Koho nám ukázal teaser Birds of Prey?

Po náznakoch a obrázkoch, ktoré zväčša pochádzali od herečky Margot Robbie, sme sa konečne dočkali niečoho, čo sa dá považovať za definitívne potvrdenie toho, že na filme Birds of Prey (And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) sa začalo intenzívne pracovať. O traileri sa, samozrejme, hovoriť nedá, ale ako jemný teaser to vcelku stačí. V približne 20 sekundách sú nám predstavené postavy a ich možné kostýmy. Ak náhodou neviete, kto všetko sa vo videu predstavil, poďme sa na to pozrieť postupne.

Harley Quinn

To, že si Margot Robbie ako Harley Quinn berie väčšinu teaseru pre seba, sa dalo čakať. Ona bude ťahákom a po Suicide Squad je jedinou známou značkou, na ktorej sa dá tento film postaviť. Suicide Squad nebolo nič extra, ale film režiséra Davida Ayera si aj tak našiel svojich fanúšikov, a ak už naozaj nič, tak Harley Quinn má svoj fanklub určite. Margot si po tomto DC filme stihla natočiť hneď niekoľko ďalších, ako napríklad veľmi dobre hodnotenú I, Tonya (2017) alebo Mary Queen of Scots (2018). A keďže má Warner v pláne púšťať do kín čo najviac filmov s Harley a ideálne pravidelne, nemusí sa táto herečka, ktorá bola nedávno obsadená aj do filmu Barbie, sťažovať na nedostatok práce.

Black Canary

Neoddeliteľnou súčasťou tímu Birds of Prey je aj Black Canary, civilným menom Dinah Lance. Túto postavu si zahrá herečka Jurnee Smollett-Bell, ktorej doterajšia kariéra bola zameraná skôr na seriálovú sféru. Black Canary v komikse síce debutovala už v roku 1947 (Flash Comics #86), ale vo filme pravdepodobne uvidíme jej novšiu verziu. Vďaka mikrofónu v jej rukách by mohla byť inšpirovaná verziou z DC You, kde bola rocková hviezda, prípadne by mohlo ísť o Bombshells Black Canary, kde bola zase stvárnená ako kabaretná speváčka.

Huntress

Helena Bertinalli, ktorá je skôr známa ako Huntress, na nás v teaseri namierila svoju typickú kušu. Stvárni ju Mary Elizabeth Winstead, ktorá zahviezdila najmä vo filme 10 Cloverfield Lane, ale na konte má aj množstvo seriálov. Úplne identického vizuálu ako v komikse sa asi nedočkáme, ale kožená bunda, kapucňa a rozšírený arzenál zbraní by mohli fanúšikom tohto charakteru stačiť.

Renee Montoya

Renee Montoya ako policajtka slúžiaca v Gotham City v zostave filmu Birds of Prey zastupuje stranu zákona. Nejde síce o najznámejší charakter, ale potenciál tu určite je. Minimálne z pohľadu jej vzťahu k zvyšku ohlásených postáv. Bude ich spojenec? Nepriateľ? Niečo medzi tým? Jedno je však isté, z jej výrazu vieme, že určite nie je z cukru. Renee si zahrá Rosie Perez, ktorá má na konte napríklad nomináciu na Oscara za vedľajšiu úlohu vo filme Fearless (1993).

Cassandra Cain

Podľa prvých informácií by sa zápletka filmu mala točiť okolo Cassandry Cain, ktorú by práve zostava Birds of Prey mala chrániť pred zlosynom, ku ktorému sa dostaneme za moment. Cassandra Cain v komikse debutovala v roku 1999 a odvtedy už stihla vystupovať v kostýme Batgirl, ale známa je aj ako Kasumi, Black Bat alebo Orphan. V teaseri má na ruke sadru, na ktorej nie sú napísané zrovna povzbudivé slová, a tak môžeme predpokladať, že pôjde o sociálneho vyvrheľa a pomoc horeuvedených báb sa jej fakt zíde. Vo filme si ju zahrá Ella Jay Basco, ktorá zatiaľ zbierala iba epizódne skúsenosti napríklad aj v seriály Grey´s Anatomy.

Black Mask

Vďaka postave Romana Sionisa sa dostávame aj k hlavnému zlosynovi, ktorý je známejší pod menom Black Mask. Herec Ewan McGregor (Star Wars I-III) sa síce v teaseri ukazuje civilne, ale dúfajme, že sa dočkáme aj kostenej masky na tvári. Riešiť jeho motívy a prečo bude pre neho spomínaná Cassandra Cain dôležitá, by bolo číre hádanie, takže sa o to ani nebudem pokúšať. Ewan ale na stvárnenie tohto kriminálnika určite má, a tak sa teda nechajme prekvapiť, ako to vo finále roztočí.

Victor Zsasz

Black Mask však nebude jediný zlosyn filmu. Dočkáme sa aj ďalšieho tradičného Batmanovho protivníka menom Victor Zsasz. Ide o sériového vraha, ktorý pokrýva svoje telo jazvami za každú zabitú obeť. V teaseri vidíme len pár jaziev na tvári, a tak je otázne, koľko obetí už má na konte, respektíve koľko „zárezov“ zakrýva jeho bunda. V tejto úlohe uvidíme skúseného newyorčana Chrisa Messinu, ktorého môžete poznať z filmov Argo (2012) alebo Devil (2010).

Viac sa z tohto teaseru vyčítať nedalo. Film zrežíruje Cathy Yan na základe scenára Christiny Hodson. Premiéra je naplánovaná na 7. 2. 2020. Ak vás zaujímajú aj osudy ďalších projektov v rámci DCEU, prečítajte si náš rozsiahly prehľad.

Zdroj: DC, WB, imdb

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
21 ⁄ 7 =