Marvel News #109: Punisher verzus Malekhitove hordy

V úvode dnešných Marvel News sa pozrieme do komplikovaného sveta úmrtí a vzkriesení sveta X-Menov. Ohlásených je ale aj množstvo nových postáv ako napríklad Spider-Manov sidekick alebo partia z Ázie. Samozrejme, ako už býva posledné týždne dobrým zvykom, pozrieme sa na novinky z pripravovaného eventu War of the Realms. A na záver budeme spolu s Black Cat kradnúť. Ako vidíte, aj tento týždeň je to pestré a tak poďme na to.

Venom #11 – variant cover – Mike Mayhew

Sledovať, kto je živý a kto mŕtvy, je vo svete X-Menov dosť náročné. Podľa posledného edičného plánu sa v komikse Uncanny X-Men #17 máme pripraviť na smrť jedného z X-Menov. Nevieme síce o koho pôjde, ale Wolverine a Cyclopse vyzerajú byť nad hrobom naozaj zdrvení. Aj keď, núka sa im odkázať, aby to tak neprežívali. Však pri najbližšom reštarte sa tá postava vráti. 😉 Spolu s číslom #17 bolo zverejnené aj číslo #18, na ktorom vidíme Emmu Frost ako novú Black Queen zlosynov z Hellfire klubu a Mystique, ktorá je odetá celá v bielom. Samozrejme sa špekuluje o tom, že v spomínanej smrti by mohol mať prsty práve Hellfire klub, ale na definitívne potvrdenie si budeme musieť počkať na máj, kedy oba zošity pôjdu do predaja.

Fanúšikovia série Friendly Neighborhood Spider-Man sa v šiestom zošite, ktoré je naplánované na máj, dočkajú nového pavúčieho hrdinu. Bude mať meno Spider-Bite a veľa sa toho zatiaľ o ňom nevie. Podľa coveru, ktorý bol zverejnený, sa špekuluje o tom, že by malo ísť o mladšieho sidekicka. Otázne je, či bude mať schopnosti a ak áno, tak aké. Podľa oficiálneho sprievodného textu tohto čísla by mal byť ale Spider-Bite riešením pre obrovský problém, ktorý ohrozuje celú Zem. Ak by išlo o sidekicka, nebolo by to v Spider-Manovom prípade po prvý raz. V roku 2012 priniesli Dan Slott a Humberto Ramos postavu menom Alpha, ktorá ale nebola veľmi populárna. Medzi jej schopnosti patrila sila, rýchlosť a vytváranie energetických výbojov. Neostáva nič iné, len čakať, čo si pre nás scenárista Tom Taylor a kreslič Yildiray Cinar pripravili.

Spider-Man a Spider-Bite

Pokračovanie audiodrámy Wolverine: The Long Night bolo ohlásené už dávnejšie. Wolverine: the Lost Trail bude priamo nadväzovať na udalosti svojho predchodcu a Logan by sa tu mal vybrať do Louisiany, kde bude hladať nezvestných ľudí a mutantov. Nedávno bol zverejnený trailer, v ktorom môžeme počuť aj Richarda Armitaga, ktorý si zopakuje úlohu Wolverina. 10-dielny podcast bude vonku koncom roka.

V rámci eventu War of the Realms sa primárne hovorí o útoku na Manhattan. Terčom však budú aj iné miesta na Zemi a jedným z nich bude Ázia. Tam má namierené Sindr, kráľovna Muspelheimu a veliteľka légií ohnivých démonov. Zabrániť v jej dobyvačných plánoch sa bude snažiť partia superhrdinov v tie-in minisérii New Agents of Atlas od Grega Paka a Gang-Hyuk Lima. A kedže sa dianie bude odohrávať v Ázii, je vcelku logické, že aj tím má ázijské korene. Okrem známych postáv ako Shang-Chi, Silk alebo Amadeus Cho, nám séria prinesie aj niekoľko nových. Crescent a Luna Snow sú postavy známe z hry Marvel Future Fight pre mobilé telefóny. White Fox bola zase predstavená v hre Contest of Champions a Aero a Sword Master sú z čínskej digitálnej platformy NetEase. Všetci teda budú mať premiéru v rámci komiksu, respektíve mimo-ázijského trhu. Okrem toho tu bude aj úplne nová postava menom Wave, ktorá pochádza z Filipín.

Agents of Atlas

A máme tu ešte jednu správu v rámci rubriky War of the Realms. Zverejnené boli prvé náhľady z minisérie War of the Realms: Punisher, v ktorej bude mať Punisher zaujímavú úlohu. Bude chrániť pacientov a personál nemocnice pred Malekithovými hordami. A že sa s nimi nebude párať, je jasné už z prvých obrázkov.

Felicia Hardy, známejšia ako Black Cat, má rada pekné a luxusné veci. Má schopnosti, ktoré ju dostanú do akejkoľvek vily, trezora alebo múzea a tak si tieto veci vie zadovážiť. Vďaka týmto skutkom sa však musí mať na pozore a okrem polície a Spider-Mana bude musieť unikať ešte pred niekým – Odessou Drake. Boss cechu newyorských zlodejov má pre ňu pripravené krušné chvíle. Prvá ongoing série postavy, ktorá sa opäť dostala na pretras najmä vďaka nedávnej PS4 hre, bude vonku v priebehu júna. Napíše ju Jed Mackay s kresbou Travela Foremana.

Black Cat

Ultimátnu melu sľubuje miniséria Hulkverines, v ktorej si to rozdá Wolverine, Hulk a Weapon H. Pokračovania svojich príbehov sa dočká Old Man Quill alebo Miles Morales.

Age Of X-Man – The Amazing Nightcrawler #1
Avengers #15
Avengers: No Road Home #2
Black Order #4
Black Widow #2
Doctor Strange #11
Friendly Neighborhood Spider-Man #3
Guardians Of The Galaxy #2
Hulkverines #1
Love Romances #1
Marvel’s Avengers Endgame Prelude #3
Miles Morales: Spider-Man #3
Old Man Quill #2
Return Of Wolverine #5
Shuri #5
Solo A Star Wars Story Adaptation #5
Uncanny X-Men #12
Unstoppable Wasp #5
Venom #11
Wolverine: Infinity Watch #1

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si aj naša redakcia neudelí jarné prázdniny, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
9 + 12 =