Marvel News #103: Domino si privedie kamarátky

S Marvel News je to v tomto období ťažké. Veľa práce a vianočných večierkov spôsobuje veci, ktoré sa v histórii tejto rubriky ešte nestali. Napríklad toto číslo je špecifické tým, že vyšlo v piatok. Dúfam, že skalní fanúšikovia odpustia. A keď už je tá vianočná nálada na vzostupne, dovolím si pripomenúť ešte jednu milú akciu. Vianočná zbierka sa síce už oficiálne skončila, ale vaše dary sú napriek tomu stále vítané. Radosť deťom v núdzi budeme totiž robiť aj po sviatkoch. A teraz už poďme na Marvel a jeho komiksové univerzum.

Vianoce sú už za rohom!

Domino sa dočká tímovky. Marvel ohlásil novú 5-dielnu minisériu Domino: Hotshots. Tá nám prinesie čisto ženský tím, ktorému bude šéfovať práve Domino. Malo by ísť o akčný príbeh, plný „femme fatales“, akcie, žoldnierov a špionáže. Okrem už spomínanej líderky, budú v tíme aj Black Widow, White Fox, Atlas Bear, Outlaw a Diamondback (Rachel Leighton). Marvel popisuje tento tím ako medzinárodnú skupinu nebezpečných žien a už pri pohľade na obálku je jasné, že sa celkom trafil. Minisériu, ktorá je naplánovaná na marec, bude písať Gail Simone (Birds of Prey) a kresliť David Baldeon (Spirits of Vengeance). Táto dvojica už spolu pracovala na sólovej sérii Domino, o ktorej sa akutálne nevie, či bude pokračovať. Chýbala totiž aj v najnovšom edičnom pláne.

Domino a jej partia

Komiks založený na hre, ktorá je založená na komikse. Áno, toto plánuje Marvel v rámci minisérie Marvel´s Spider-Man: City at War. Miniséria bude mať 6 zošitov a písať ju bude Dennis Hopeless. Príbeh by mal byť zasadený do herného univerza, ktoré Marvel označuje ako „Marvel Gamerverse“. Mal by priniesť úplne nové dobrodružstvá a množstvo bonusového materiálu. Na záver len pripomeniem, že herný Spider-Man sa dočkal veľmi pozitívnych recenzií a stal sa aj našou hrou mesiaca. V rámci všeobecného úspechu je teda budovanie Gamerverse vcelku logickým ťahom. Uvidíme, ako na tom bude kvalita. Premiéra je naplánovaná na marec 2019.

Z komiksu do hry a potom zase do komiksu.

V minulých Marvel News sme vás informovali o Cosmic Ghost Riderovi, ktorý má v pláne zničiť históriu Marvelu. Histórie sa bude týkať aj ďalšia ohlásená miniséria Spider-Man: Life Story. Nepôjde však o úlet, ako to bude v prípade Ghost Ridera. Chip Zdarsky, ktorý nedávno skončil so sériou The Spectacular Spider-Man, vyhlásil, že by rád spracoval nápad, ktorý nosí v hlave od momentu, čo začal spolupracovať s Marvelom. Ide o príbeh, v ktorom by charaktery starli rovnako rýchlo ako svet okolo nich. Podľa Zdarskeho je to príležitosť, ako oveľa lepšie preskúmať notoricky známe postavy na úplne inej úrovni. Miniséria bude mať 6 zošitov a kresliť ju bude Zdarskyho kolega z už spomínanej ukončenej Spider-Man série Mark Bagley. Prvé číslo je naplánované na marec 2019 a ocitnúť by sme sa mali v roku 1966, kde bude Peter Parker riešiť otázku moci a zodpovednosti s vojnou vo Vietname v pozadí.

