Knižné novinky november 2018

Prinášame vám novú rubriku! Každý mesiac sa na stránkach Multiverza dozviete, aké tituly chystajú naše partnerské vydavateľstvá. Keďže sa zvianočnieva, znamená to, že sa môžeme tešiť na kvalitnú knižnú nádielku. Či už chcete obdarovať seba, alebo svojich blízkych, tento prehľad fantastiky pripravovanej na november vám pomôže vybrať tie správne darčeky.

Nezabudnite si preklikať všetky záložky vydavateľstiev, a ak si budete chcieť knižku rovno kúpiť či predobjednať, stačí kliknúť na obrázok. 🙂

AlbatrosArtis OmnisBrokilonCrewHostHydraSlovart

Silvia Zeumerová: Parstelvan – Pečať

Lyrická fantasy z pera slovenskej autorky. 

Poetický príbeh o sile lásky. Lyrická fantasy z pera slovenskej autorky je vyznaním lásky, ktoré si potrebujete prečítať. Branara ťaží na srdci tajomstvo. Aby očistil seba a zmyl hanbu z rodného mena, musí objaviť stratenú Darnovskú pečať. No v boji proti intrigám a moci si nepomôže sám. Branarovo srdce, dávno sľúbené Darnálii, zahorí láskou k lesnej víle. Aby Darnália preukázala pravosť svojich citov, podstúpi cestu za záhadnými bojovníkmi na dne jazera, kde ju môže postretnúť ostrie meča i šíp lásky.

Skvelú obálku ma na svedomí člen našej redakcie – Brian Terrero Sensej.

Parstelvan bude mať krst v sobotu 10. 11. na FantáziaFESTE, ktorý sa uskutoční na Bibliotéke 2018.

 

Andrew Zurcher: Dvanásť nocí zázrakov 

Úchvatná fantasy pre oddaných fanúšikov Philipa Pullmana a Terryho Pratchetta.

Kejin ocko sa na Štedrý deň vyparí bez stopy zo svojho pracoviska na univerzite. Akoby nikdy ani neexistoval! V tú noc, keď Kej so sestrou El zaspia a ich užialená mama podľahne spánku, zavíta do ich izby nečakaná a tajuplná návšteva – dva prízraky, ktoré dievčatám otvoria cestu do príbehu, kde dobro musí zvíťaziť nad zlom a fantázia nad prázdnotou.

 

Patrick Ness: Naším nebom bol oceán 

Nádherný príbeh o hneve, nenávisti a sile bojovať až do konca od bestsellerového autora Patricka Nessa.

Nový prekrásne ilustrovaný román Patricka Nessa je síce vyrozprávaný hore nohami, ale v duchu dnes už kultovej knihy Sedem minút po polnoci. Lovecký húf veľrýb narazí na mincu s iniciálkami T. W. Najobávanejší ľudský námorník Toby Wick tým vyzýva kapitánku na súboj. To ale nemôže byť pravda. Toby Wick je predsa legenda, ktorú si veľryby vymysleli. Ale toto nie je príbeh o Tobym Wickovi. Toto je príbeh o hneve, nenávisti a našej potrebe bojovať až do úplného konca, keď už neostáva nič iné len česť a smrť.

 

Philip Reeve: Smrteľné stroje

Úvodná časť fenomenálnej steampunkovej fantasy série.

Po zničujúcej Šesťdesiatminútovej vojne sa všetky mestá zmenili, vysadli na kolesá a pohyblivé pásy a križujú pustatiny ako krvilační predátori. Aj Londýn vyrazil na lov. Chceš to zažiť? Vyskoč na palubu Londýna. Daj si pozor na mechanických nájomných vrahov. A nenakláňaj sa cez zábradlie. Keď spadneš, nik sa po teba vracať nebude! Do kín mieri filmová adaptácia pod taktovkou Petera Jacksona, režiséra trilógií Pán prsteňov a Hobit.

