Komiksový kvíz vol. 3 – Útok na zlatý hetrik!

V príjemnom prostredí Storm Game Baru sa 20. 3. 2018 konal už tretí Komiksový kvíz, ktorý opäť prilákal množstvo súťažiacich. Keďže prvý aj druhý kvíz mali rovnakého víťaza, tím PhD, bola tu šanca na zlatý hetrik. Podarilo sa? Alebo sa našiel vyzývateľ, ktorý túto sériu prerušil?

 

 

Kvíz už má tímy, ktoré berieme ako inventár tejto akcie. Som ale rád, že sa v každom kole objaví aj nejaký nováčik. Tentoraz to boli rovno dva tímy. Aj pre nich bol potrebný menší organizačný úvod, ale hneď po ňom sme sa s vervou pustili do súťaženia. O prvé kolo sa štandardne postarali vydavateľstvá DC a Marvel. Viete, ako sa volá Luke Cage v civile? Viete, v akom komikse debutoval Namor? Napadlo by vám, ako sa volajú príbehy v rámci aktuálnej série Batman?

 

 

Kreatívne kolo malo naposledy úspech, a preto sme ho zopakovali. Zoraďovali sa predstavitelia Flasha podľa dátumu prvého výskytu, prípadne sme priraďovali superhrdinov k ich civilným identitám. Po krátkej prestávke súťažiacich čakalo tretie kolo, v ktorom sme sa pozreli na všeobecné komiksové otázky. Najviac tímy asi potrápili otázky ohľadom Eisner Award. Obľúbenou klasikou je aj tzv. „poznávačka“. Siluety, retušované obálky alebo menej známe postavy museli súťažiaci spoznať bez akejkoľvek pomôcky.

 

 

Na záver sme sa opäť pozreli, aké bizarnosti boli schopný vymyslieť komiksoví scenáristi, ak mali nejakú kreatívnu chvíľku. Súťažiaci hľadali komiksových hrdinov medzi hrdinami, ktorých si vymyslel tvorca kvízu.

 

 

Celkovo museli prihlásené tímy absolvovať 51 otázok a v závere ich čakala jedna bonusová. A ako to dopadlo? Zlatý hetrik sa konal, keďže tím PhD s minimálnym náskokom obhájil prvenstvo. Ako u nich býva zvykom, ako cenu si vybrali knihy, ktoré nám do súťaže venovalo vydavateľstvo Artis Omnis. Opäť druhá skončila Čisto mužská partia. Tá si zvolila ceny, ktoré nám venovala predajňa Funtastic. Tím Tryout mal ohľadom cien vždy tak trochu smolu. Tentoraz však skončili tretí a mohli si vybrať komiksové blu-ray disky filmov Thor: Ragnarok a Liga spravodlivosti, ktoré nám venoval Magic Box Slovakia. Posledná cena sa žrebovala zo všetkých prihlásených tímov a DVD-čka, taktiež od Magic Boxu, si odnieslo Dynamické trio.

 

 

Opäť ďakujeme všetkým zúčastneným a, samozrejme, aj našim sponzorom a partnerom. A vy ak váhate, príďte medzi nás. Už o mesiac tu máme ďalší kvíz a tím PhD už treba poraziť. Trúfate si? 😉

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
21 × 11 =