Marvel News #102: Cosmic Ghost Rider ničí históriu!

Marvel News si dali posledné dva týždne pauzu, ale nezúfajte, sú späť. Vedzte, že čas sme investovali správnym smerom a ak ste to ešte nezachytili, tak Multiverzum spustilo Vianočnú zbierku pre deti v núdzi. Takže neváhajte a zapojte sa. A o čom budú dnešné Marvel News? Pozrieme sa na to, ako odštartovali niektoré nové série a samozrejme nebude núdza ani o novinky a plány Marvel Comics.

Miles Morales (zdroj: artstation.com/chrismrart)

Ironheart je postava, ktorá to nemá vôbec jednoduché. Fanúšikovia sa na ňu pozerali cez prsty prakticky od jej vzniku a nič jej nedarovali. Po rozpačitom účinkovaní v rámci Civil War II sa o niečo viac etablovala v tímovke Champions. Ako súčasť tohto tímu prešla asi najvýraznejšou zmenou, keď jej Thanos ukázal, že v globálnom merítku je stále malý hráč. A všetky tieto zážitky si preniesla do svojej prvej sólovky. Prvé číslo zožalo vcelku pozitívne reakcie a nedá sa inak, ako s nimi súhlasiť. Ironheart #1 je kvalitné prvé číslo, ktoré nám predstavuje teenagera, ktorý musí okrem superhrdinských záležitostí bojovať s problémami v súkromnom živote. Trochu mi tak pripomenula Ms. Marvel, ktorej sila tkvie tiež v civilnej zložke. Riri sa musí vysporiadať s fungovaním na škole, ktorú už dávno prerástla, so vzťahovými problémami a samozrejme nebezpečenstvom, ktoré sa len pomaly derie na povrch. Rozbehnuté to má Riri dobre a cieľovka, ktorou sú primárne teenageri, by mala byť spokojná. Prvé číslo je vonku zhruba dva týždne a ďalšie číslo je naplánované na začiatok budúceho roka.

Ironheart #1

Pred týždňom sa premiéry dočkala miniséria, ktorá sa zamerala na históriu Erika Killmongera. Jeho hviezda stúpla najmä vďaka skvelému filmovému spracovaniu a je teda logické, že aj v komikse sa dočkal návratu. Ako som už spomínal, pozrieme sa na Erikovu minulosť. Uvidíme, čo ho formovalo a že to mal od malička veľmi ťažké. Erik sa však na tieto zložité okolnosti veľmi dobre adaptoval a svoju nenávisť a túžbu po pomste zužitkoval ako svoju výhodu. N’Jadaka je chladnokrvný, surový, a čo je najdôležitejšie, jeho činy a správanie dávajú zmysel! Na jednu stranu s ním sympatizujete, na druhú je vám jasné, že nie je práve etalón cnosti. Tento pocit, ktorý vyvoláva, by sa dal porovnať s jeho filmovou verziou. Po prvom čísle som bol spokojný a zvedavý a dúfam, že scenárista Bryan Edward Hill udrží nastolené tempo.

Winter Soldier sa podobne nadšených ovácií po prvom zošite síce nedočkal, ale vyslovená katastrofa to tiež nebola. Prvé číslo nám prináša krátku epizódu, ktorá mapuje Buckyho snahu o napravenie svojej smrtonosnej minulosti. Oficiálne kruhy mu už síce odpustili, ale v hlave mu vina stále ostáva. A preto sa snaží pomáhať ostatným. To samozrejme nie je také jednoduché a nie vždy to ide podľa plánu. Príbeh je v tomto prípade klasický a veľmi ma neprekvapil. Zaujala ma ale kresba, ktorá k tomuto hrdinovi pasuje. Záverečný twist bol zaujímavý a ak sa správne využije, má táto séria skvelý potenciál. Pre fanúšikov tejto postavy asi povinnosť, pre ostatných to určite stojí za vyskúšanie. Buckyho cesta za vlastným pokojom v duši je zatiaľ dostatočne akčná a zaujímavá.

V minulých Marvel News sme sa (vďaka pomoci od fanynky League of Legends) venovali unikátnemu spojeniu Marvel komiksov a herného sveta League of Legends. Všetko o pozadí tejto spolupráce nájdete tam, a preto sa nebudem opakovať. Nedávno ale boli zverejnené prvé náhľady ohláseného komiksu League of Legends: Ashe: Warmother #1 a nevyzerá to vôbec zle. Prvé číslo si už je možné predobjednať, digitálna distribúcia sa začne 19. decembra.

Tak ako to už býva zvykom, keď sa chystá niečo veľké, množstvo variant coverov čaká na vydanie. Inak tomu nebude ani pri reštarte Guardians of Galaxy, ktorý si zoberú pod patronát Donny Cates a Geoff Shaw. Zatiaľ bolo ohlásených celkovo 13 variantov a na ich prehľad sa zberatelia môžu pozrieť na doleuvedenom zozname. Vydané budú v januári 2019.

