Komiksové tipy na november 2020

Vydávanie komiksov sa už pomaly dostáva do bežných koľají. Vydavatelia doháňajú zameškané a do predaja sa v týchto dňoch dostávajú komiksy, ktoré boli v edičných plánoch už pred pár mesiacmi. Nie je to však to jediné, čo majú pre nás vydavateľstvá pripravené. Zaujať čitateľov sa každý mesiac pokúšajú desiatky nových titulov. Na nasledujúcich riadkoch vám odporučíme päť sérií, ktoré sú naplánované na november 2020 a ktoré by určite nemali ujsť vašej pozornosti.

Sweet Tooth: The Return #1

Sweet Tooth nie je úplnou novinkou. Táto séria, ktorú napísal a nakreslil Jeff Lemire, vychádzala pod hlavičkou imprintu Vertigo medzi rokmi 2009 a 2013. Celkovo sa dočkala 40 čísiel a všeobecne zožala obrovský úspech. Hlavnou postavou je Gus. Chlapec, ktorý má na hlave parohy.

V pôvodnej sérii Gus žije s otcom v malej chatke uprostred lesov. Po jeho smrti sa vyberie na dobrodružstvo, počas ktorého nájde lásku, šťastie aj pochopenie toho, akým je. O niekoľko rokov to začne odznova. V 6-dielnej minisérii The Return sa mladý chlapec s parohmi zobúdza v bizarnom a kompletne neznámom svete, v ktorom ľudia ledva prežívajú. Povedia mu, že je špeciálny, že je vyvolený a že on jediný ich môže viesť vo svete, ktorý ovládajú tzv. Hybridi.

Na záver len spomeniem, že o sérii Sweet Tooth sa začalo rozprávať aj v súvislosti so seriálovou adaptáciou, ktorú pre Netflix natočí Susan Downey a jej manžel Robert Downey Jr..

Sweet Tooth : The Return
Eternals #1

V rámci novembrového edičného plánu Marvel ohlásil štart série Eternals. Je to vcelku logický krok, keďže film sa pomaly (po presunoch asi príliš pomaly) blíži a povedomie o tejto skupinke výnimočných hrdinov treba neodkladne začať budovať. Na starosti to bude mať scenárista Kieron Gillen, ktorého cieľom je ukázať, ako Eternals zapadajú do veľkej mozaiky Marvel Universe.

„Časť toho, o čo sa snažím, je dať všetky fragmenty dokopy, do jednej súvislej epickej histórie Eternals. Keď dočítate prvý zošit, budete vedieť, kto sú Eternal, a prečo sú výnimoční. Od tohto momentu budem pridávať stále viac detailov a uhlov pohľadu,“ vyjadril sa Kieron Gillen pre comicbook.com.

„Sú to profesionáli. Sú najstaršou entitou široko-ďaleko. Chránili planétu už v dobe, keď sa ľuďom vyformoval úchopový palec. Predstavte si Eternals, ako sledujú formujúcich sa Avengers 1 000 000 BC a popri tom si klopkajú na hodinky s otázkou – „Čo vás tak zdržalo?“

Na záver je ešte nutné spomenúť, že o kresbu sa postará Esad Ribic, ktorého prácu môžete poznať napríklad z Thora. O celkový vizuál sa bude starať aj Matthew Wilson, ktorý patrí medzi najžiadanejších koloristov v brandži.

Eternals
Crossover #1

Predstavte si, že všetko, o čom ste si mysleli, že je fantázia, bolo reálne. Pripravte sa na svet, v ktorom je realita mŕtva a kde je možné všetko, ale naozaj všetko.

K oficiálnej synopse doplním len toľko, že keď si uvedomíme, že sériu píše Donny Cates, tak je naozaj možné všetko. Scenárista, ktorý komiksové vody rozbúril svojou víziou Venoma, Guardians of the Galaxy a ktorý aktuálne pre Marvel píše Thora, je posledné roky zárukou kvality. A preto sa dá očakávať, že sa v novinke Crossover naozaj vybúri.

Crossover
Wolverine – Black, White & Blood #1

Začiatkom novembra odštartuje vydavateľstvo Marvel veľmi zaujímavý projekt Wolverine: Black, White & Blood. Každé číslo plánovanej 4-dielnej minisérie bude obsahovať tri príbehy z Wolverinovej minulosti a každý z nich bude v réžii iného tímu tvorcov. Kresba bude iba čierno-biela s výraznou štylizovanou červenou, podľa čoho má táto miniséria aj názov.

So sériou sa spájajú naozaj veľké mená. Už v prvom čísle sa môžeme tešiť na tvorcov ako Gerry Duggan, Adam Kubert, Matthew Rosenberg a Declan Shalvey. A to je len začiatok! Náhľady a ďalšie ohlásené mená si môžete pozrieť v našom článku.

Wolverine – Black, White & Blood
The Other History of the DC Universe #1

Scenárista John Ridley, ktorý je držiteľom Oscara za scenár k filmu 12 Years a Slave (2013), napíšte scenár k veľmi ambicióznemu projektu vydavateľstva DC. Ridley sa pokúsi vysvetliť mytológiu DC univerza v minisérii, ktorá odprezentuje ikonické momenty DC histórie a zameria sa na ich sociopolitický dosah. Využije sa pritom pohľad z rôznych sociálnych skupín, keďže aj hrdinovia pochádzajú z rôznych prostredí. Synopsa sľubuje jedinečný zážitok a príbeh by údajne nemal byť o zachraňovaní, ale o sile byť jednoducho sám sebou.

O kresbu sa postará dvojica Guiseppe Camuncoli a Andrea Cucchi. Miniséria sa dočká piatich zošitov vo zväčšenom formáte a bude vychádzať pod hlavičkou DC Black Label. Nové čísla by mali vychádzať na dvojtýždennej báze.

The Other History of the DC Universe

 

Všetky komiksy si môžete objednať na stránkach Komiksového raja!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
1 × 12 =