Kozmodróm: Do nekonečna a ešte ďalej

Občianske združenie SciFi Guide pripravuje v spolupráci so Strediskom kultúry Bratislava Nové Mesto na Vajnorskej ulici 21 už ôsmy ročník festivalu vedy, vedeckej fantastiky a populárnej kultúry s názvom Kozmodróm. Podujatie sa uskutoční 22. októbra.

Kozmodróm 2016 bude, podobne ako jeho predchodcovia, trvať celú sobotu. Skladá sa z dvoch dejísk programu – v hlavnej sále bude od deviatej prebiehať pásmo tematických prednášok a v sprievodných priestoroch SK Vajnorská sa uskutoční doplnkový program v podobe spoločenských hier, predajných stánkov a občerstvenia.

Témou Kozmodrómu 2016 je heslo “Do nekonečna a ešte ďalej”, ktoré zosobňuje hlavný motív prednáškového programu. Účastníci sa budú môcť dozvedieť podrobnosti o prvej slovenskej družici SK Cube, ktorá už túto jeseň poletí do vesmíru. Okrem toho sa prednášky budú zaoberať aj jubileami dvoch fenoménov vedeckej fantastiky. Star Trek totiž v septembri oslávil svoje päťdesiatiny a pri tejto príležitosti festival navštívia fanúšikovia tohto fenoménu so svojim unikátnym projektom, Star Trek: Diplomacy. Kvôli jeho realizácii sa im podarilo postaviť mostík fiktívnej vesmírnej lode USS Masaryk neďaleko Prahy.

Na festivale budú takisto pripravené prednášky o Hviezdnej bráne, ktorá onedlho oslávi dvadsať rokov existencie, niekoľko vedeckých a zopár príspevkov zameraných na populárnu kultúru. Za všetky hovorí prehľad ukážok na filmy, ktoré sa pripravujú do kina a výber ukážok zobrazujúcich najzaujímavejšie hrdinky vo vedeckej fantastike.

V sprievodných priestoroch SK Vajnorská budú k dispozícii spoločenské hry od spoločnosti Ihrysko s tematikou sci-fi, ktoré si budú môcť návštevníci vyskúšať na vlastnej koži. Okrem toho sa budú môcť aj občerstviť pri koláčovom pulte, ktorý pravidelne organizátori pripravujú a postupne sa z neho stáva jedno z najväčších lákadiel festivalu.

Na mieste budú môcť návštevníci takisto rozšíriť svoje zbierky o nové sci-fi knižky, prípadne figúrky a rôzne zberateľské predmety. Vstupné za celý deň zábavy bude vo výške 6 €. Tento rok sa bude dať zakúpiť už vopred skrz Ticketportal, alebo v MadMaxon Shop. Lístky budú k dispozícii aj na mieste. Program festivalu nájdete na tomto linku. Pre pravidelný prísun informácií odporúčame sledovať hlavné komunikačné kanály podujatia www.kozmodrom.scifi-guide.net a profil na sociálnej sieti Facebook.

(zdroj: kozmodrom)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
13 + 25 =