Marvel News #111: Zruší Disney Marvel Comics?

Dnešné Marvel News budú obsahovať zaujímavé správy, ale už tak trochu aj rubriky. Najskôr si vyvrátime jednu fámu a pozrieme sa na umelca, ktorý u Marvelu končí a zaspomíname si na nepríjemnú kauzu. Klasické „rubriky“ vyplnia novými informáciami Rob Liefeld a War of the Realms.

Shuri #8 – Marvel Battle Lines Variant

Nedávno preletela internetom správa, a prím v tomto smere hrali najmä bulvárne weby, že Disney má v pláne zrušiť komiksové vydavateľstvo Marvel. Áno, čítate správne, až takto ďaleko niektorí zašli. A podporili to číslami, podľa ktorých je komiksový priemysel v úpadku a podľa ich analýz to všetko dáva dokonalý zmysel. Až na drobnosť, že je to úplná blbosť. Túto teóriu si na webe bleedingcool, ktorý to celé odštartoval, vycucali z názvu panelovej diskusie na podujatí SXSW. Ten znel – „Marvel: Z komiksu na obrazovky“ a zúčastní sa na nej C.B. Cebulski a Joe Quesada. A niektorým „novinárom“ to stačilo na šírenie skoro až poplašných správ. Joe Quesada túto správu prostredníctvom twitteru dementoval a označil ju za najhlúpejšiu komiksovú konšpiráciu týždňa. Ako nakoniec dodal, niekedy je panel skrátka iba panel.

Mike Deodato Jr. je veterán a pre Marvel je to meno, ktoré sa spája s množstvom skvelých sérií. Aktuálne pracuje na sérii Savage Avengers, ktorá bude ale jeho posledná. Podľa statusu na Facebooku, kde svoj odchod oznámil, sa chce venovať práci na autorských projektoch. V statuse uviedol, že si 24 rokov s týmito postavami žil svoj sen a miloval každú sekundu, ktorú s nimi prežil. Medzi jeho známe práce patria série Incredible Hulk, Elektra, Thor, Amazing Spider-Man, ale aj tímovky ako Avengers, New Avengers a Dark Avengers. Z novších vecí je nutné spomenúť Thanosa, Infinity Wars alebo Old Man Logana. Savage Avengers #1 bude k dispozícii v máji. Prvým ohláseným autorským projektom bude séria Berserker Unbound pre Dark Horse, ktorú vytvorí spolu s Jeffom Lemirom. Budeme sa jej určite venovať v inom článku mimo Marvel News.


Možno si pamätáte nepríjemnú záležitosť, ktorá sa odohrala v septembri minulého roka. Bolo to iba dva mesiace po ohlásení série The Vision, keď sme sa dočkali jej zrušenia. To prišlo nečakane a bez nejakého jasného dôvodu. Scenáristka Chelsea Cain na to samozrejme reagovala na sociálnych sieťach bez akejkoľvek servítky a stala sa tak, podľa jej slov, pre Marvel mŕtvou. Cain už v roku 2016 rozbúrila hladinu, keď odišla zo sociálnych sietí potom, čo sa stala terčom útokov kvôli jej sérii Mockingbird, ktorá sa stretla s istými kontroverziami. Táto séria mala byť jej návratom, avšak niečo sa evidentne pokazilo. Kresliť ju mal Aud Koch a práve ten nedávno prostredníctvom twitteru zverejnil náčrt rodostromu Viv Vision ako fragment série, ktorú asi už neuvidíme. A je to určite veľká škoda. Séria mala priamo nadväzovať na veľmi úspešnú sériu Vision, ktorá získala Eisnera a mala sledovať kroky Visiona a jeho dcéry Viv Vision.


V okienku „Čo nové u Roba Liefelda“ sa pozrieme na ďalšie informácie, ktoré zverejnil ohľadom na apríl pripravovanej série Major X. O jeho hlavnej postave sa zatiaľ veľa nevie, ale po nedávnom príspevku na instagrame je jasné, že Major X bude disponovať adamantiovým mečom. Však na čo by mu aj bol obyčajný meč pri stretnutí s Wolverinom. A tak sa teda môžeme tešiť na súboj adamatiových čepelí. A ako vidíte na priloženom príspevku, Rob zo svojho nezameniteľného anatomicky neforemného štýlu nič nestratil.

War of the Realms sa začnú už o niečo menej ako mesiac a tak nás Marvel kvalitne zásobuje viariant covermi pre túto sériu. Za posledné dni ma najviac zaujal variant cover, ktorý nakreslil Guiseppe Camuncoli a vidíme na ňom She-Hulk a Minotaura. Je to len jeden z niekoľkých, ktoré sa budú dať vo finále prepojiť do veľkého obrazu. Olivier Coipel prispel coverom, na ktorom vidíme Lady Sif a J. Scott Campbel, na tom svojom stvárnil Helu.

Včerajšok bol na nové komiksy veľmi plodný. Uletenú jazdu ponúka Cosmic Ghost Rider, ktorý si povedal, že zničí históriu Marvelu. Veľmi dobre je tiež načasované aj odšartovanie série Meet The Skrulls, keďže nám do kín vpálila Captain Marvel.

Age Of X-Man Prisoner X #1
Amazing Spider-Man #16.HU
Avengers #16
Avengers No Road Home #4
Black Order #5
Champions #3
Conan The Barbarian #4
Cosmic Ghost Rider Destroys Marvel History #1
Deadpool #10
Domino Hotshots #1
Immortal Hulk #14
Killmonger #5
Meet The Skrulls #1
Star Wars #62
Star Wars – Age Of Republic – Padme Amidala #1
Star Wars – Vader – Dark Visions #1
Uncanny X-Men #13
Ziggy Pig Silly Seal Comics #1

Cosmic Ghost Rider

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nestrávime najbližší týždeň v kine na Captain Marvel, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
46 ⁄ 23 =