Krvavá a krutá Castlevania

Nemali to robiť. Naštvali ho. Opäť v ňom prebudili démona, ktorého sa vďaka láske už raz podarilo upokojiť. Dracula vyslal (nie autor tohto článku) svoje vojská, aby sa pomstil. Démoni a monštrá teraz križujú krajinu a ulicami tečú potoky krvi. Existuje nádej na záchranu?

Herné adaptácie to majú v poslednej dobe ťažké. Keď si pripomenieme somariny ako Warcraft alebo Assassins Creed, niet sa čomu čudovať. Na druhú stranu Netflix má stále vysoko pozitívne skóre ohľadom projektov, ktorých sa chytí. Aby sme spomenutým filmom úplne nekrivdili, animovaná adaptácia je o niečo jednoduchšia, ale aj tak. Priestoru na chyby tu bolo dosť.

Príbeh sa začína už v úvode spomenutým Draculom, respektíve upálením jeho manželky. Následné dianie je len výsledkom jeho hnevu a príliš ho rozoberať nechcem, keďže v štyroch 25-minútových epizódach sa toho veľa nestalo, a tak by bolo čokoľvek z príbehu spoilerom. Scenár, o ktorý sa postaral komiksovým fanúšikom určite známy Warren Ellis, nám na malom priestore predstavil reálie a postavy príbehu. Videli sme dobrú aj zlú stránku Draculu, históriu rodu Belmontov, ale aj fanatickú cirkev a zúfalý ľud. Na nič viac neostal čas. Vieme, kto je kto a ako sú rozdané karty, a to je asi všetko. Na nejakú väčšiu akciu, žiaľ, nevydalo. Na jednu stranu je to škoda, ale zase vždy lepšie takto, ako keby sa toho snažili na taký malý priestor natlačiť silou-mocou viac.

 

 

Ohľadom spôsobu spracovania nemám žiadne výhrady. Castlevania je krvavá a krutá. Nebojí sa krvi a nebojí sa prekročiť ani hranicu, ktorá sa zvykne dodržiavať aj v najväčších krvákoch. Lietajúce orgány, roztrhané deti, démoni požierajúci… však si to užite sami. Žiadnu rozprávku nečakajte. Oslík zo Shreka sa fakt konať nebude. Krvou by sa dal naplniť bazén.

Najviac som bol zvedavý na akciu. Tá ma nesklamala. Bál som sa rôznych anime spomaľovačiek a očných detailov, ktoré zaberajú polovicu epizódy. Je ale super, že súboje sú svižné, prehľadné, nie sú zdĺhavé a netrpí pri nich fyzika. Presne takto som si ich predstavoval. A určite vás neprekvapí, že je v nich kvantum krvi.

 

 

Hovoriť o akejsi prvej sérii nie je veľmi trefné. Skôr sa týmto štyrom dielom hodí označenie prológ. A ako prológ to funguje skvele. 100 minút ubehlo ako voda, ale, žiaľ, ostal hlad po ďalšom pokračovaní. Veľmi ma preto potešil Netflix a ich ohlásenie ďalšej, už plnohodnotnej série, ktorá bude mať osem dielov. Dátum premiéry ešte ohlásený nie je.

 

 

Fanúšikov hernej série musela táto adaptácia potešiť. Pozitívne totiž je, že ide v tematike chronologicky a prvá séria je čiastočnou adaptáciou hry Castlevania III: Dracula´s Curse. Tá bola prequelom pre už skôr vydané hry. Ohlásené pokračovanie by malo ostať v príbehu tretieho dielu. Príbehovo tam toho ostalo dosť nevypovedaného a potenciál na oveľa väčšiu akciu je tu nesporný.

 

 

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
19 + 20 =