Marvel News #101: Marvel vo svete League of Legends!

Po jubilejných Marvel News, ktoré sme venovali Stanovi Lee, sme späť s klasickou náložou noviniek. Nosnou témou je ohlásenie spolupráce Marvelu a spoločnosti, ktorá je zodpovedná za hru League of Legends. Pozreli sme sa ale aj na vizuál Old Man Quilla, post-apo Captain Marvel a poznáme nový tím, ktorý bude tvoriť príbehy Daredevila. A keďže sme v Marvel univerze, musia tu byť informácie aj o nových pripravovaných eventoch. Lebo bez nich by to nebolo ono. 😉

Stan Lee – autor: Bill Sienkiewicz

Návrat Superior Spider-Mana vo vlastnej ongoing sérii sa už pomaly blíži. A síce si na začiatok musíme počkať do decembra, edičný plán na február nám už stihol prezradiť detail z tretieho čísla. V ňom budeme sledovať Otta ako bojuje s Terraxom, bývalým heraldom Galactusa. Terrax ale nie je z cukru, a tak to bude aj pre Otta silný súper. A edičný plán uvádza, že Superior Spider-Man bude disponovať kozmickou silou. A ukazuje to aj cover k tomuto číslu. Nie je to nič výnimočné, keďže historicky sa k tejto moci už dostali napríklad Doctor Doom alebo Red Skull, ale pri tejto postave je to novinka. Je vysoko pravdepodobné, že pôjde len o chvíľkový „tuning“, ale uvidíme. Otto Octavius je vždy plný prekvapení.

Kozmickou energiou nabitý Superior Spider-Man

Februárový edičný plán nám predstavil detaily aj ohľadom zošitu Captain Marvel #2. Na obálke vidíme Carol Danvers v post-apocalyptickom vizuále a okolo seba má Spider-Woman, Hazmat a Echo. Spolu sa budú musieť postaviť Mahkizmo, čo je klasický zlosyn Fantastic Four. Ak vás zaujíma, prečo ten post-apo vizuál, je to jednoduché. Mahkizmovi sa podarilo premeniť Roosevelt Island na post-apocalyptickú zem bez možnosti kontaktovania okolitého sveta.

Captain Marvel ako Mad Max

Scenáristka Kelly Thompson pri príležitosti tohto odhalenia zverejnila concepty od kresličky Carmen Carnero, na ktorých môžeme vidieť všetky spomínané postavy. Prvý story arc sa bude niesť v tomto duchu a vyzerá to zatiaľ zaujímavo.

Bolo naozaj veľkým prekvapením, keď Marvel pred pár dňami ohlásil spoluprácu s Riot Games pri tvorbe komiksového sveta League of Legends (LoL), onlinovky, ktorej podľahli milióny hráčov a ktorá má vlastnú celosvetovú e-sport ligu, merchandise rozsiahly asi ako Pokémoni a celú mašinériu okolo. Po krátkej úvahe je to však spolupráca, ktorá dáva zmysel.

LoL-ko je kooperatívna online hra s množstvom špecifických hrdinov, z ktorých si môžu hráči vyberať. Aj keď sama o sebe nemá komplexný príbeh, ktorý by sa ňou tiahol, ako je to napríklad vo World of Warcraft, fanúšikovia vedia, že Riot postupuje pri budovaní loru pre svoju hru podobne ako Blizzard. Jednotlivé postavy majú navyše backstories, ktoré často chytia za srdce, k tomu perfektné promo vo forme videí, komiksov, interaktívnych eventov, artov, piesní, hudby a iného vlastného obsahu a kvalitný materiál na komiksové adaptácie máme na svete. Ak LoL nehráte alebo nesledujete, určite sa oplatí prebádať jeho YouTube kanál.

Podľa vyjadrení C. B. Cebulskeho, šéfredaktora v štúdiu Marvel, vidia obe strany v tejto kolaborácii výhody. Tvrdia, že vášeň fanúšikov Marvelu ku komiksom je veľmi podobná tej, ktorú cíti hráčska komunita, a preto je to ideálna kombinácia. Greg Street, kreatívny riaditeľ Riotu, sa zas vyjadril, že LoL a Marvel univerzá majú mnoho spoločného, keďže obe obsahujú množstvo rôznych postáv s prepracovanými a uveriteľnými príbehmi.

Pre Marvel ide skutočne o jedinečnú spoluprácu a zastrešenie cudzej hernej značky je prelomové. Dovolím si predpokladať, že ide o snahu Marvelu konkurovať silnému súperovi na poli herných komiksových adaptácií – vydavateľstvu Dark Horse, ktoré takéto komiksy produkuje ako na páse. Zo strany Marvelu je to rozumný krok, veľká herná značka sľubuje množstvo nových čitateľov pochádzajúcich spoza monitora počítača, a naopak, Marvel tým ponúka Riotu aj svojich skalných. Tieto dve značky majú cveng kvality a ja verím, že mu mnohí podľahnú.

