Kto vlastní filmové práva na rasu Skrull?

Marvel Studios sa so svojím MCU (Marvel Cinematic Universe) stalo rešpektované filmové štúdio, ktoré za roky existencie nabralo kopu uznávaných umelcov. Cez kvalitných scenáristov, perfektne zohraných hercov až po Marvelom opatrne vyberaných režisérov. Akousi pomyselnou hlavou celého filmu je práve režisér. Možno je váš obľúbený MCU režisér Jon Favreau, ktorý priniesol prvých dvoch Iron Manov a tým započal začiatky MCU. Možno fandíte Joshovi Whedonovi, ktorý nechal zomrieť Quicksilvera (pozor, SPOILER! či to sa píše pred?). Možno vaše najväčšie uznanie patrí Peytonovi Reedovi, ktorý dokázal prevziať štafetu po Edgarovi Wrightovi a spraviť s Ant-Mana obstojnú snímku. Nájdu sa aj takí, ktorí úplne najviac cenia Jamesa Gunna, ktorý neznámu bandu zločincov stvárnil takým spôsobom, že si ju zamiloval celý svet. Zároveň nám ukázal toho fialového na tróne, aj keď sa pred premiérov dušoval, že sa vo filme neukáže. James Gunn má však okrem režisérskeho talentu aj inú vlastnosť. Miluje svojich fanúšikov a pravidelne im dávkuje nové informácie (z čoho zrejme štúdio, nemá veľkú radosť).

james_gunn_guardians_of_the_galaxy
James Gunn z natáčania Guardians of the Galaxy (zdroj: lrmonline.com)

Ďalším dôkazom jeho lásky k fanúšikom je pravidelné odpovedanie na „tweetove“ otázky svojich obdivovateľov. James Gunn si totiž svoje účty na sociálnych sieťach pravidelne obhospodaruje. Často krát sa tak vďaka zvedavým otázkam fanúšikov, dostávame k zaujímavým potvrdeniam a zisteniam. Nedávno mu bola, prostredníctvom Twitteru, položená otázka ohľadom filmových práv na vesmírne rasy Marvel Comics. Jedného z jeho fanúšikov zaujímalo, prečo Marvel Studios vlastní práva na rasu Kree, zatiaľ čo práva na rasu Skrull vlastní 20th Century FOX. Klasická otázka neznalých ľudí, na ktorú som aj ja osobne odpovedal už niekoľko krát. Predaj filmových práv iným štúdiám, ktoré Marvel uskutočnil začiatkom tohto milénia, ako opatrenie pred krachom spoločnosti už väčšina ľudí pozná. Lenže odpoveď Jamesa Gunna bola minimálne prekvapujúca!

James Gunn odpovedal, že niektoré špecifické práva naozaj patria FOX-u, ale ako celok sú v spoluvlastníctve! Takže, ak ste žili v domnení, že vesmírna rasa Skull patrí do balíku k Funtastic Four a Marvel tím pádom nemôže siahnuť na tieto postavy, žili ste pravdepodobne ako zvyšok sveta v omyle! Pýtate sa ako je možné takéto spoluvlastníctvo? Veľmi podobne ako pri postave Quicksilvera. Jeden živý v X-Menoch a druhý už mŕtvy v Avengeroch. Súrodenci Maximoffovi sú síce v komiksoch mutanti, ale taktiež sú dlhoroční členovia tímu Avengers. Vo filme Avengers: Age of Ultron sa teda nepoužilo slovo mutant (používali Enhanced/Vylepšený) a bolo vybavené. Čo sa týka tých špecifických práv, ktoré James Gunn popisoval, ide zrejme o postavu menom Super Skrull. Ten disponuje schopnosťami celého tímu Funtastic Four a je teda veľmi pravdepodobné, že Marvel by na túto postavu siahnuť nemohol.

Čo táto informácia znamená pre MCU? Dočkáme sa vo štvrtej fáze (Phase Four), filmovej adaptácie komiksovej série Secret Invasion? Je Trevor ‚Mandarin‘ Slattery jedným z vojakov rasy Skrull? Uvidíme na filmovom plátne Kree-Skrullsku vojnu? Ak aj vo filme bude Iron Man ženou, bude ho naďalej hrať Robert Downey Jr.? Na tieto a ďalšie otázky si budeme musieť počkať, no ich odpovede budú určite stáť zato!

(zdroj: twitter.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
6 + 13 =