Marvel News #108: Conan súčasťou Avengers!

Série s podtitulom Old Man vždy prinášajú instantnú depresiu a keďže úvod dnešných Marvel News patrí sérii z tohto sveta, pripravte sa na najhoršie. Zaujímavé novinky zverejnil Marvel o Conanovi, ktorého stále viac začleňuje do svojho komiksového sveta. Jim Zub sa stane spoluscenáristom a jeden exkluzívny autor DC skoro písal Fantastic Four. A samozrejme nevynecháme ani War of the Realms.

Conan

Jednou z noviniek minulého týždňa bolo prvé číslo série Old Man Quill. Vďaka nej sme sa opäť mali možnosť pozrieť do alternatívneho post-apokalyptického sveta, kde sa zlosynom darí a hrdinovia sú buď mŕtvi alebo v depke. Prvým príbehom zo sveta Wastelands bol dnes už legendárny Old Man Logan. Hlavný hrdina sa v ňom vysporadúval s vecami, ktoré v minulosti napáchal. Aj keď to nebola úplne jeho vina, na poriadnu depresiu to stačilo. Príbeh Old Man Logana pokračoval v ongoing sérii, ktorá sa dočkala 50 zošitov a fanúšikovia si ju veľmi obľúbili. Marvel zareagoval relatívne nedávno sériou Old Man Hawkeye, v ktorej sme sa zoznámili s minulosťou bájneho ostrostrelca, ktorý vystupoval v OML ako slepec. V 12-dielnej maxisérii sme sa dozvedeli, čo tomu predchádzalo. Minulý týždeň to bolo vôbec po prvý raz, keď sme sa v rámci tohto sveta pozreli do vesmíru. A tam to nevyzerá o nič lepšie.

Old Man Hawkeye

Quill je vládca Spartaxu. Pri snahe ho ochrániť sa mu, žiaľ, podarí presný opak. Quill stráca všetko. O niečo neskôr vidíme Quilla ako trosku. Nemá motiváciu, vyzerá ako bezdomovec a po superhrdinskej minulosti ostal len tieň. Prichádzajú však starí známi a tí volajú Quilla na novú misiu. Tá by mohla byť jeho posledná a zároveň by mohola vyriešiť jeho depresie z minulosti.

Old Man Quill

Prvý zošit sa dá označiť ako typický úvod. Zoznamujeme sa s hlavným hrdinom, spoznávame jeho pozadie, naskakujeme s ním na novú misiu a na nej samozrejme nejde všetko tak, ako by malo. Nič viac, nič menej. Ani záverečný cliffhanger nie je veľmi šokujúci, ale na vytvorenie zvedavosti pred druhým číslom určite stačí. Svet „Old Manov“ je skrátka nemilosrdný a krutý. A túto náladú tam cítiť skoro na každej stránke. Veľmi ale oceňujem, že táto koncentrovaná depresia je často vyvážená dobrým vtipom, o ktorý sa starajú najmä ostatní členovia Quillovej posádky. Príbeh je to teda jednoduchý, ale zaujímavý, a to najmä potenciálom, ktorý má. Ak vás baví tento svet, neváhajte. Ak chcete vyskúšať svet, ktorý je pre vás neznámou, choďte do toho. Širšie súvislosti neboli v prvom čísle vôbec nutné.

Barbar Conan sa vrátil do Marvelu len nedávno a dejú sa okolo neho stále väčšie veci. Po odštartovaní prvej ongoing série Conan the Barbarian, debutovala tento týždeň aj druhá ongoing séria Savage Sword of Conan. A to nie je všetko. Marvel pred pár hodinami ohlásil sériu Savage Avengers, ktorej súčasťou bude aj legendárny barbar. Nepôjde však o prvú interakciu Conana a Marvel univerza. Jeho výskyt sa už spomína v nedávno odštartovanom evente No Road Home. Ten sem ale pliesť nechcem. V tomto prípade to totiž vyzerá, že sa Conan stane súčasťou klasickej tímovky a jeho kolegovia budú zaujímavá zmes hrdinov. Séria Savage Avengers dá okrem Conana dokopy postavy ako Wolverine, Elektra, Punisher, Venom a Brother VooDoo. A na prvú misiu sa vyberú do prehistorickej krajiny Savage Land. Zaujímavé bude určite sledovať najmä Conana a jeho interakciu s ostatnými postavami. O scenár sa postará Gerry Duggan, kresliť bude Mike Deodato Jr. Prvé číslo je naplánované na máj.

Savage Avengers

Aké by to bolo, keby Tom King písal Fantastic Four? To sa už pravdepodobne minimálne v dohľadnej dobe nedozvieme, ale podľa slov tohto scenáristu to nebolo svojho času ďaleko od realizácie. Počas svojho účinkovania v World Balloon Podcast sa totiž vyjadril, že pred tým, ako podpísal exkluzívnu dohodu v DC a začal písať Batmana, bol blízko k písaniu Fantastic Four. A podľa jeho slov po tom dosť túžil. Fanúšikovia sa teda môžu len dohadovať, či by sme sa dočkali tak kvalitnej série, akou bol napríklad Vision, ktorú King pre Marvel napísal a získal za ňu v roku 2017 Eisnera.

Vision

Event War of the Realms už klope na dvere a tak je samozrejmé, že sa žiadne Marvel News nevyhnú nejakej správe na túto tému. Zverejnený bol cover na tretí zošit a je z neho zrejmé, že Thor bude mať problémy. A na jeho záchranu sa vyberie veľmi zaujímavá zmes hrdinov.

Thor v problémoch

Sympaťák Jim Zub, ktorého mali možnosť stretnúť fanúšikovia na minuloročnom VIECC, sa pripojí k sérii Tony Stark: Iron Man. Tú aktuálne píše a aj písať bude Dan Slott a Jim tak nastúpi na miesto spoluscenáristu. Toto partnerstvo sa začne od čísla #9, ktoré bolo posunuté na 13. marec.

 

Zo včerajších noviniek sú najzaujímavejšie určite štart druhej ogoing série Barbara Conana a štart eventu No Road Home.

Age Of X-Man – Nextgen #1
Amazing Spider-Man #15
Avengers: No Road Home #1
Captain Marvel #2
Dead Man Logan #4
Ironheart #3
Marvel Tales – Black Widow #1
Marvels Annotated #1
Mr. And Mrs. X #8
Ms. Marvel #38
Punisher #8
Runaways #18
Savage Sword Of Conan #1
Shatterstar #5
Spider-Gwen Ghost-Spider #5
Spider-Man Deadpool #46
Star Wars – Age Of Republic – Count Dooku #1
Star Wars – Han Solo – Imperial Cadet #4
Thor #10
Unbeatable Squirrel Girl #41
Winter Soldier #3

Savage Sword of Conan

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ aj nás Marvel nestiahne do svojho sveta ako nové postavy, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 − 9 =