Má Deadpool 2 problém?!

Na začiatok si treba zopakovať, že pojmy ako „testovacia projekcia“ alebo „dotáčky“ sú v Hollywoode už také bežné, ako CGI v blockbusteroch. To len keby vás mala zachvátiť panika. Na internete sa totiž objavili prvé názory na pokračovanie Deadpoola. Napriek tomu, že sú kompetentné osoby viazané zmluvou o mlčanlivosti, informácie sa dostali von prostredníctvom tretích strán alebo, inak povedané, z druhej ruky.

A o aké informácie išlo? Žiaľ, nie veľmi pozitívne. Osoby, ktoré mali možnosť vidieť hrubú testovaciu verziu, sa sťažovali na zbytočne dlhú stopáž, nedostatočne zaujímavú zápletku, ako aj slabé výkony vedľajších postáv.

Samozrejme, reakcia na tieto informácie na seba nenechala dlho čakať. Internetový portál collider.com uvádza, že ide len o prázdne reči, ktoré majú snímku úmyselne poškodiť. Prvá testovacia projekcia sa konala ešte v januári, kde účastníci projekcie udelili 90 – 91 bodov z celkových 100. Následne 20th Century Fox snímku opätovne upravilo a zostrihalo a nasledovala ďalšia testovacia projekcia, kde film získal opäť viac ako 90 bodov.

„Bang-Bang!“

Aj po tejto projekcii mali účastníci námietky, konkrétne dve, ktoré smerovali k postavám Cabla a Domino. Účastníkom sa totiž málil počet scén s týmito postavami. Môj názor síce je taký, že film by mal byť stále primárne o Deadpoolovi, ale štúdio zrejme nesúhlasí, a preto nariadilo dotáčky, aby tak obe postavy dostali vo finálnom zostrihu viac priestoru. Foxu nateraz neostáva nič iné, len poctivo dementovať každý jeden negatívny šepot, ktorý sa na adresu pokračovania filmu Deadpool objaví.

Čiže ak ste za posledné dni niekde zachytili, že by mal mať Deadpool nejaký problém, tento článok vás mal presvedčiť, že to tak nie je. Ako som spomínal na začiatku, testovacie projekcie či dotáčky sú dnes úplne bežnou súčasťou tvorby filmu a určite by nieto informácie nemali strašiť žiadneho fanúšika. A aj keby nejaké testovacie projekcie neboli úplne legit, tvorcovia majú stále dostatok času na potrebné úpravy, pokiaľ nebudú nútení odstraňovať fúzy. 😉 😛

Pokračovanie Deadpoola vstupuje do kín už 18. mája 2018

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 − 24 =