 

Michael Scott: Tajomstvá nesmrteľného Nicholasa Flamela 1: Alchymista

Najväčšia legenda všetkých čias – legenda o večnom živote…

Nicholas Flamel sa narodil 28. septembra 1330 v Paríži. Záznamy tvrdia, že zomrel v roku 1418. No jeho hrobka je prázdna. Podľa legendy Nicholas Flamel žije – pretože pozná tajomstvo večného života, ukryté v najmocnejšej knihe, aká kedy existovala. Ak sa však dostane do nesprávnych rúk, je schopná zničiť celý svet. Niekedy sú legendy pravdivé. A Sophie a Josh Newmanovci sa čoskoro stanú súčasťou najväčšej legendy všetkých čias…

 

Suzanne Collins: Hry o život – Hry o život 1

Kultový dystopický príbeh v novom exkluzívnom vydaní!

Vydavateľstvo CooBoo prináša slovenským čitateľom a fanúšikom filmovej a knižnej série HRY O ŽIVOT exkluzívne vydanie tejto kultovej dystopickej trilógie. Šestnásťročná Katniss Everdeenová sa dobrovoľne prihlási do Hier o život namiesto svojej mladšej sestry. Hry o život – to je boj na život a na smrť v podobe krutej televíznej reality šou v postapokalyptickej Amerike. Katniss sa odmieta vzdať. Zvíťaziť môže len jeden a Katniss spraví všetko preto, aby prežila a vrátila sa domov.

Dom 490 – Mark E. Pocha

DOM 490, to je strhujúci psychologický triler s výraznými prvkami hororu v štýle Stephena Kinga, zasadený do reálneho prostredia malej stredoslovenskej obce. Mark E. Pocha na svojich stránkach prebúdza tiene minulosti, ktoré mali ostať navždy pochované… Príbeh, z ktorého tuhne krv v žilách! Román v štýle filmov AMITYVILLE HORROR, PARANORMAL ACTIVITY a kníh ŽIARENIE a EXORCISTA − aj také prívlastky si najnovšia Markova kniha zaslúži.

Dom 490 bude mať krst v sobotu 10. 11. na FantáziaFESTE, ktorý sa uskutoční na Bibliotéke 2018.

Ondrej Trepáč: Tri klíče k Asambale 

Voľné pokračovanie knihy Conan: Acheronská dýka od slovenského autora.

Conan a jeho priateľka Dareena musia ujsť z Erúku. Vydajú sa do ďalekých Himeliánskych hôr, aby zastavili čarodejníka Rahmazoola, ktorý sa s pomocí knihy kúzel snaží získať neobmedzenú moc.

 

 

Richard Šusta: Šedá zóna (edícia Evropská space opera)

Blízka budúcnosť – ľudstvo kolonizuje Slnečnú sústavu, ale ešte necestuje ku hviezdam. Vyspelé krajiny si udržujú stabilnú a prosperujúcu ekonomiku, šíri sa v nich neziskové prvomemestické hnutie propagujúce ekológiu a odzbrojenie. Jeho zdanlivo mierumilovné aktivity štiepia establishment a približujú svet ku kozmickej vojne.

 

 

 

Vladimír Šlechta: Tajná historie Borrnu (séria Poslední velkoměsto)

Po návrate od Keltskej brány uviazol Gowery v meste Borrn. Aby sa nejako zabavil, priatelia mu povedali o novom fenoméne s názvom „hra cez sieť“, ktorý by mal prešetriť. Hra však nie je taká nevinná, ako sa spočiatku zdala. Gowery sa stane svedkom násilnej smrti jedného z hráčov a sám sa ocitne v nebezpečenstve. Aby ochránil seba aj svojich priateľov, začne sa zaujímať o tajnú históriu Borrnu, ktorá je sama nebezpečná.

 

Světy a umění Blizzard Entertainment – Chris Metzen a ďalší

Počas posledných dvoch desaťročí mala spoločnosť Blizzard Entertainment obrovský dopad na svet hier a celosvetovú popkultúru. Od svojich pokorných začiatkov v roku 1991, keď to bol ešte len trojčlenný tím herných vývojárov až po vytvorenie fenoménov Warcraft, Diablo a StarCraft má za sebou Blizzard bohatú históriu vo vytváraní ohromujúcich fantastických svetov.

