Marvel News #104: War of the Realms bude bitka epických rozmerov!

Chýbali vám Marvel News? Tak nezúfajte, sú späť a opäť vás čaká pohľad do noviniek Marvel Comics. Na úvod sa pozrieme na to, ako dobre si Conan nabrúsil meč. Následne sa pozrieme, či sa darí Moralesovi aj v komikse a tiež na Ms. Marvel, ktorá má viac tímových kolegov ako kedykoľvek pred tým. A na záver sa pozrieme na event War of the Realms, ktorý bude mať podľa predstaviteľov Marvelu ďalekosiahle následky. Veď ako inak! 😉

Autor: Gabrielle Dell Otto

Jednou z top udalostí, ktorou Marvel začal rok 2019, bol bez pochýb návrat Conana do tohto vydavateľstva. Prvé číslo série Conan the Barbarian nám nedávno (02.01.2019) prinieslo prvý príbeh v rámci veľkého návratu. Conan je tu na relatívne malom priestore dostatočne predstavený a rozpitvávať jeho históriu by asi nemalo veľký zmysel. Po pár stranách sa teda čitateľ poberie do arény, kde už Conan vykonáva to, čo vie jednoznačne najlepšie – boj. Akcia funguje, je dostatočne krvavá a surová, ako si to pri barbarovi predstavujeme. Druhým aspektom, ktorý je okrem boja vždy súčasťou Conanových príbehov, sú krásne ženy. A ani v tomto smere nám tu nič nechýba. Máte radšej magickejšie príbehy? Tak aj v tomto smere tu je toho tak akurát.

Conan the Barbarian #1

Nečakajte ale obyčajný lineárny príbeh, ktorý sa skončí šťastne a definitívne. Príbeh, alebo skôr téma, ktorú sledujeme, bude mať dohru o mnoho rokov neskôr, keď už je Conan v úplne inej pozícii. A musím povedať, že to bol pre mňa zaujímavý scenáristický zvrat. Ak vám stále nebude dosť, v závere nájdete ďalší príbeh, tentokrát iba v písanej forme a má mať celkovo 12 dielov. Ak si to teda zosumarizujeme, prvé číslo Conana prinieslo všetko, čo fanúšik, ale aj úplne nový čitateľ, od tohto komiksu môže očakávať. Krvavý príbeh plný boja, mágie a zaujímavých zvratov. Odporúčam vám teda, aby ste to skúsili a ak vám Conan zachutí, už o mesiac odštartuje ďalšia ongoing séria a na marec je naplánovaná aj miniséria z tohto sveta.

Miles Morales je akutálne v kurze. Niet sa čomu čudovať, keďže originálne poňatý animovaný snímok Spider-man: Into the Spider-Verse, ktorý zbiera ocenenia, nominácie a pozitívne recenzie ako na bežiacom páse, mu urobil skvelé meno. A Marvel Comics túto vlnu samozrejme náležite využil a pred pár týždňami (12.12.2018) nám naservíroval prvé číslo jeho vlastnej série. Štandardná otázka pri komiksoch, ktoré mieria na filmový hype, je, či je vhodná aj pre úplných začiatočníkov. Myslím si, že prvé číslo Milesa Moralesa predostrelo všetko dôležité, čo by sme o tomto hrdinovi mali na začiatok vedieť. Sú nám predstavené hlavné postavy v Milesovom živote, jeho aktuálne rozpoloženie a priam klasické superhrdinské problémy. Miles popri svojich pavúčích povinnostiach samozrejme zanedbáva školu a komplikovaný má aj súkromný život. Je na ňom vidieť únava, ale zároveň aj odhodlanie.

Miles Morales #1

Pre čitateľov, ktorí majú Milesov životopis v malíčku, bude možno zaujímavý fakt, že Saladin Ahmed, ktorý túto sériu píše, sa dosť výrazne pustil do kritiky Trumpovej administratívy. Menovite tam samozrejme šéf Bieleho domu spomínaný nie je, ale nariadenie o oddeľovaní detí od rodičov je bezpochyby spájané s úradujúcim americkým prezidentom. Niekomu je možno takáto politizácia proti srsti, ale myslím si, že príbehy hrdinov, ktorí žijú v našom svete, by mali reflektovať aj aktuálne spoločenské problémy a prípadne ich zaimplementovať do svojich príbehov. Nie je to ale žiadna politická agitka. Skôr upozornenie na to, že sa niečo také dialo a aké dôsledky to môže mať. Ale nebojte sa, príde aj na klasické superhrdinské súboje a bežný problém, ktorý sa vďaka záverečnému cliffhangeru podstatne zamotá. Prvé číslo Milesa Moralesa je teda podarené a ak vás tento hrdina zaujal na filmovom plátne, tento komiks určite nevynechajte. Včera sa na pultoch ukázal už druhý zošit, takže netreba váhať a čítať.

