Marvel News #105: Carnage a jeho kult

Dnešné Marvel News začneme správou o človeku bez talentu. Pozrieme sa aj do sveta Star Wars a Carnage nám predvedie, že plánuje veľké veci. Pozrieme sa tiež na Spider-Mana, ktorý si opäť oblečie čierny kostým a nevynecháme blížiaci sa event War of the Realms. Pohodlne sa usaďte a s pripraveným čajom (s rumom 😉 ) si vychutnajte nálož noviniek zo sveta Marvel komiksov.

Rob Liefeld a jeho Captain America

Rob Liefeld sa vracia na scénu! Napriek tomu, že tento tvorca stojí za vytvorením Deadpoola, Cablea alebo X-Force, považujem ho za patlala a kecala. Na druhú stranu môže jeho príbeh pôsobiť motivačne, lebo je dôkazom toho, že aj niekto bez talentu môže byť úspešný, ak má dostatočne akčné lakte a ukecanú hubu. A na apríl si pre nás tento „génius“ svojej doby pripravil štart novej minisérie Major X. Podľa rozhovoru, ktorý poskytol pre Entertainment Weekly, sa mu vždy páčilo, keď boli X-Meni o veľkých a šialených nápadoch. Major X nám predstaví nový charakter, pochádzajúci z tzv. X-istence. Malo by ísť o akési mutantie Shangri-La, čo znamená sféru, kde mutanti môžu žiť v mieri a harmónii. Niečo sa však udeje a Major X bude musieť vstúpiť do klasického Marvel univerza. Už podľa coveru je evidentné, že môžeme čakať Liefelda so všetkým, čo k nemu patrí. Minisériu bude písať aj ilustrovať. Je teda isté, že sa opäť dočkáme nereálnej anatómie, obrovských zbraní, hlášok ako zo starých akčných filmov a podobne. Osobne očakávam nečitateľný retro guláš, ale uvidíme, možno Rob prekvapí.

Major X

Iniciatíva Age of the Republic, ktorá prostredníctvom one-shotov pripomína postavy z prequelovej trilógie je, už od decembra v plnom prúde. Vyvrcholí v marci zošitmi venovanými Padme Amidale a Generálovi Grievousovi. Po tejto fáze je už na apríl naplánovaný ďalší blok s názvom Age of Rebelion, ktorý sa zameria na originálnu trilógiu. Všetko odštartuje princezná Leia a svojich one-shotov sa dočkajú aj Han Solo, Tarkin, Lando, Jabba the Hutt alebo Darth Vader. Kompletný plán si môžete pozrieť na priloženom checkliste.

Vo svete Star Wars ešte chvíľu ostaneme. V apríli sa rozbehne miniséria, ktorá sa zameria na pilotov Impéria bojujúcich proti rebelom. Sériu Star Wars: TIE Fighter napíše Jody Houser (Thrawn, Age of Republic), kresliť bude Roge Antonio (X-Men Red). Môže ísť o zaujímavý pohľad z druhej strany konfliktu.

TIE Fighter

Nebolo to tak dávno, keď sme sa v zošite Carnage Born dočkali znovuzrodenia Cletusa Kasadyho. Ďalším dielikom do skladačky bude pripravovaný komiks Web of Venom: Cult of Carnage, ktorý Donny Cates teasoval ako niečo veľké, na čo sa majú fanúšikovia Venoma a Carnagea pripraviť a čo bolo budované už od zošitu Venom #1. Cult of Carnage by mal čitateľom ukázať širší pohľad na to, čo tento obľúbený sériový vrah plánuje. Príbeh napíše Frank Tieri (Black Knight), nakreslí ho Danilo S. Beyruth (Man Without Fear, Web of Venom: Carnage Born). Cover vyzerá skvele a celkovo asi môžeme očakávať poriadny masaker, akého je schopný iba Carnage!

Cult of Carnage

Peter Parker a jeho čierny kostým je už dávna história. Peter David (Ben Reilly: The Scarlet Spider) a Greg Land (Domino, Hunt for Wolverine) si však povedali, že táto etapa života populárneho hrdinu nie je úplne vyčerpaná. V pripravovanej 5-dielnej minisérii sa totiž pozrieme do obdobia, keď Peter Parker čierny kostým používal a ešte netušil, že v sebe ukrýva mimozemského symbionta. Editor Denis Lewis sa vyjadril, že Peter a Greg si poctivo splnili svoju domácu úlohu a dostatočne si načítali históriu pavúčieho hrdinu a vyhnúť by sme sa tak vraj mali logickým chybám alebo nezrovnalostiam. Špeciálne tiež upozornil na Mysteria v pozadí coveru prvého čísla. Neprezradil ale, či to bude práve Mysterio, proti ktorému bude Spider-Man bojovať. Symbiote Spider-Man #1 dorazí na pulty predajcov v apríli.

Symbiote Spider-Man

O blížiacom sa evente War of the Realms sme písali v minulom čísle Marvel News. Odvtedy pribudol cover na druhý zošit tejno minisérie a editor Wil Moss sa rozrozprával o tom, čo môžeme očakávať. Podľa jeho slov Malekith podnikne inváziu na Zem a všetko sa to, ako inak, začne na Manhattane. Jeho plán však nie je iba o ovládnutí planéty Zem, ale aj o ovládnutí celej sféry (tzv. realm). Hrdinovia Marvel univerza to samozrejme nenechajú len tak a postavia sa na odpor. Bude to ale stačiť na zastavenie Malekithovej nekonečnej vojny? Malekith si na nich pripravil armádu snežných obrov, ohnivých goblinov, trolov a rôznych iných potvor. Straty na strane obrancov Zeme by mali byť veľké. Uvidíme, či sa tieto slová naplnia. Osobne ma chytá trochu nervozita z posledných správ, ktoré hovoria o tom, že eventom War of the Realms budú zasiahnuté aj aktuálne vychádzajúce ongoing série, čo je ten najhorší možný scenár. Donny Cates už napríklad potrvdil zapojenie série Venom v pozícii tie-inu k hlavnému dianiu.

The War of the Realms

Tento týždeň to Marvel nepreháňal s kvantitou, tak dúfajme, že to vykompenzuje kvalita. Zo všetkých noviniek jednoznačne vyčnievajú Guardians of the Galaxy. Zaujímavé sú však určite aj zošity War is Hell alebo Crypt of Shadows, ktoré vychádzajú pri príležitosti 80. narodenín Marvel Comics.

Star Wars #60
Avengers #13
The Immortal Hulk #12
Uncanny X-Men Annual #1
Guardians of the Galaxy #1
Friendly Neighborhood Spider-Man #2
The Superior Spider-Man #2
Man Without Fear #4
Moon Girl and Devil Dinosaur #39
Shuri #4
Crypt of Shadows #1
War is Hell #1

Guardians of the Galaxy

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás Carnage nevezme do klubu  budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
16 − 6 =