Marvel News #106: Old Man Logan vs. Wolverine

Marvel News dnes síce nepraskajú od objemu noviniek, ale aj tak sme si pre vás pripravili pár zaujímavých správ. Chystá sa návrat populárnej značky Marvel Team-Up. Disney otvára novú atrakciu a pri tejto príležitosti bude vonku nová séria. Fanúšikovia sa tiež môžu tešiť na stret dvoch ťažkých váh a potešíme aj ľudí s umeleckým okom, lebo kresliči variant coverov opäť ukázali svoj talent.

Autor – Yann Dalon

Marvel Team-Up je značka, ktorej história siaha do 70. rokov a vyskytovali sa v nej minimálne dva, niekedy aj viaceré, známe Marvel charaktery. Vo väčšine prípadov išlo o najmä Spider-mana, ale po jeho boku sa vystriedali prakticky všetky podstatné postavy z toho obdobia. O návrat tejto značky sa postará autorka komiksu Ironheart, scenáristka Eve Ewing. Bude mať na starosti prvý arc, na ktorom bude pracovať s kresličom Joey Vazquezom (Spider-Geddon). V prvom čísle uvidíme Spider-Mana a Ms. Marvel, takže to vyzerá tak, že sa opäť vráti formát, keď bol pavúčí muž základným kameňom týchto tímoviek.

Marvel Team-Up #43

„Nechcem toho prezradiť príliš veľa, ale mojím cieľom je priniesť príbeh s maximom zábavy, keďže oba charaktery mám veľmi rád, sú veľmi zábavné a cool. Chcem ich priviesť do zvláštnych a nie práve komfortných situácií, v ktorých budú musieť využiť všetky svoje schopnosti.“ Takto sa Ewing vyjadrila v rozhovore pre The Chicago Tribune. Začiatok dobrodružstva týchto dvoch bezpochyby zaujímavých hrdinov sa začne v apríli.

Team-Up

Black Spider Outpost bol dlhodobo vyhľadávaným miestom pašerákov, obchodníkov a cestovateľov z každého kútu galaxie. Všetci tu hľadali neslávne známy čierny trh, alebo možnosť zažiť exotické dobrodružstvo, aké im môže ponúknuť iba vzdialený svet Batuu. Všetci toto miesto na kraji galaxie využívali ako úkryt, ale to sa má čoskoro zmeniť. Blíži sa First Order. Scenárista Ethan Sacks (Old Man Hawkeye) a kreslič Will Sliney si na apríl pripravili novú sériu zasadenú do sveta Star Wars. Galaxy Edge, ako znie jej názov, by nám mala priniesť príbehy z kraja galaxie a to naprieč rôznymi érami. Mali by sme sa stretnúť s rôznymi známymi postavami ako napríklad Han Solo alebo Chewbacca. Komiks je ako doplnok pre otvorenie novej tematickej atrakcie, ktorú Disney otvára vo svojich parkoch v lete, respektíve na jeseň tohto roka. Či pôjde o kvalitné čítanie, alebo len marketingovú vatu, uvidíme časom.

Galaxy’s Edge

Fanúšikovia si túto konfrontáciu dlho želali a tak im ju Marvel prináša. V komikse Dead Man Logan #6 sa podľa posledných informácií z aprílového edičného plánu stretne klasický Wolverine, ktorý sa ako vieme vrátil a Old Man Logan. Ako píše oficiálny popis, Wolverine sa vrátil, navštívil svadby, držal kamene nekonečna, ale teraz ho čaká najväčšia výzva – on sám! Brisson, ktorý bude sériu písať, sa svojho času pre Newsaramu vyjadril, že miniséria Dead Man Logan by mala byť veľkým finále príbehu Old Man Logana. A konfrontácia tohto hrdinu so svojim alternatívnym ja, by k tomu mohla určite prispieť. Kresliť bude Mike Henderson, cover nakreslil Declan Shalvey. Na záver len poradím, že ak sa chcete zorientovať v tom, ktorý Wolverine je ktorý, odporúčam náš starší článok na túto tému.

Zo zaujímavých coverov, ktoré boli v posledných dňoch zverejnené, podľa môjho názoru vyčnievajú dva. Prvý variant cover vytvoril Greg Horn k prvému číslu eventu War of the Realms a je inšpirovaný Michelangelovým Zrodením Adama.

The War of the Realms #1

Druhý zaujímavý cover nakreslil Stanley Artgerm pre prvé číslo série Symbiote Spider-Man #1 a sám ho prostredníctvom twitteru opísal ako moment, keď sa Peter Parker zamiloval do Gwen.

Gwen

Marvel nám toho včera opäť nadelil dostatok, aj keď zväčša ide o už rozbehnuté série. Výnimkou je začiatok iniciatívy Age of X-Man, prípadne titul Journey Into Unknown Worlds, ktorý vyšiel pri príležitosti výročia vydavateľstva.

Age of X-Man – Alpha #1
Amazing Spider-Man #14
Black Panther Vs Deadpool #4
Captain America #7
Daughters of the Dragon #3
Dead Man Logan #3
Doctor Strange #10
Exiles #12
Journey Into Unknown Worlds #1
Man Without Fear #5
Marvel Knights 20th #6
Ms. Marvel #37
Punisher #7
Solo – A Star Wars Story Adaptation #4
Spider-Man Deadpool #45
Star Wars – Doctor Aphra #28
Unstoppable Wasp #4
Weapon H #12
West Coast Avengers #7
X-Force #2

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ niekoho z redakcie nepovolajú do úlohy Batmana (kedže Batfleck je out),  budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
23 × 15 =