A pri Milesovi ešte chvíľku ostaneme, aj keď nie priamo, respektíve nie iba pri ňom. Reštartu sa totiž dočkala tímovka Champions, ktorej je súčasťou. Ako bolo už dávnejšie avizované, tento tím rozšíri svoje pôsobenie a adekvátne tomu rozšíri aj svoje rady. Hneď v prvom čísle sme hodení do situácie, v ktorej súčasne operujú hneď tri tímy v lokalitách Dubaj, Mexiko a Japonsko. Dianiu a celému tímu Champions šéfuje Ms. Marvel, ktorá takto realizuje svoju myšlienku pôsobiť globálnejšie. Spomínal som už prijatie nových členov, ktorých je tu naozaj kvantum. A vtipom sú spomenuté ďalšie mená, ktoré má Ms. Marvel v prípade núdze v zálohe. Dianie ale nepôsobí neprehľadne a každý člen tímu je aspoň jednou vetou predstavený a v následnej akcii sú ilustrované jeho schopnosti. Niektoré mená sú známe, niektoré úplne nové a vytvárajú spolu vcelku zaujímavý mix.

Champions #1

Najviac ma asi zaujala Snowguard, ktorá debutovala relatívne nedávno a teleportáciu ovládajúci Pinpoint, pre ktorého to bola premiéra. Po vyriešení jednotlivých misií nasleduje trochu civilnejšie pásmo, kde sa zoznamujeme s prvými problémami, ktoré bude musieť tento medzinárodný tím riešiť. A aj Kamala si je vedomá, že na poste lídra bude konfrontovaná s osobnými problémami, nenaplnenými ambíciami a depresiami svojich kolegov. Je otázne, ako scenárista Jim Zub udrží tak širokú zostavu funkčnú a zaujímavú. Každopádne mu pri tomto ambicióznom projekte držím palce. Prvý zošit Champions sa naozaj podaril.

Event War of the Realms sa už nezadržateľne blíži a rozbiehajúca sa marketingová kampaň sľubuje stále väčšie veci. Pozrite si teaser trailer na tento event, v ktorom sa dozviete, aký masívny tento konflikt bude.

Všetko podstatné zaznelo vo videu a preto sa nebudem zbytočne opakovať. Veľké Marvel eventy v poslednej dobe za veľa nestoja a tak sa väčšina fanúšikov aj na tento pozerá trochu skepticky. Jason Aaron je ale skvelý scenárista a svet okolo Thora si drží už roky. Preto je tu nádej, že by tento event mohol byť kvalitný. Uvidíme, aký zásadný bude pre ostatné série. Bolo by veľmi pozitívne, ak by neboli všetky aktuálne vychádzajúce série postihnuté tak, ako pri Secret Empire alebo Civil War II.

Bude to epická bitka!

Scenárista Kieron Gillen ohlásil prostredníctvom svojho newslettera, že končí pri sérii Star Wars. Kieron ju prebral v roku 2017 pri zošite číslo #38. Koniec má naplánovaný po dokončení príbehu The Scourging of Shu-Torun, čo vychádza na zošit číslo #67. Aktuálne nemá žiadne ďalšie plány ani v tomto univerze. V ňom pôsobil od roku 2015, keď písal Darth Vadera a neskôr sériu Doctor Aphra.

Star Wars

Pri pohľade na nové komiksy sú favoriti jasní. Zaujímavý môže byť štart Captain Marvel a zaostávať určite nebude chcieť ani nová Spider-Man séria.

Avengers #12
Black Order #3
Captain Marvel #1
Domino #10
Friendly Neighborhood Spider-Man #1
Iceman #5
Man Without Fear #2
Marvel’s Avengers Endgame Prelude #2
Miles Morales: Spider-Man #2
Punisher #6
Spider-Gwen: Ghost-Spider #4
Star Wars #59
Star Wars – Age Of Republic: Jango Fett #1
Thor #9
Unbeatable Squirrel Girl #40
Uncanny X-Men #9
Web Of Venom: Unleashed #1
X-23 #8

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás nezruší starostka z Fekišoviec, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
16 − 15 =