Mark E. Pocha chystá: Na dušičky zomrieš!

Ak Mark E. Pocha pripravuje ďalšiu knihu, nedá sa o tom nepočuť – novinkami, informáciami zo zákulisia a aj provokačnými poznámkami zaplavuje slovenské internety vo veľkom (a teda robí dobrý marketing). Ďalším jeho románom by mala byť kniha Na dušičky zomrieš. V tomto článku vám okrem anotácie prinášame aj ukážku z knihy a čerstvo zverejnenú obálku, ktorú má opäť na svedomí Martin Cuco Luciak. Na obálke síce svieti v poslednom čase často zneužívané žánrové zaradenie young adult, no myslím, že môžeme čakať klasický epochovský, odpornosťami sa hmýriaci horor. Tešíte sa?

Autor živelnej Krajiny kanibalov a sci-fi trileru Kontakt: Záhuba prichádza z nebies prináša čitateľom nový unikátny zážitok plný napätia i šteklivých momentov!

Lucia je komplikovaná stredoškoláčka, neistá sama sebou. Akoby nestačilo, že chlapec, do ktorého je po uši zamilovaná, sa páči jej najlepšej kamarátke – triednej kráľovnej krásy –, musí dievča čeliť strašným tieňom minulosti a smrteľnému nebezpečenstvu nadprirodzeného pôvodu…

Podarí sa Lucii prekonať všetky nástrahy, nájsť svoj smer v živote a dospieť?

Podarí sa jej prežiť?

Príbeh o priateľstve, zrade, rodinných putách a zakázanej láske vás vtiahne a nepustí!

(Upozornenie: Dej obsahuje popisnú nahotu, scény s krvou striekajúcou z okýptených rúk, temné pohanské rituály a drastické vražedné vyčíňanie maniaka v maske. Odporúča sa preto len silným povahám s pevnými nervami a dobrým žalúdkom. Viac na autorovej stránke www.markepocha.webnode.sk.)

!!Literárna ochutnávka!!!

NA DUŠIČKY ZOMRIEŠ
?️??‍♂️??️☠️??
11. kapitola
Strach putuje krajinou

Pod zatiahnutou oblohou kráčal naprieč šírou rovinatou krajinou statný muž s kapucňou na hlave. Rovnomerným krokom postupoval cez hájiky a polia; nezastaviteľný, rozhodný, nezmieriteľný. Prekročil železničný násyp, minul cintorín starých autobusov, z ktorých ostali iba hrdzavé železné skelety.
Keď došiel k potoku, uhasil svoj smäd. Keď narazil na obývaný statok, pod rúškom noci sa zmocnil niektorého z chovných zvierat a utíšil svoj hlad. Zvieratá zahlušil a jedol v surovom stave. Ináč sa ľuďom a ich obydliam vyhýbal.
Tu a tam sa medzi stromami objavil obrys jeho temnej postavy – stačil jediný pohľad tých zvláštnych bezvýrazných očí, aby privodil obďaleč hrajúcim sa deťom nepoznanú hrôzu. 
„Videli sme strašidlo!“ hlásili s rozbúchaným srdiečkom svojim rodičom, ktorí ich v súlade s pokrokovým myslením 21. storočia upozornili, že strašidlá predsa neexistujú.
Žiadne upozornenie však nemohlo odohnať nočné mory.
A on kráčal neúnavne ďalej smerom na juhozápad; v daždi, suchu aj hustej hmle, nasledujúc svoj neomylný vnútorný kompas, ako keď dravec zo zvieracej ríše nasleduje vrodené inštinkty lovca. Kráčal obklopený zápachom starých šiat a smrti, s tisícročnou nenávisťou v žilách. 
Písal sa štvrtok 27. októbra.
Zajtra dorazí do mestečka a vystopuje JU. A potom, až udrie správna hodina…
(nevedomky sa dotkol rukoväte loveckého noža)
… potečie krv.

 

Mark E. Pocha ©2017
(román vychádza cca 24. marca 2018, zdroj: FB Mark E. Pocha)

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
21 − 16 =