Kontroverzná Scarlett Johansson

Pred pár dňami sme mali možnosť prvýkrát uvidieť, ako bude vyzerať Scarlett Johansson ako Major Motoko Kusanagi vo filmovej adaptácii populárnej mangy „Ghost In The Shell“. Samozrejme, reakcie boli rôzne. Mnohí začali kritizovať Hollywood, že obsadil do tejto „ázijskej“ úlohy belošku. Otázkou sa tiež stalo, či neexistuje žiadna ázijčanka, ktorá by sa do tej úlohy hodila.

Scenárista a režisér Max Landis publikoval na Youtube video, v ktorom sa pustil do všetkých oponentov a jeho argumenty sú vcelku zaujímavé. Scenárista Victora Frankesteina vo videu tvrdí, že kto sa nad niečím podobným pohoršuje, nevie ako filmový priemysel funguje. Na takzvanom hereckom A-liste vraj nie je ázijská celebrita, ktorá by mala medzinárodný dosah. Časy Lucy Liu už sú vraj dávno preč. Celé video si môžete pozrieť pod článkom.

Z môjho pohľadu majú niečo do seba obe strany. Fanúšikovia majú právo vidieť svoje idoly tak, ako ich majú vysnívané, na druhú stranu „áčková“ celebrita do tejto úlohy naozaj chýba. Avšak, nič nebráni Hollywoodu si nejakú takú celebritu „vychovať“. A o tom, že v poslednej dobe sme videli aj celý Egypt hraný bielymi hercami už hovoriť nebudem.
Podľa niekoľkých nezávislých zdrojov však Paramount a DreamWorks rozbehli testy vizuálnych efektov, ktoré by v postprodukcii zmenili Scarlett Johansson jej etnicitu. Tak uvidíme, ako to bude nakoniec vyzerať.

(zdroj: ew.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
19 + 21 =