Spider-Man a vojna vo Vietname

Nová éra militantného mutantského tímu začína už budúci týždeň a tak už je k dispozícii náhľad na prvé číslo. Cable je mŕtvy. Originálni členovia X-Force, menovite Domino, Cannonball, Shatterstar, Boom Boom a Warpath, sa pustia po stope vraha ich pôvodného lídra. Veci sa ale skomplikujú, keď zistia, že vrahom je jeho mladšia verzia cestujúca časom. Sériu bude písať Ed Brisson a kresliť Dylan Burnett.

V rovnakom dátume ako X-Force (26. decembra) sa Otto Octavius vracia ako Superior Spider-Man. Náhľady sú aj v tomto prípade už k dispozícii. Sériu bude písať Christos Gage a kresliť Mike Hawthorne.

Kde by som mal začať čítať Marvel? Odpoveď na túto otázku sa nám pokúša priniesť sám Marvel sériou komiksov, ktoré označil ako Marvel Select. Ide o známe, vo väčšine prípadov už rokmi overené príbehy, ktoré majú potenciál predstaviť novému čitateľovi zaujímavé zákutia komiksov od Marvelu. V digitálnej verzii sú k dispozícii doslova za pár korún, takže ak máte vo svojom okolí niekoho, kto by chcel začať čítať komiksy, odporučte mu túto iniciatívu. Na doleuvedenom zozname si môžete pozrieť, ktoré tituly sú do Marvel Select zahrnuté.

ASTONISHING X-MEN VOL. 1: GIFTED TPB
BLACK PANTHER: WHO IS THE BLACK PANTHER? TPB
CAPTAIN AMERICA: WINTER SOLDIER ULTIMATE COLLECTION TPB
CIVIL WAR TPB
DEADPOOL CLASSIC VOL. 1 TPB
DOCTOR STRANGE: THE OATH TPB
FANTASTIC FOUR EPIC COLLECTION: THE COMING OF GALACTUS TPB
HULK: PLANET HULK TPB
IRON MAN: EXTREMIS TPB
MARVELS: THE REMASTERED EDITION TPB
MS. MARVEL VOL. 1: NO NORMAL TPB
PUNISHER: WELCOME BACK, FRANK TPB
RUNAWAYS VOL. 1: PRIDE & JOY TPB
THANOS RISING TPB
THE LIFE OF CAPTAIN MARVEL TPB* (in stores 1/16)
THE UNBEATABLE SQUIRREL GIRL VOL. 1: SQUIRREL POWER TPB
THOR: GOD OF THUNDER VOL. 1 – THE GOD BUTCHER TPB
ULTIMATE COMICS SPIDER-MAN BY BRIAN MICHAEL BENDIS VOL. 1 TPB
ULTIMATE SPIDER-MAN VOL. 1: POWER & RESPONSIBILITY TPB
VENOM BY DONNY CATES VOL. 1: REX TPB

Pri pohľade na zoznam nových zošitov z tohto týždňa vám musí byť jasné, že na sviatky je toho na čítanie k dispozícii viac než dosť.

Amazing Spider-Man #12
Black Panther Vs Deadpool #3
Captain America #6
Champions Annual #1
Dead Man Logan #2
Defenders: The Best Defense #1
Domino #9
Exiles #11
Extermination #5
Iceman #4
Infinity Wars #6
Infinity Wars: Fallen Guardian #1
Killmonger #2
League of Legends – Ashe – Warmother Special Edition #1
Life Of Captain Marvel #5
Marvel Knights 20th #4
Old Man Hawkeye #12
Punisher #5
Runaways #16
Season’s Beatings #1
Shuri #3
Solo: A Star Wars Story Adaptation #3
Spider-Geddon #5
Star Wars: Darth Vader #25
Thor #8
Uncanny X-Men #6
Weapon H #11
West Coast Avengers #6

Champions

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa na vianočných návštevách neprežerieme tak, že budeme musieť nastúpiť na odtučňovaciu kúru, budeme tu aj o týždeň. Všetkým čitateľom Marvel News želáme krásne sviatky, komiksové darčeky a rodinnú pohodu. A samozrejme sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
13 × 9 =