AMAZING SPIDER-MAN #14 – Gerald Parel
AVENGERS #13 – Patrick Zircher, Jason Keith
BLACK PANTHER #8 – Jamal Campbell
DEADPOOL #8 – Jamal Campbell
DOCTOR STRANGE #10 – Will Sliney, Frank D’Armata
FANTASTIC FOUR #6 – Pasqual Ferry
GUARDIANS OF THE GALAXY #1 – Ron Lim, Israel Silva
IMMORTAL HULK #12 – Geoff Shaw
SPIDER-GWEN: GHOST SPIDER #4 – Bobby Rubio
SUPERIOR SPIDER-MAN #2 – Mike McKone, Jesus Aburtov
UNCANNY X-MEN #8 – David Marquez
X-23 #8 – Dale Keown
X-FORCE #2 – Ema Lupacchino

Scenárista Jim Zub, ktorého sme mohli vidieť aj na nedávnom VIECC 2018, sa po novom roku pracovne opäť stretne s kresličom Stevenom Cummingsom, s ktorým pracoval na komikse Wayward. Obaja budú stáť za reštartom tímovky Champions, ktorá by sa po novom roku mala stať medzinárodnou. Prvá ukážka tejto novej, globálnej éry už bola zverejnená a vidíme na nej množstvo nových postáv. Nie je sa čo čudovať, keďže Champions majú pod vedením Ms. Marvel ambíciu zasahovať v tucte krajín. Ako bude tento model fungovať, zistíme už 2. januára.

Fakt, že sa chystá niečo „skrully“, Marvel prezradil už dávnejšie v rámci New York Comic Conu. A nedávno fanúšikom konečne prezdradil, čo má v pláne. Najskôr prostredníctvom Twitteru zverejnil fotku ničím výnimočnej rodinky s textom „Meet the Warners“. Následne však pokračoval postom s textom „Meet the Skrulls“ a obrázkom, na ktorom sa Warnerovci menia na rodinku Skrullov. Marvel sa v tomto prípade bude snažiť zviezť na premiére filmu Captain Marvel a využije na to myšlienku z príbehu Secret Invasion z roku 2008. Ten sa zakladal na tom, že ktotoľvek môže byť nahradený Skrullom a nikomu sa tak nedá veriť. Sériu bude písať Robbie Thompson a kresliť Niko Henrichon. Do predaja sa Skrullovia dostanú v marci 2019.

Darth Vader je postava, ktorá má stále dosť tajomstiev a príbehov, ktoré môžu byť rozpovedané. Marvel ho preto nenechá na pokoji ani chvíľu a na marec už bola ohlásená miniséria Vader – Dark Visions. Príbeh, ktorý napíše Dennis Hopeless, sľubuje Vadera tak, ako sme ho údajne ešte nevideli. Cover prvého čísla, ktorý nakreslil Greg Smallwood, dáva tušiť trochu fantazijnešie ladený príbeh, tak uvidíme. Kresbu prvého čísla bude mať na starosti Paolo Villanelli a druhé číslo nakreslí Brian Level.

Vader

Marvel posledné dni postupne zverejňoval teaser obrázky, na ktorých bolo avizované prepisovanie histórie. Otázkami sa v nich odkazovalo na dôležité momenty ako napríklad: Kto zachránil Jean Grey pred Dark Phoenix? Kto našiel Captaina Ameriku v ľade skôr ako Avengers? Kto dal Fantastickej štvorke ich schopnosti? Chvíľku sa špekulovalo, či ide opäť o nejaký megalomanský event, ktorý by mal všetko prepísať, avšak vyzerá to tak, že tento úlet bude mať na starosti výlučne Cosmic Ghost Rider. Šestdielna miniséria Cosmic Ghost Rider Destroys Marvel History pošle túto postavu do minulosti a dostaneme tak nečakané odpovede na horeuvedené otázky. Scenár budú písať Paul Scheer a Nick Giovannetti. O kresbu sa postará Gerardo Sandoval. Vydanie je naplánované na marec 2019.

V rámci veľmi pozitívne prijatého filmového Spider-mana je voľba na tento týždeň asi jasná. Svoju vlastnú sólovku rozbehne Miles Morales, ale to nie je všetko. Pokračujú príbehy pod značkou Defenders a ďalšie zošity prináša aj univerzum Star Wars.

Amazing Spider-Man #11
Asgardians Of The Galaxy #4
Avengers #11
Black Order #2
Black Panther #7
Champions #27
Daughters of the Dragon #2
Defenders: Doctor Strange #1
Defenders: Silver Surfer #1
Fantastic Four – Wedding Special #1
Infinity Wars: Ghost Panther #2
Infinity Wars: Sleepwalker #4
Miles Morales – Spider-Man #1
Mr. And Mrs. X #6
Peter Parker: The Spectacular Spider-Man #313
Spider-Force #3
Spider-Girls #3
Spider-Gwen: Ghost-Spider #3
Star Wars: Age Of Republic – Darth Maul #1
Star Wars: Doctor Aphra #27
Star Wars: Han Solo – Imperial Cadet #2
Typhoid Fever Iron Fist #1
Unbeatable Squirrel Girl #39
Uncanny X-Men #5
Unstoppable Wasp #3
Weapon X #27
X-23 #7
X-Men Red #11

Miles Morales

A ešte drobnosť na záver. Marvel News sú už aj na Instagrame! Všetko podstatné z komiksového ale aj filmového univerza nájdete aj na tejto platforme. 😉

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás úplne neodrovná zháňanie vianočných darčekov, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
14 ⁄ 7 =