Lucifer vo 4. sérii od Netflixu

Sám vládca podsvetia, Lucifer Morningstar, sa vďaka Netflixu vracia na obrazovky. Peklo je stav duše, v ktorom nie je prítomnosť Božej lásky. Je to stav úzkosti, trápenia sa, trýznenia a obrovskej túžby po láske, ktorá nemôže byť nikdy naplnená. A Lucifer nám v tejto sérii konečne ukáže, ako má také peklo vyzerať.

Pre viacerých bolo veľkým sklamaním, keď štúdio Fox po troch skvelých sériách oznámilo zrušenie. Vtedy sa internetom začali šíriť petície a príspevky žiadajúce jeho záchranu označením #savelucifer. Po niekoľko mesačnom čakaní a neistote, keď sme sa už pomaly vyrovnávali s definitívnym koncom, sa k nám dostala priam prekvapivá novinka. Štúdio Netflix tento seriál odkúpilo a pred pár týždňami sme sa dočkali celej série.

Aj keď Netflix svoju prvú, ale v poradí seriálu celkovo štvrtú, sériu skrátil z pôvodných 13 – 26 (1. séria 13 dielov, 2. séria 18, 3. séria 24 + 2 bonusové) častí len na 10 epizód, prekvapil nás hneď niekoľkými zaujímavými momentmi. Napríklad dovolenkou Deckerovej v Európe, kde narazila na ľudí, ktorí sa zaoberajú Luciferom Mornigstarom a jeho božstvom odvtedy, ako sa objavil u nás na Zemi.

Táto séria je celkom iným pohľadom do príbehov vyšetrovania. Na rozdiel od Foxu nám Netflix pripravil vcelku zaujímavú prehliadku pekla, ktoré bude mať, ako je vyššie spomenuté, desať častí, čo je oveľa menej, ako sme boli predtým zvyknutí.

Zbesilou jazdou peklom nás Lucifer tentoraz vzal veľmi prekvapivo hlbšie a bolo to desivejšie než v predošlých sériách. Okrem iného sa tu objavilo aj niekoľko ďalších postáv, ako sú Luciferova sestra Remiel (Vinessa Videto) či prvá žena Eva, ktorú stvárnila Inbar Lavi. Samozrejme, túto sériu okorení oveľa viac postáv. Môžete sa tešiť ešte na pár ďalších prekvapení. Jedným z nich je aj záporná postava otca Kinleyho (Graham McTavish), ktorý má za úlohu poslať Lucifera do čerta, a to doslova. No sami uvidíte, či sa mu to podarí, keďže na to nebude sám.

Netflix nás po dlhšom čakaní príjemne prekvapil dobrou nádielkou desiatich častí Lucifera, ktoré nám úplne stačili, a môžeme sa tešiť aj na poslednú sériu, čo potvrdil aj Netflix. Hoci presný dátum ešte nie je známy, vieme, že nás čaká päťdielne finále.

Lucifer na vás čaká tu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
54 ⁄ 27 =