Marvel News #112: Silver Surfer a vesmírny punk

Marvel News s poradovým číslom 112 budú zväčša o návratoch. Medzi scenáristov sa totiž vráti jedno veľké meno. Vrátia sa aj tvorivé tímy z minulosti, aby sa opäť, aj keď len na chvíľku, vrátili k svojim obľúbeným charakterom. A jedna z neriadených striel mainstreamového komiksu bude mať opäť priestor sa predviesť.

Daredevil od Alexa Maleeva

Nejakú dobu potom, čo Jonathan Hickman opustil Marvel Comics, aby sa mohol viac venovať svojim vlastným projektom, fanúšikovia špekulovali, že má namierené do DC. Táto teória však bola nedávno vyvrátená, keďže Marvel ho priviedol späť na zatiaľ bližšie nešpecifikovaný projekt. Marvel tento projekt zatiaľ iba teasoval nápisom, ktorý predznamenáva nejaký konflikt. Krátko na to, v podobne na detaily chudobnej grafiky, nasledoval teaser s menom Hickman. Na ten reagoval sám Hickman, keď prostredníctvom Twitteru zdieľal upravenú verziu s textom „Hickman is“. Text a aj jeho grafická úprava je priama narážka na reklamnú kampaň ohľadom série Mister Miracle z konkurenčného DC. Vďaka nej prakticky zľudovela hláška „Darkseid is“. Scenárista, ktorý stojí napríklad za veľmi úspešnými sériami Fantastic Four alebo Avengers, spustí svoj nový projekt v júli tohto roku. Marvel prisľúbil detaily o tomto projekte na akcii C2E2 v Chicagu, ktorá sa bude konať tento víkend.

Komiksoví scenáristi Chris Claremont, Larry Hama a Sam Keith, ktorí sa dajú považovať za legendy, pri príležitosti osláv 80. výročia Marvel Comics vytvoria zbierku nových príbehov o Wolverinovi. V one-shote Wolverine: Exit Wounds #1 si budeme mať možnosť prečítať napríklad aj príbeh zasadený do posledných scén série Kitty Pryde and Wolverine. Tento príbeh zoberie Kitty, Wolverina a Yukio na dobrodružstvo, kde bude Wolverine opäť robiť to, v čom je najlepší. O kresbu sa postarajú rovnako známe mená ako napríklad Salvador Larroca alebo už spomínaný Sam Keith. Covery nakreslí Ryan Stegman a variantom prispeje napríklad aj Rob Liefeld. Zošit bude vydaný v júni tohto roka.

Skoro dekádu v období 80. a 90. rokov Peter David písal príbehy série The Incredible Hulk. Keď sa k nemu v roku 1990 pridal kreslič Dale Keown, spolu vytvorili run, ktorý je považovaný za redefiníciu tohto charakteru. Po tejto dvojročnej veľmi plodnej spolupráci sa toto duo spojilo ešte v one-shote Hulk: The End, ktorý mal v roku 2002 napísať akýsi konečný príbeh tohto charakteru. Na jún je opäť pri príležitosti marveláckeho jubilea ohlásená ich opätovná spolupráca. Prinesú one-shot Incredible Hulk: Last Call #1, ktorý by mal v „oversized“ rozsahu priniesť nový príbeh, v ktorom životom zničený Hulk nájde boj, ktorý v ňom opäť zapáli zhasínajúcu iskru.

The Incredible Hulk

Vesmírne vystrájanie Donnyho Catesa bude pokračovať! Scenárista, ktorý sa ako lavína privalil do prvej ligy sériou Venom, aktuálne píše aj Guardians of the Galaxy a priniesol do sveta Marvel Comics aj úlet menom Cosmic Ghost Rider. A práve tento scenárista bude písať novú minisériu Silver Surfera. Silver Surfer: Black #1 bude vychádzať z prvého čísla z už spomínanej série Guardians of the Galaxy. Ak aspoň trochu poznáte Donnyho tvorbu, musí vám byť jasné, že čitatelia môžu očakávať zbesilú jazdu plnú nečakaných prekvapení. A tak sa to má robiť. O kresbu sa postará Tradd Moore. Vesmírny punk sa rozpúta v júni.

Event War of the Realms začne už v apríli. Nedávno bol zverejnený cover k piatemu číslu, na ktorom vidíme Black Panthera, ktorý sa stal evidentne hlavnou postavou boja proti Malekhitovým hordám. Zošit War of the Realms #5 je naplánovaný na 5. júna.

The War of the Realms #5

V hlavnej úlohe včerajších noviniek bol bez pochyby Spider-Man. Pavúčí muž rozbehne sériu Life Story a zároveň sériu City at War, ktorá priamo súvisí s jeho veľmi populárnou hrou.

Age Of X-Man – Nextgen #2
Age Of X-Man – The Amazing Nightcrawler #2
Avengers #17
Avengers: No Road Home #6
Captain Marvel #3
Friendly Neighborhood Spider-Man #4
Guardians Of The Galaxy #3
Immortal Hulk #15
Jessica Jones – Purple Daughter #3
League of Legends – Ashe – Warmother Special Edition #4
Marvel’s Spider-Man City At War #1
Meet The Skrulls #2
Miles Morales Spider-Man #4
Savage Sword Of Conan #3
Solo: A Star Wars Story Adaptation #6 Online
Spider-Man – Life Story #1
Star Wars #63
Thor #11
Uncanny X-Men #14
Venom #12
West Coast Avengers #9
Wolverine: Infinity Watch #2

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás nenavštívi jeden zazobaný myšiak s ponukou, ktorá sa neodmieta, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
2 × 16 =