Komiksový kvíz vol. 1

Utorkové popkultúrne akcie organizujeme v spolupráci s Funtasticom, scifi.sk a Storm Game Barom v Bratislave už viac ako rok. Po množstve prednášok a rôznych herných podujatiach nám napadlo, že by sme rok 2018 odštartovali nezvyčajne – kvízom. A nie hocijakým, ale rovno komiksovým!

 

 

Po ohlásení tejto akcie nás veľmi príjemne prekvapil záujem potenciálnych súťažiacich, a tak sme museli už po dvoch dňoch oznámiť, že máme plno. Pozitívne je, že všetkých 8 nahlásených tímov sa aj dostavilo, a čo ma prekvapilo o niečo viac, všetci prišli načas! 23. 1. 2017 o 18.00 sa to teda rozbehlo.

 

 

Krátky organizačný brífing a išlo sa na to. Prvé kolo sa venovalo vydavateľstvu Marvel. Z desiatich pripravených otázok, niektoré našich súťažiacich potrápili, iné pobavili. Najväčšie prepočítavanie, alebo skôr tipovanie, nastalo, keď sme sa opýtali na počet zošitov, ktoré patria do eventu Civil War II. Jednoduchšie to bolo s otázkami, odkiaľ pochádza Black Panther, alebo kto je zvierací parťák Moon Girl.

 

 

Druhé kolo sa odohrávalo v univerze vydavateľstva DC. Taktiež desať otázok a opäť pestrý výber. Viete, koľké narodeniny oslávi tento rok Superman? Kto patrí do tzv. Trinity? V akom komikse debutoval Batman? Vedeli ste, že existuje Bat-Cow?

 

 

Pokračovalo sa vo svižnom tempe a tretie kolo sa pozrelo na vydavateľstvo Image. Bolo evidentné, že najmä fanúšikovia Marvelu a DC mali menšie problémy, ale veríme, že do budúcna si svoje resty dobehnú. Otázky sa venovali histórii vydavateľstva, jeho hlavným sériám a postavám.

 

 

Štvrté kolo bolo takzvané poznávacie. Súťažiaci museli prísť na to, aký komiks alebo komiksová postava sa skrývajú na obrázkoch. Tie boli v niektorých prípadoch sčasti prekryté, aby to nebolo také jednoduché. Poznali by ste Hulka podľa siluety? Vedeli by ste podľa jediného panelu odhaliť sériu Walking Dead? A čo namosúrená brada? Našli by ste v nej Sudcu Dredda?

 

 

Posledné kolo bolo asi najzábavnejšie, keďže sa venovalo bizarnostiam komiksového sveta a odpovedať sa na otázky dalo iba áno alebo nie. Z predostretých výrokov mali súťažiaci vydedukovať alebo si jednoducho tipnúť, čo je pravda a čo bol úplný výmysel. Ako všetci prítomní neskôr zistili, toto kolo nebolo o vedomostiach, ale skôr o odhade a šťastí. Myslíte si, že existuje mutant, ktorý sa vie premeniť na akýkoľvek druh zmrzliny?

 

 

Po 50 otázkach (áno, bolo ich 51, lebo nastala chyba pri číslovaní 😉 ), bolo dobojované. Nasledovalo vyhodnotenie jednotlivých otázok, čo pri niektorých vytvorilo naozaj zaujímavú diskusiu. Zrátali sme body a vyhlásili víťazov. Víťazom sa stal tím PhD, ktorý si z ponúkaných cien vybral tie knižné. Čisto mužská partia, ktorá sa umiestila druhá, dala prednosť zošitovkám. O treťom mieste musel rozhodnúť rozstrel, v ktorom bol úspešnejší tím Volské oká a odniesol si komiksové ceny. Ani ostatní ale neostali skrátka. Zo zvyšných piatich tímov sa žrebovali dva, ktoré si medzi sebou rozdelili printy a figúrky.

 

 

Na záver tohto reportu sa chcem poďakovať všetkým zúčastnením, ktorí prišli a vytvorili úžasnú atmosféru. Vďaka pozitívnym reakciám z vašej strany je viac ako isté, že si kvíz čoskoro zopakujeme. Ak sa naň chcete poctivo pripraviť, navštívte v utorok 30. 1. 2018 prednášku Komiksové Multiverzum, kde sa určite dozviete veľa informácií naprieč celým komiksovým svetom, ktoré sa vám môžu zísť.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
21 − 12 =