Man Goat & The Bunny Man #1 – Kryptidí parťáci

Man Goat & The Bunny Man od Zenoscope nám predstaví duo ozbrojených kryptidov bojujúcich proti kultom, mutantom a iným nadprirodzeným hrozbám. Pôjde o divnú, škaredo nakreslenú zlátaninu? Alebo máme v rukách Hellboya skríženého so Smrtonosnou zbraňou?

Komiks nám predstaví titulné duo uprostred krvavej akcie. Man Goat & The Bunny Man sú súčasťou tajomnej organizácie, ktorá bojuje proti nadprirodzeným hrozbám. Ich najnovší prípad vyzerá zozačiatku jednoducho, no rýchlo objavia stopy vedúce k čomusi strašnému… Inak povedané, príbeh úplne tuctový. To však nie je zlé.

Výhoda tuctového príbehu je, že ak sa spraví dobre, necháva priestor pre iné prvky príbehu. Tuctový príbeh znamená zlý komiks len vtedy, ak sa zvyšok komiksu nemá na čo sústrediť. A v tomto prípade využíva prvý diel Man Goat & The Bunny Man priestor pre ostatné prvky akčnej hororovej komédie – akciu, horor aj humor. Humor a horor sú dosť individuálne záležitosti, avšak je vidieť, že autori sa veľmi snažili, aby mal ich príbeh dušu. Tomu dopomáha aj kresba.

Po vizuálnej stránke je prvý diel komiksu až prekvapivo dobrý. Aj keď názov nevzbudzuje dôveru, už prvé strany sú dynamické, detailné a expresívne. Asi najzaujímavejším prvkom je, že v akčných scénach majú obe postavy veľmi špecifický štýl boja, čo sa často v komikse (a, bohužiaľ, ani v animácii) nevidí. To však neznamená, že ostatné prvky kresby by akokoľvek zaostávali.

Spoločne teda máme veľmi pekne nakreslený príbeh, ktorý sa snaží čitateľa vtiahnuť akciou a rozosmiať nečakanými zvratmi. Ako som už spomenul, horor i humor sú veci veľmi individuálne, preto ak nezvládate krv, násilie či (miestami) prízemný humor, pokojne si od výsledného hodnotenia odčítajte bod. Jediným zásadným nedostatkom príbehu je, že na trojdielnu minisériu sa snaží stihnúť veľa, preto je už prvý diel trochu preplnený, čo sa týka udalostí.

  • Vydavateľstvo: Zenoscope
  • Formát: nadmerný zošit
  • Jazyk: anglický
  • Scenár: Ralph Tedesco, Joe Brusha, Dave Franchini
  • Kresba: Guillermo Fajardo
  • Dátum vydania: 4/2021
  • Dátum vydania pokračovania: 5/2021

Adam Olejár

Fanúšik hororu, RPG hier a šialenej vedy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
1 × 15 =