Marvel News #107: Malekith sa blíži!

Novinky posledných dní sa stále viac sústreďujú na pripravovaný event War of the Realms. Malekith a jeho armáda sa síce blíži, ale nebudeme hovoriť iba o ňom. Marvel pokračuje v pripomínaní si Stana Lee a Alex Ross si zase zaspomínal na legendárne Marvels. A pre veľký úspech sa do Marvel News vracia aj Rob Liefeld!

God of Thunder

Marvel pokračuje v spomienkach na zosnulého Stana Lee. Po rôznych variant coveroch, špeciálnych stránkach a pripomienkach aj na klasických coveroch, priniesol Marvel stránku venovanú kolónke, ktorá niesla meno Stan´s Soapbox. Išlo o časť tzv. Marvel´s Bullpen Bulletins, čo bola vlastne informačná stránka, ktorá sa nachádzala každý mesiac v komiksoch v rokoch 1967 až 1978. A o časť obsahu sa samozrejme staral Stan Lee. Boli tu rôzne reakcie na aktuálne dianie, ale aj odkazy fanúšikom. V tomto prípadne ide o poďakovanie fanúšikom z roku 1967. Stanovej pamiatke sme sa venovali aj v špeciálnych Marvel News, takže ak vám náhodou unikli, určite si ich prečítajte teraz.

Stan´s Soapbox

Rob Liefeld končí s Deadpoolom! Pred pár týždňami sme vás informovali o najnovšom projekte tohto „génia“, ktorým bude miniséria Major X. Prostredníctvom svojho instagramu dal vedieť, že už pracuje na komikse Deadpool: Badder Blood, čo by malo byť pokračovanie už vydaného príbehu Bad Blood. Zároveň by malo ísť aj o posledný príbeh, aký s Deadpoolom napíše. Do istej miery môžeme túto správu hodnotiť ako pozitívnu. Bad Blood bol príbeh, ktorý to dosť schytal a doteraz je popisovaný ako chaotická zlátanina. A niečo podobné môžeme asi čakať aj od Badder Blood. Ak to ale bude naozaj jeho koniec pri tejto postave, pár stromov si vydýchne, že nebudú vyťaté na ďalšiu Liefeldovu somarinu. Ale pri Liefeldovi človek nikdy nevie.

Pri príležitosti 25. výročia publikovania legendárnej série Marvels, jej kreslič, rovnako legendárny Alex Ross, zverejnil prostredníctvom twitteru krátke video, v ktorom môžeme vidieť do zákulisia tvorby tejto série. Séria Marvel vychádzala v období január až apríl 1994 nasledovaná ešte jedným zošitom, ktorý bol publikovaný v auguste. Ide o klasické príbehy, ktoré sú prerozprávané z iného pohľadu a dá spovedať, že ide o pohľad z ulice. Kurt Busiek a Alex Ross v Marvels priniesli pohľad bežných ľudí na superhrdinov a ak ste tento príbeh ešte nečítali, určite neváhajte.

 

O pripravovanom evente War of the Realms sme už v Marvel News informovali viackrát. Už teraz je isté, že príbeh, v ktorom Malekith prinesie na Zem armády monštier zo severskej mytológie, nám zahltí aj iné ongoing série, a tak sa nám bude zase raz opakovať situácia z minulosti. Vtedy eventy ako Civil War II a Secret Empire nedopadli slávne a čitatelia ostali znechutení. Marvel si dal s eventami na chvíľku pauzu, ale sú späť. A so všetkým, čo na nich čitatelia neznášajú. Dúfajme však, že Jason Aaron to ukočíruje tak, že kvalitatívne nás War of the Realms nakoniec príjemne prekvapí. Server CBR.com nedávno zverejnil s Aaronom krátky rozhovor. Už v jeho úvode sa Aaron rozrozprával o tom, aké to je sa po šiestich rokoch budovania príbehu dostať do tohto bodu.

War of the Realms #1

„Cítim sa dobre. Ale na druhú stranu je to aj trochu horkosladký pocit, keďže to znamená, že som so svojím runom Thora skoro na konci. Počas celého obdobia som budoval základy pre tento špecifický príbeh. Najskôr to začalo len ako veľký Thorov príbeh. Neskôr som písal Avengers. A tak mi napadlo, že by to mohol byť príbeh Thora a Avengers. Neskôr sa ma však na jednej z našich redakčných porád opýtal Tom Brevoort, prečo z toho neurobíme plnohodnotný event?

War of the Realms #1

Tento príbeh mal byť vždy epický a mal zahŕňať každého, avšak až v momente, keď sa z neho stal event, dalo mi to príležitosť dať väčšiu dôležitosť postavám ako je Daredevil alebo Punisher. A to je naozaj vzrušujúce. Nie je nutné čítať predošlých 6 rokov príbehov, aby ste pochopili, aká je Thorova úloha v tomto evente. Táto invázia sa pripravovala síce šesť rokov, avšak dôležitý incident sa stane hneď v prvom čísle War of the Realms. V New Yorku sa ukáže množstvo príšer z iných svetov a aj keď ste možno doteraz netušili, že vojna už prebieha v iných ríšach, tak teraz si uvedomíte, že sa dostala na naše brehy. „

Zvyšok rozhovoru si môžete prečítať na stránke CBR. Na záver len pripomeniem, že event odštartuje začiatkom apríla a v priloženej galérii si môžete pozrieť niektoré tie-iny a minisérie, ktoré budú jeho súčasťou.

Zo včerajšej ponuky sa dá určite vybrať. Okrem už etablovaných sérií svoju cestu začína nový Daredevil a do nelichotivej budúcnosti sa pozrieme prostredníctvom série Old Man Quill.

Age Of X-Man The Marvelous X-Men #1
Asgardians Of The Galaxy #6
Avengers #14
Champions #2
Conan The Barbarian #3
Daredevil #1
Deadpool #9
Gunhawks #1
Immortal Hulk #13
Killmonger #4
Old Man Quill #1
Star Wars #61
Star Wars Age Of Republic Anakin Skywalker #1
Tony Stark Iron Man #8
Uncanny X-Men #11
Wolverine The Long Night Adaptation #2
X-23 #9

Old Man Quill

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás Malekith nepovolá do svojej armády. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
18 × 13 =