Kráľovská rodina Inhumans sa veľmi kráľovsky nepredviedla

Pamätáte si na spor medzi filmovou a televíznou divíziou Marvelu? Ako sme už v minulosti písali, výsledkom sporu bolo zrušenie filmu Inhumans a ohlásenie rovnomenného seriálu. Až čas ukázal, či to bolo správne rozhodnutie. Seriály od Marvelu si držia celkom slušnú úroveň. Tak po stránke vizuálnej, ako aj po stránke príbehovej. Ako príklad uvediem Agents of S.H.I.E.L.D., Daredevil, Jessica Jones či Luke Cage (ak som niečo vynechal, bol to zámer, pssst!).

Blížiaci seriál Inhumans, ktorý bude sledovať práve kráľovskú rodinu, zatiaľ po príbehovej stránke súdiť nemôžeme (nie sme z tých prorokov, čo neustále predpovedajú pád MCU a vzostup DCEU). Čo však urobiť môžeme, je zhodnotiť seriál po vizuálnej stránke, vďaka prvému traileru, ktorý uzrel svetlo sveta. Čo sme uzreli my, si rozoberieme v nasledujúcich riadkoch.

Napriek tomu, že ide o projekt vznikajúci v spolupráci troch spoločností ABC Television, IMAX a Marvelom, tak vizuál akoby zaspal dobu. Samozrejme, okrem toho, že je nezaujímavý a nudný. Výber obsadenia pôvodne vyzeral celkom dobre, dokonca aj fakt, že sa spracovanie postáv tak veľmi priblížilo komiksom, to celé v traileri nevyzerá vôbec dobre. Jedinou skutočne svetlou stránkou traileru je herec Iwan Rheon, ktorý hrá Maximusa, brata Black Bolta. No a ulízané vlasy kráľovnej Medúsy alebo čudné tlakové vlny vychádzajúce z úst Black Bolta po jeho „uhmm“ ani nebudem komentovať.

Ale aby sme nad seriálom nelámali palicu predčasne, treba si uvedomiť, že zábery v traileri sú s najväčšou pravdepodobnosťou z prvého, maximálne druhého dielu. Možno bude úroveň seriálu stúpať každou ďalšou epizódou a nám sam pri pozeraní nebude chcieť umrieť (opačný prípad sa konal pri Iron Fistovi).

Prvá časť seriálu má premiéru už 1.septembra v kinosálach IMAX a od 29. septembra bude seriál bežať na televíznej stanici ABC.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
1 × 25 =