Kniha sa zameriava na už spomínané tri vlajkové lode spoločnosti, ale obsahuje aj sekciu venovanú neuskutočneným projektom. Môžete sa tešiť tak na návrhy ikonických postáv, ako aj na finálne verzie od slávnych maliarov. Nájdete tu krajiny, zbrane, budovy, ale aj detaily rôznych monštier. Okrem týchto krásnych artworkov a grafík, ktorých je takmer 700, sa môžete začítať do mnohých informačne bohatých komentárov Nicka Carpentera, Sama Didiera, Chrisa Metzena a iných významných tvorcov. Táto 400-stranová masívna kniha by nemala chýba v knižnici žiadneho herného nadšenca.

Táto kniha vychádza v spolupráci s vydavateľstvom FANTOM PRINT.

Město zázraků – Robert Jackson Bennett

Záverečná časť Bennettovej urban fantasy trilógie o božských mestách.

Pomsta je niečo, v čom Sigrud Harkvaldsson skutočne vyniká. Možno je to to jediné, čo mu kedy šlo. Keď sa teda dozvie, že bola zavraždená jeho najvernejšia priateľka a spojenkyňa, niekdajšia premiérka Shara Komaydová, je mu úplne jasné, čo musí urobiť. Žiadna sila zo sveta smrteľníkov mu nemôže zabrániť v tom, aby sa vrahom podľa zásluhy pomstil. Sigrud so svojou obvyklou strašlivou výkonnosťou prenasleduje korisť, no začína sa obávať, že v tomto boji nedokáže zvíťaziť. Pokiaľ má vypátrať pravdu o Sharinej smrti, musí sa chopiť zbraní v tajnej, desiatky rokov trvajúcej vojne, stretnúť sa s rozhnevaným mladým bohom a odkryť posledné tajomstvá Bulikova, samotného mesta zázrakov. A čo je možno zo všetkého najdesivejšie, konečne musí pohliadnuť do tváre pravdy o svojej vlastnej prekliatej existencii.

 

Kdo se bojí smrti – Nnedi Okoraforová

Lenona Štiblaríková: Abeceda žerie deda 

Strašidelné miniatúry na sto slov.

 Stále hlbšie a nedokáže prestať.

Patrick Ness: Počúvaj nôž (Nespútaný chaos 1)

Prvý diel napínavej dystopickej trilógie od oceňovaného autora Patricka Nessa, ktorý si získal priazeň čitateľov po celom svete.

Predstavte si, že žijete v Prentissove – meste, kde každý dokáže počuť vaše myšlienky. Predstavte si, že ste ustavične ponorení do otravného myšlienkového mraku – Šumu, ktorý spája mysle všetkých obyvateľov mesta a nikdy vás nenechá na pokoji. Pre Todda je to realita, no práve keď už odpočítava dni do trinástych narodenín, objaví niečo nemožné – miesto, kde žiaden šum nie je. Todd tak zároveň nechtiac prenikne k tajomstvám, ktoré mali ostať navždy ukryté, a musí sa aj so svojím verným psom vydať na útek, aby si zachránil holý život. Ako však uniknúť prenasledovateľom, keď vďaka šumu dokážu počuť každú vašu myšlienku?

 

Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Robin Wasserman: Simon Lewis. Príbehy z tieňoloveckej akadémie

Nová extra kniha k Tieňoloveckej ságe! Simon Lewis bol kedysi obyčajný smrteľník, potom sa z neho stal upír. A teraz sa pripravuje na vstup do najnovšej etapy svojho života – stáva sa z neho Tieňolovec! Nedajte si ujsť exkluzívnu zbierku poviedok, ktorá približuje život jednej z najobľúbenejších postáv Tieňoloveckej ságy po konci šesťdielnej série Nástroje smrteľníkov.

 

 

Cinda Williams Chima: Síla ohně (Sedmiříší v troskách 1) 

Tento napínavý fantasy príbeh sa odohráva v prostredí známom z autorkinej predchádzajúcej knižnej série, avšak o generáciu neskôr. Je presiaknutý temnou mágiou, nebezpečenstvami, z ktorých tuhne krv v žilách. Dve nezabudnuteľné postavy sa pohybujú na tenučkej hrane medzi životom a smrťou – Adrian sul’Han, prezývaný Ash, školený liečiteľ obdarený magickými schopnosťami, syn kráľovnej Fellsu a najvyššieho kúzelníka, ktorý horí túžbou pomstiť smrť svojho otca, a Jenna Blandelowová, dievča so zvláštnym znamením, ktorú jej tajomní rodičia po narodení opustili. Ich cesty sa pretnú v Ardene. Spája ich nenávisť k bezcitnému kráľovi. Podarí sa im ho odstrániť a zabrániť tak vojne? A dočká sa ich láska naplnenia?

