Kong je King!

V aktuálnej paľbe trailerov, obrázkov, concept artov a podobných záležitostí z oboch komiksových univerz sa trošku pozabudlo na podľa mňa rovnako dobrý, ak nie ešte zaujímavejší trailer na film Kong: Skull Island. A na Kinga by sa predsa zabúdať nemalo.

 

ANI PRED, ANI PO

Už keď sa dávnejšie objavili prvé informácie o filme Kong, špekulovalo sa o tom, v akom období sa tento film bude odohrávať a ako bude nadväzovať na film Petera Jacksona. Len nedávno sa vďaka niekoľkým obrázkom táto hádanka vyriešila a zistilo sa tak, že Kong bude z úplne iného obdobia a na Jacksonov film bude nadväzovať minimálne, ak vôbec. Trailer následne spomínané obrázky plne podporil a uviedol nás do času a situácie, v ktorej sa na záhadný ostrov vypravíme.

Vojna vo Vietname a vojenská jednotka vedená Samuelom L. „som strašne cool“ Jacksonom sa vyberie na expedíciu, ktorá ich privedie na Skull Island. Aké sú ich úmysly, je otázne, ale základom je, že sa tam vyberú.

Kong_002

 

WELCOME TO THE JUNGLE!

Uvítanie, ktoré vojenskú jednotku čaká však nie je z kategórie príjemných. Jednu z helikoptér zostrelí letiaca palma. Kto ju asi hodil?

Kong_001

 

ZÁHADNÝ JOHN GOODMAN

Tento rok John Goodman herecky zahviezdil vo veľmi rozpačito prijatom 10 Cloverfield Lane. Rovnako ako v tomto filme, bude jeho postava záhadná a bude skrývať tajomstvo. A už podľa traileru vidíme, že Samuel z toho radosť mať nebude.

Kong_003

 

LOKI A OSCAR

Herecké obsadenie je v tomto filme naozaj nabité. Už spomínanú dvojicu John Goodman a Samuel L. „Nick Fury“ Jackson, bude dopĺňať veľmi zaujímavá mladá krv. V prvom rade tu máme charizmatického Toma Hiddlestona, ktorého všetci poznáme ako Thorovho nepodareného brata Lokiho. Sekundovať mu bude Brie Larson, ktorá na uplynulom ročníku cien akadémie získala Oscara za hlavný ženský herecký výkon vo filme Room a len nedávno bola ohlásená ako nová Captain Marvel.

Kong_004

 

KRV, VEĽA KRVI

Pravdepodobne pôjde o otlačok ruky. Ak áno, isté sú dve veci. Prvá je, že Kong bude obrovský a druhá, že na ostrove sa konflikty nebudú riešiť v rukavičkách.

Kong_005

 

KOSTI, VEĽA KOSTÍ

V nedávno vydanom obrázku sme videli obrovskú lebku a trailer nám ponúkol ďalšie obrovské pozostatky. Čo to znamená? Sú to zvyšky obetí nejakého predátora? Konga? Alebo ide o cintorín zvierat po nejakej katastrofe?

Kong_006

 

BUDÚ AJ ŽIVÉ DINOSAURY?

Táto otázka mi napadla v rámci cintorína, ktorí som spomenul o kúsok vyšie a aj pri pohľade na dinosauriu lebku, z ktorej si vojak urobil guľometné hniezdo. Je to znak toho, že dinosaury na Skull Islane úplne vyhynuli? Bola by to totiž obrovská škola. V Jacksonovom spracovaní ma totiž neskutočne bavila flóra aj fauna tak trochu pravekého sveta a bola by škoda, keby sme prišli o obrovský hmyz a dinosaury, ktoré sa teoreticky môžu Kongovi postaviť. Na druhú stranu, Kong má byť veľký ako ešte nikdy, a tak sa asi nejakého duelu s T-Rexom už nedočkáme a tvorcovia pre istotu všetkých dinosaurov odpratali.

Kong_009

 

DOMORODCI

V každom filme o tajuplnom ostrove musia byť nejakí domorodci. Môžu to byť kanibali alebo aj nápomocní sprievodcovia. Osobne ale dúfam, že v tomto prípade to bude dostatočne agresívny kmeň, zocelený životom v nemilosrdnej džungli. Taktiež som veľmi zvedavý, ako na tom budú ich chrámy, prípadne stena, ktorá ich má chrániť pred príšerami z okolia. Možno budeme sledovať už len pozostatky civilizácie.

Kong_007

 

KONG BUDE OBROVSKÝ

Z Konga sme toho zatiaľ veľa nevideli ale už aj z toho mála je jasné, že to bude naozaj obor a oslovenie King si právom zaslúži. Kým ho uvidíme komplet, bude to ešte chvíľku trvať, ale myslím si, že v takomto gigantickom spracovaní by jeho očakávaný súboj s Godzilou nemusel byť úplne márny. K súboju sa evidentne schyľuje aj na doleuvedenom obrázku. Vieme, že na ostrov išlo iba pár helikoptér, ale tu vidíme helikoptér až šesť, takže je možné, že prvá várka vojakov nebude posledná, ktorá na ostrov zavíta.

Kong_008

 

NAPALM VYRIEŠI VŠETKO

Americká armáda vo vojne vo Vietname vcelku hojne využívala napalm. A keďže sa teraz pravdepodobne pustí do duelu s čímsi nebezpečnejším ako je Vietkong, nemyslím si, že bude príliš váhať a napalm využije. Ohňa je na prvých záberoch požehnane a je asi nereálne, aby také peklo spôsobil nejaký lesný požiar alebo iná nehoda so zápalkami.

Kong_011

Toľko k zaujímavým momentom traileru Kong: Skull Island. Premiéra je ohlásená na marec 2017.. Aké momenty zaujali vás?

 

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
6 − 1 =