Ktorá filmová katastrofa získa Zlatú Malinu?

Uplynulý víkend sa oči filmového sveta upierali na odovzdávanie Zlatých Glóbusov a aktuálne sa primárne čaká na nominácie na Oscara. K cenám akadémie ale už tradične patria aj Zlaté Maliny. Ocenenie, ktorému by sa ktokoľvek od filmu najradšej vyhol, pozná svoje nominácie.

Keďže tento rok sme aj v žánrovo príbuzných filmoch absolvovali zopár katastrof, bolo určite z čoho vyberať. Najväčší favorit redakcie, (ne)Fantastická štvorka získal nomináciu v kategórii najhorší film, najhorší remake/sequel, najhoršia herecká zostava, najhoršia réžia a najhorší scenár. Je vysoko pravdepodobné, že táto komiksovka získa viac malín ako zákazník cukrárne v zmrzlinovom pohári, ale konkurencia bude tvrdá.

Fantastic-Four-Reboot

Jupiter Ascending! Celý film diviaca sa Mila Kunis získala nomináciu za najhoršiu herečku a jej herecko-vlčí-zmutovaný kolega Channing Tatum dopadol rovnako v kategórii najhorší herec. Film samozrejme figuruje aj v hlavnej kategórii a bude bojovať aj o titul najhoršia réžia a scenár. Eddie Redmayne si, vďaka nominácii, bude môcť možno na policu vedľa minuloročného Oscara postaviť aj cenu za najhorší herecký výkon vo vedľajšej úlohe.

Žánrovo blízke Pixels mali tiež bohatú žatvu. Film získal nomináciu za najhorší film, nomináciu za najhoršieho herca /Adam Sandler/, dve nominácie za najhoršieho herca vo vedlajšej úlohe /Josh Gad, Kevin James/, herečku vo vedľajšej úlohe /Michelle Monaghan/ a samozrejme scenár.

Za zmienku stoja aj dve nominácie na najhoršiu herečku vo vedlajšej úlohe pre film Pan /Rooney Mara, Amanda Seyfried/ a rovnaká nominácia pre film Seventh Son /Julianne Moore/.

Kto je fanúšik divnej hororovej série Human Centipede asi nebude rád, že získala nomináciu za najhorší remake/sequel.

Ceny sa na 36. ceremoniáli budú rozdávať v predvečer Oscarov 27. februára.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
21 ⁄ 1 =