 

Neil Shusterman: Kosec

Dvaja tínedžeri sa budú musieť naučiť „umeniu zabíjať“ v mrazivej trilógii o cene za nesmrteľnosť. Vo svete budúcnosti už neexistujú vojny, choroby ani hlad – ľuďom sa podarilo zbaviť všetkého utrpenia a dokonca zvíťaziť aj nad smrťou. Jediní, kto má právo ukončiť niečí život, sú „kosci“ – ich úlohou je zaistiť, že nedôjde k preľudneniu. Žatva, alebo pravidelné prerieďovanie populácie, so sebou nesie veľkú moc, no aj zodpovednosť, osamelosť a odriekanie.

Citra a Rowan ešte ani nedosiahli plnoletosť, no boli vybraní, aby sa stali učňami poslov smrti – pritom ani jeden by si dobrovoľne túto cestu nezvolil. Najmä keď ich jediná chyba môže stáť život. Napriek rozdielnym povahám sa počas zdokonaľovania v smrtonosom remesle postupne zbližujú, ani dokonalý svet však nie je imúnny voči nevyspytateľnej ľudskej povahe, a tak ich zrada a intrigy z najvyšších kruhov čoskoro postavia proti sebe. Ten, čo v najťažšej skúške uspeje, prežije – a podpíše tým druhému rozsudok smrti.

 

Harry Potter: Rokfort

3D oslava kultového Rokfortu z filmového sveta Harryho Pottera!

Rokfort je magickým interaktívnym sprievodcom po slávnej strednej škole čarodejníckej. Kniha obsahuje nádherné trojrozmerné vizualizácie rokfortských interiérov aj exteriérov. Vstúpte na metlobalové ihrisko, do Zakázaného lesa či Núdzovej  miestnosti a zažite rokfortské chodby a učebne na vlastnej koži vďaka neopakovateľným 3D modelom! Na každej stráne objavíte zaujímavosti zo života na Rokforte a poodhalíte rúško nejedného tajomstva. Táto kniha patrí do zbierky každého fanúšika Harryho Pottera.

 

Harry Potter: Velká kniha o kouzelných filmech

Filmová séria o Harrym Potterovi sa stala jednou z najobľúbenejších a najúspešnejších na svete. Táto kniha je vizuálnou kronikou práce umelcov a filmárov, ktorí v ôsmich potterovských filmoch premenili mágiu na realitu. Stovky a stovky úžasných umeleckých diel, od produkčných konceptov až po skice a grafiky, umožňujú fanúšikom voľný prístup ku kreatívnemu procesu, vďaka ktorému svet kúzel ožil na filmovom plátne.

 

Harry Potter: Monique Peterson – Filmové prútiky

Vstúpte do sveta kúzelných prútikov alebo povinná škola čarovania pre všetkých fanúšikov Harryho Pottera! V príbehoch o Harrym Potterovi je každý prútik taký jedinečný ako čarodejnica alebo čarodejník, ktorých si vybral. Prútiky, čo sa objavili na filmových plátnach, boli do detailov navrhnuté a špeciálne vyrobené: od elegantného, jemným viničom obrasteného prútika Hermiony Grangerovej až po odstrašujúce a kosťami vykladané prútiky smrťožrútov. Kniha Harry Potter: Filmové prútiky je magickým obrazovým sprievodcom o kúzelných prútikoch, ich tvorcoch a výrobe s podrobným opisom a rôznymi zaujímavosťami z natáčania.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

2 thoughts on “Knižné novinky november 2018

 • 6. novembra 2018 at 14:21
  Permalink

  Dobrý deň, len by som chcela upozorniť, že knihu Světy a umění Blizzard Entertainment vydáva vydavateľstvo FANTOM Print. Pekný deň!

  Reply
  • 6. novembra 2018 at 15:25
   Permalink

   Táto kniha bola vydaná v spolupráci – Crew + Fantomprint, ale ďakujem za pripomienku, dala som tam o tom info. 🙂

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 ⁄ 6 =