League of Legends

Prvým z týchto príbehov bude backstory jednej z najobľúbenejších hráčskych postáv – Ashe s podtitulom Warmother, v ktorom sa pozrieme do mrazivých končín Freljordu. Ashe je Iceborn – teda bojovníčka obdarená spojením so svojou mrazivou domovinou, no na pleciach nosí ťarchu fanatických očakávaní svojej matky. Keď sa vyberú na nebezpečnú výpravu za pravdou skrývajúcou sa v starom mýte, väzby sa spretŕhajú, tajomstvá sú odhalené a svet Runeterry sa navždy zmení. Stane sa mladá Ashe vodkyňou, ktorú jej ľud potrebuje, alebo je jej osud len prázdnym snom?

V tejto sérii scenáristicky debutuje Odin Austin Shafer, storyteller Riotu, a skvelá Nina Vakueva alias sirpangur (instagram,twitter). Komiks bude digitálne k dispozícii od 19. decembra na mesačnej báze a v tlačenej forme v máji budúceho roka.

Marvel vo svete League of Legends

Séria Uncanny X-Men sa len nedávno rozbehla, ale už sa intenzívne špekuluje nad tým, aké to bude mať následky. Marvel ohlásil, že po rozuzlení 10-dielneho príbehu v rámci série Uncanny X-Men nastane Age of X-Man. Jasné z tohto ohlásenie je len to, že sa vo februári dočkáme šietich nových minisérií, ktoré majú ohlásené už aj kreatívne tímy.

Age of X-Man: The Marvelous X-Men – scenáristi Lonnie Nadler, Zac Thompson a kreslič Marco Failla
Age of X-Man: NextGen #1 – scenárista Ed Brisson a kreslič Marcus To
Age of X-Man: The Amazing Nightcrawler – scenárista Seanan McGuire a kreslič Juan Frigeri
Age of X-Man: The X-Tremists #1 – scenárista Leah Williams a kreslič Georges Jeanty
Age of X-Man: Prisoner X – scenárista Vita Ayala kreslič German Peralta
Age of X-Man: Apocalypse and the X-Tracts – scenárista Tim Seeley a kreslič Salva Espin

Viac informácií nám Marvel poskytol aj o pripravovanom evente z pera Jasona AaronaWar of the Realms. Aaron popisuje tento event ako niečo, k čomu celá jeho práca okolo postavy Thora smerovala. Pripomenul tiež, že Thora píše už šesť rokov a na konte má už viac ako 80 čísiel. Táto vojna by mala zahŕňať rôzne svety a rôznych hrdinov. Promo obrázok vytvoril Russel Dauterman a Matthew Wilson, s ktorými bude Aaron na evente pracovať. Vojna sa začne v apríli budúceho roka.

War of the Realms

Po odchode Charlesa Soula od série Daredevil sa chvíľku riešilo, kto ho na tomto poste nahradí. Prednedávnom ale Marvel ohlásil kreatívnu dvojicu, ktorá bude pozostávať z Chipa Zdarskeho a Marca Checchetta. K slovu sa dostanú vo februári, keď sa Daredevil po vyvrcholení minisérie Man Without Fear opäť naštartuje.

Daredevil

O tom, že po Loganovi a Hawkeyeovi sa vo Wastelands, kde fungujú série s prívlastkom Old Man, do patrie pridá aj Quill z Guardians of the Galaxy, sme už informovali. Doležité ale je, že sme dostali už aj prvý vizuál na obálke prvého čísla pripravovanej maxisérie Old Man Quill. A nevyzerá to vôbec zle.

Old Man Quill

Opäť je čo čítať a preto si stačí len vybrať. Zaujíma vás Carnage? Fičíte na Infinity Wars? Máte radi pavúky? Pre každého je tu niečo.

Astonishing X-Men #17
Cloak and Dagger #3
Doctor Strange #8
Immortal Hulk #9
Infinity Wars: Ghost Panther #1
Infinity Wars: Sleepwalker #3
Marvel Knights 20th #2
Moon Girl And Devil Dinosaur #37
Mr. And Mrs. X #5
Punisher #4
Shuri #2
Solo A Star Wars Story Adaptation #2
Spider-Force #2
Spider-Geddon #4
Spider-Man: Enter The Spider-Verse #1
Star Wars #57
Tony Stark: Iron Man #6
Uncanny X-Men #2
Weapon H #10
Weapon X #26
Web Of Venom – Carnage Born #1
West Coast Avengers #4

Carnage je späť

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ v zdraví prežijeme oslavy tretích narodenín Multiverza, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
7 + 27 =