Ľuďom hrozí anihilácia

Svetovo úspešný román od amerického autora Jeffa VanderMeera s niekoľkými významnými oceneniami s názvom Anihilácia sa dočkal svojej filmovej adaptácie a to len 3 roky po jeho vydaní! Je to prvá časť trilógie Southern Reach Trilogy (prekl. Jížní zóna) a v českom jazyku nám ju (už kompletne) prinieslo vydavateľstvo Argo.

Oblasť X, ktorá bola desiatky rokov izolovaná od ostatku kontinentu, je veľká neznáma, preto bolo do nej vyslaných niekoľko expedícií. Prvá priniesla správy o úžasnej, nedotknutej prírode, no každú ďalšiu postihli veľmi záhadné nešťastia. Druhá expedícia spáchala samovraždu, tretia zahynula v prestrelke, keď sa jej členovia obrátili jeden proti druhému. Členovia 11. expedície, ktorým bol aj manžel našej hlavnej hrdinky, sa vrátili ako bledé tiene a postupne umierali na zákernú chorobu. Nikto však nevie, čo sa v Oblasti X naozaj deje, kolujú o nej nezmyselné a neuveriteľné chýry. Aby sa predišlo predchádzajúcim chybám, je vyslaná 12. expedícia zložená z profesionálok (len žien) z rôznych vedných odborov. Ich zdanlivo pokojná výprava sa však v okamihu zmení. Členky expedície objavia obrovskú topografickú anomáliu a formy života, ktoré sa vymykajú chápaniu. Avšak to, čo všetko ovplyvní, sú najmä tajomstvá, ktoré si do Oblasti X prinesú samé účastníčky expedície.

Výber Natalie Portman do úlohy biologičky (členky expedície sa pomenúvajú len podľa profesijného zaradenia) je podľa mňa skvelý a kto vždy rád na plátne nevidí Oscara Isaaca či Tessu Thompson! Film režíruje Alex Garland (Ex Machina) a verím, že scenár, na ktorom pracoval spolu s autorom knihy Anihilácia,mu bude zodpovedať kvalite, ktorú fanúšikovia očakávajú. Prvé trailery to len potvrdzujú a už teraz je jasné, že sa dočkáme množstva krásnych záberov a vymakaných vizuálnych efektov. 

Premiéra je plánovaná na 28. februára 2018.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
25 − 12 =