Marvel News #10

Keď Marvel po prvý raz ohlásil sériu U. S. Avengers, bol som viac pobavený ako zaujatý. V mojom osobnom rebríčku hlúpych nápadov obsadila okamžite jedno z popredných miest. Nezaujala ma zostava a koncept patriotistickejšej série mi vyčaril úsmev vždy, keď som na ňu opätovne narazil. Marvel to ale s touto sériou rozbehol vo veľkom štýle a to, čo vyzeralo ako zlý vtip, sa aktuálne pasuje do pozície ťaháku. Aspoň Marvel sa o to snaží. Prispieť by k tomu mala aj séria viac ako 50-tich variant coverov pre každý z amerických štátov samostatne. Každý štát vyfasoval svojho hrdinu a ak dáte všetky covery do správneho poradia získate, hádajte čo? Americkú zástavu! Patriotizmus až z neho bolí hlava. Celkový pohľad môžete vidieť na obrázku dole, covery samostatne uvidíte na tomto linku.

 

us-avengers-50-state-variants

 

 

Portál Bleedingcool opäť uverejnil odhady predajnosti uplynulého týždňa a Marvel si v tomto rebríčku ukoristil spolu 3 miesta. Do TOP 10 sa dostal Amazing Spider-Man #21 (6. miesto), Black Panther #8 (9. miesto) a desiatku uzavrela premiéra série Thanos #1. Menším sklamaním je absencia komiksov Jessica Jones #2 alebo Infamous Iron Man #2.

 

425518-_sx1280_ql80_ttd_

 

Odhady predajnosti sú jedna vec, reálne čísla druhá. V prvých odhadoch to totiž vyzeralo, že sa sérii Champions veľmi nedarí. Respektíve, že prvé číslo až tak nezaujalo. Keď sa však pozrieme na predajnosť v mesiaci október, sú Champions na peknom druhom mieste s predajom 328-tisíc kusov. Nasleduje ich teamovka Doctor Strange Sorcerers Supreme s necelými 150-tisícami predaných výtlačkov. Do TOP 10 sa dostali aj Civil War II #6 (7. miesto) a finále série Darth Vader #25 (8. miesto). Kompletný rebríček nájdete tu.

 

5460686-champ2016001_dc11_lr-0

 

Veľmi zvláštne veci sa dejú okolo série Unworthy Thor. Určite si pamätáte prekvapenie, keď sa z ohlásenej ongoing série stala iba 5-dielna miniséria. Pred pár dňami sa objavila informácia, že od tretieho čísla sa už nepočíta s kresličom Oliverom Coipelom. Pár dní po zverejnení sa však táto správa vyvrátila a oznámilo sa, že od tretieho čísla bude Coipelovi pomáhať Kim Jacincto. Marvel bližšie nešpecifikoval dôvod týchto „tanečkov“, ale vcelku solídne rozbehnutej sérii to určite nepomôže.

 

unworthythor

 

Event Inhumans vs. X-men už pomaly klope na dvere a Marvel nedávno zverejnil dva nové variant covery ku komiksom Uncanny X-Men #16 a Extraordinary X-Men #17. Za krajší považujem druhý menovaný, ktorý nakreslil Jorge Molina a plánované vydanie je 28.12. Variant pre Uncanny X-Menov nakreslil Tradd Moore a dočkáme sa ho 21.12.

 

 

O pripravovanom seriálovom spracovaní Inhumas sme vás nedávno informovali. Pred pár dňami sa objavili informácie o novej komiksovej sérii Royals. Tá sa zameria na klasických inhumanov ako Medusa, Black Bolt, Crystal a Gorgon. Budeme sledovať ich výpravu do vesmíru, kde budú hľadať svoje korene a pokúsia sa nájsť odpovede na otázky týkajúce sa Terrigenesis. Obálka ma síce veľmi nezaujala, ale séria to môže byť viac ako zaujímavá.

 

royals_teaser-720x1106

 

Keď sa pozrieme na zoznam komiksov, ktoré včera Marvel vydal, je tam hneď niekoľko headlinov. Civil War II sa v siedmom čísle pokúsi vylepšiť si pokazenú reputáciu, dočkáme sa finále Death of X alebo aj príbehov Han Sola. Z premiérových titulov sa veľa čaká od Venoma a zaujímavý bude určite aj štart Ultimates 2.

 

civil_war_007

 

All-New X-Men Annual #001
Amazing Spider-Man Annual #001
Cage! #02 (of 04)
Captain Marvel #010
Civil War II #007
Death of X #04
Doctor Strange and the Sorcerers Supreme #002
Empress #07 (of 07)
Enchanted Tiki Room #002
Han Solo #05 (of 05)
Marvel Tsum Tsum #004
Mighty Thor #013
Moon Girl and Devil Dinosaur #013
Prowler #002
Spider-Gwen v2 #014
Star Wars #025
Ultimates 2 #001
Venom #001
X-Men ’92 #009

 

Jubilejné 10. Marvel News sú za nami. Pokiaľ komplet redakciu neobsadia do práve natáčaných Game of Thrones, budeme tu aj ďalší štvrtok. Sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

(zdroj: newsarama  cbr)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
28 × 23 =