Lost Soldiers – Sicario sa stretne s Apocalypse Now

Scenárista Aleš Kot je jeden z mála tvorcov z našich končín, ktorému sa podarilo preraziť u všetkých veľkých komiksových vydavateľstvách za veľkou mlákou. Rodák z Ostravy to dokázal sériou Wild Children, ale na konte už má aj tituly Suicide Squad, Iron Patriot, Bucky Barnes: Winter Soldier, Wolf, James Bond: The Body, Bloodborne a veľa ďalších. U nás mu v preklade zatiaľ vyšiel len komiks Zero. Jeho poslednou novinkou je ohlásená séria Lost Soldiers, ktorú vydá vydavateľstvo Image Comics.

„Svet potrebuje zlých mužov, ktorí budú ochotní robiť zlé veci, aby svet mohol ostať dobrý. Toto je príbeh, ktorý si hovoríme často, však?“ vyjadril sa Aleš Kot. „Lost Soldiers sú o tom, čo sa stane, keď sa do tejto myšlienky zahĺbite tak veľmi, až sa stane vašim prekliatím. Vyznačuje sa to krvou, bolesťou a stratou. A možno, ak máte šťastie, máte aj trochu nádeje.“

Príbeh bude zasadený do Vietnamu v roku 1969 a do mesta Juarez o 40 rokov neskôr. Komiks Lost Soldiers bude sledovať príbeh troch mužov, ktorí sú stále zviazaní s vojnou, ktorú nechali za sebou a zároveň sú na najlepšej ceste do novej.

O kresbu sa postarajú kresliči Luca Casalanguida a Heather Moore. Miniséria bude mať 5 zošitov a prvého čísla sa dočkáme 29. júla.

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
21 + 24 =