Marvel News #114: Rocket v smrteľnom nebezpečenstve!

V Marvel News z minulého týždňa sme sa primárne venovali novinkám, ktoré Marvel zverejnil na akcii C2E2. Hlavnou výplňou tých dnešných budú novinky, ktoré sa zväčša týkajú plánov Marvelu na júl tohto roka. Čaká nás história Marvel univerza, zaujímavosti z prostredia najznámejšej superhrdinskej rodinky Fantastic Four, ale pozrieme sa aj na prvé dopady a konzekvencie eventu War of the Realms.

Autor: Bill Sienkiewicz

Scenárista Mark Waid a kresliči Javier Rodriguez a Alvaro Lopez nás v pripravovanej minisérii vezmú na cestu naprieč históriou Marvelu. History of the Marvel Universe by sa v šiestich zošitoch mala zamerať na doteraz neodhalené záhady a tajomstvá, ktoré bohatá história tohto sveta bez pochýb má. Prvé číslo je naplánované na júl a dostať by sme mali príbeh začínajúci pri veľkom tresku a končiaci vo finálnych hodinách sveta.

History of the Marvel Universe #1

„Videli sme už Marvel encyklópédie, Marvel príručky a ja mám tieto záležitosti veľmi rád. Všetky som ich absorboval ako Galactus absorbuje planéty. Nebude to ale rovnaké. Sú tam informácie, ale zároveň je tam aj príbeh. Marvel univerzum je ako živá vec, ktorá má svoj vlastný príbeh a my sa budeme snažiť nájsť v tomto príbehu srdce, aby to nebolo ako prečítať 120 stránok na Wikipédii,“ vyjadril sa Waid pre Marvel.

Scenárista Mark Waid je podpísaný aj pod ďalšou novinkou nedávnych dní. Je ňou ohlásenie minisérie Invisible Woman, ktorá sa zameria na minulosť tejto legendárnej členky Fantastic Four. Marvel prezradil, že Sue Storm uvidíme v čase, keď plnila špionážnu misiu ako agentka SHIELDu, ktorej výsledkom mala byť záchrana jej bývalého kolegu. Editor Tom Brevoort sa vyjadril, že uvidíme Sue v čase jej voľna, v dobe, keď nie je so svojou rodinou. Malo by to vraj priniesť nový pohľad na túto postavu. O kresbu sa postará Mattia De Iulis a cover nakreslí Adam Hughes. Invisible Woman #1 dorazí na pulty v priebehu júla.

Invisible Woman #1

A pri Fantastic Four ešte chvíľku ostaneme. Táto legendárna rodinka už je ako tak usadená po svojom návrate na scénu a vyzerá to tak, že sa k nim pripojí aj Future Foundation. Táto organizácia vytvorená v roku 2010 scenáristom Jonathanom Hickmanom vytvára platformu, na ktorej najbystrejšie mladé mysle na Zemi riešia najväčšie svetové problémy. V zošite Fantastic Four #12 pôjde o vedľajší príbeh, ktorý napíše Jeremy Whitley a nakreslí Will Robson. Hlavný príbeh, ktorý od začiatku píše Dan Slott, sa pozrie na udalosti po svadbe Thinga a Alicie Masters, respektíve na ich svadobnú cestu. Budú ju tráviť na opustenom ostrove a ako to už na takýchto cestách býva, romantika pôjde rýchlo do kelu, lebo sa dostaví Hulk. A predpokladáte správne, ak čakáte klasický súboj na päste. Hold, Alicia vedela do čoho išla. Zošit bude v predaji v priebehu júla.

Fantastic Four #12

Rocket Raccoon sa teší všeobecnej obľube, avšak posledné informácie spojené so zošitom Guardians of the Galaxy #7 nevyzerajú veľmi pozitívne. Začne sa tu totiž nový arc s názvom The Death of Rocket a ani cover, ktorý nakreslil Corey Smith, nevyzerá príliš pozitívne. Zodpovedný za to bude pravdepodobne dávny nepriateľ, ktorý zaútočí na najnovšie zoskupenie Guardians. Či bude jeho útok natoľko smrtiaci, že to obľúbený „rabbit“ nerozchodí, uvidíme v júli. Scenár píše Donny Cates a od neho sa dá čakať naozaj všetko.

Aktuálny stav Lokiho v Marvel univerze nechcem príliš rozoberať, keďže by to bol spoiler na prebiehajúci event War of the Realms. Povedzme len, že cover ohlásenej série zobrazuje jeden návrat za druhým. Okrem samotného Lokiho, vidíme aj Mjolnir, ktorý je aktuálne považovaný za zničený. Stalo sa tak v rámci príbehu The Death of the Mighty Thor. Za Lokim vidíme dúhový most, ktorý bol tiež zničený počas Mangogovho vyčíňania v Asgarde. Viac detailov zatiaľ prezradených nebolo a tak si na odpovede na otázky, čo všetko sa vráti a ako, musíme počkať minimálne do júla, keď na pulty dorazí zošit Loki #1. Sériu bude písať Daniel Kibblesmith a kresliť Oscar Bazaldua.

Loki #1

Z eventu War of the Realms bude vychádzať aj séria Punisher Kill Krew, v ktorej uvidíme Punishera v boji proti iným ako štandardným nepriateľom. Frank sa totiž rozhodne loviť monštrá naprieč všetkými desiatimi ríšami. Ale nebude to také jednoduché. Počas nedávnych udalostí dal sľub, ktorý musí dodržať a jeho splnenie bude obsahovať aj dodávku plnú sirôt. Scenár bude písať Gerry Duggan, kresliť Juan Ferreyra.

Punisher Kill Krew #1

V dnešnej záplave noviniek vyzerá veľmi zaujímavo prvé číslo série Symbiote Spider-Man, ale na svoje si prídu aj fanúšikovia Star Wars.

Age Of Conan Belit #2
Age Of X-Man – Apocalypse And The X-Tracts #2
Age Of X-Man – The Marvelous X-Men #3
Amazing Spider-Man #19
Asgardians Of The Galaxy #8
Avengers No Road Home #9
Captain Marvel #4
Dead Man Logan #6
Friendly Neighborhood Spider-Man #5
Invaders #4
Marvel Tales Thanos #1
Savage Sword Of Conan #4
Spider-Man/ Deadpool #49
Star Wars – Age Of Rebellion – Grand Moff Tarkin #1
Star Wars – Age Of Rebellion – Princess Leia #1
Symbiote Spider-Man #1
Unbeatable Squirrel Girl #43
Unstoppable Wasp #6
War Of The Realms – Journey Into Mystery #1
Web Of Venom – Cult Of Carnage #1
Winter Soldier #5
X-23 #11
X-Force #6

Symbiote Spider-Man #1

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ úplne nepodľahneme čaru finálnej série Game of Thrones, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
3 × 16 =