkmi, upírmi či dokonca ľuďmi! Naivnému Dvojkvietkovi sa však od začiatku lepí na päty smola – vlastne celé vedro smoly, zosobnené v neschopnom čarodejníkovi, ktorý sa stane jeho nedobrovoľným sprievodcom. Práve pohroma Vetroplaš dostane totiž za úlohu vzácneho zahraničného hosťa za každú cenu ochrániť.

Farba mágie je prvým dielom kultového cyklu Úžasná Plochozem a zároveň štartuje sériu o cynickom čarodejníkovi Vetroplašovi – a jeho neuveriteľnom talente namočiť sa až po uši do každej… hm, patálie. Vychádza v reedícii s novou obálkou a starým dobrým pratchettovským humorom.

Neil Gaiman: Nikdekoľvek

Pod ulicami Londýna sa rozprestiera svet, o ktorom väčšina z nás nikdy nepočula. Je to svet príšer, svätcov, vrahov a anjelov, rytierov v lesklej zbroji aj bledých diev v čiernom zamate. Svet tých, ktorí doň prepadli štrbinami z nášho, horného sveta. Richard Mayhew žil ako celkom obyčajný človek, až kým nezachránil dievča, čo sa pred ním zrazu objavilo zranené na ulici. Ani sa nenazdal a ocitol sa vo svete, o akom sa mu nesnívalo v najhorších – a ani najlepších – snoch.

 

Cecelia Ahern: Dokonalá (Chybná 2)

Celestine Northová je Chybná. Odkedy ju sudca Crevan označil za hrozbu číslo jeden pre spoločnosť, Celestine je na úteku spoločne s ďalším Chybným, Carrickom, jediným človekom, ktorému môže veriť. No Celestine ukrýva tajomstvo – dôkaz, ktorý by mohol celý systém založený na snahe o dokonalosť odsúdiť na zánik. Dôkaz, pre ktorý už začali záhadne miznúť ľudia a každý, kto by chcel Celestine pomôcť, vrátane jej najbližších, je vopred odsúdený na trest. Čas sa neúprosne kráti, a tak sa Celestine bude musieť rozhodnúť: zachráni seba alebo bude riskovať život, aby pomohla všetkým nespravodlivo označeným za Chybných? Cecelia Ahern, autorka bestsellerových romantických príbehov, v druhom, záverečnom diele svojej dystopie dokazuje, aká nebezpečná môže byť spoločnosť, v ktorej pravidlá majú väčšiu váhu ako ľudskosť a súcit s nami, čo nie sme zďaleka dokonalí.

O prvej časti si môžete prečítať v našom Čitateľskom mesačníku.

Cressida Cowell: Čarodeji dávnoveku

Nová séria dobrodružných príbehov od autorky slávnej knihy Ako si vycvičiť draka je na svete. Zavedie vás do pradávna, čias, keď ešte čary voľne putovali po svete, v temných lesoch lietali škriatkovia, vtáky hovorili ľudskou rečou, dvere vedeli lietať a spolu s magickými zaklínadlami sa vznášali po oblohe.

Stig – dcéra mrazivej kráľovnej kmeňa Bojovníkov Sychorax – a Xar – syn Veľkého Eskamotéra, vodcu kmeňa Čarodejov – sa stretnú v strede temného Zlolesa. Xar má prísne zakázané doň vstúpiť, no keď hľadá svoje čary, nič ho neodradí. Stig má zase ako všetci bojovníci zakázané čarovať. Ale čo má urobiť, keď jej domáci maznáčik – Začarovaná lyžička sa naľakala a ušla do Zlolesa? Musí ju predsa nájsť. V temnom Zlolese však nájdu niečo, čo vôbec nechceli – stvoru desivejšiu ako najčiernejšia noc. Stvoru, čo mala byť dávno mŕtva…

Kniha o zakázanom priateľstve, odvahe a množstve čarodejných vecí zabaví každého milovníka Štikúta Strašného Šťukovca III.

Martin Schwarz: Kamaráti zo steny

Rebeka jedného dňa objavila na paneláku zvláštny svet. Svet postavičiek zo steny. Nie sú úplne dokonalé, ale Rebeka im rada pomôže. Stačia jej k tomu farebné kriedy. Ešte nikdy nemala toľko kamarátov a teraz hrozí, že o nich príde. Panelákovú stenu sa totiž chystajú premaľovať. Zachránia ich Rebekine farbičky aj tentoraz? Dočítate sa v autorskej knihe mladého výtvarníka Martina Schwarza.

 

David Hawcock: Leonardo Da Vinci – Fantastické vynálezy

Kniha predstavuje šesť najznámejších vynálezov Leonarda da Vinci – ornitoptéru, obrnený bojový voz a samohybný vozík či mechanického rytiera, leva a vtáka – opísaných a názorne zobrazených prostredníctvom jeho originálnych textov a úžasných kresieb. Leonardove najvizionárskejšie mechanické stroje pred očami čitateľa znova ožijú v celej svojej kráse vďaka trojrozmerným modelom – majstrovským dielam z papiera. Publikácia vychádza pri príležitosti 500. výročia narodenia tohto všestranného renesančného génia.

Všetky dôležité informácie o tituloch vydavateľstva môžete získať na jeho webovej stránke.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
12 × 8 =