Marvel News #116 : Návrat Future Foundation

Avengers: Endgame stále silne rezonuje a aktuálne všetci sledujú, či sa tomuto filmu podarí prekonať v historickom rebríčku tržieb Avatara. Fanúšikovia, ktorí sa už pozerajú do budúcnosti, špekujú napríklad o filme Eternals. Ale nie je všetko iba o filmovom vesmíre. Za uplynulé dni sa toho udialo viac než dosť aj v komiksovom univerze a práve s týmito novinkami sú tu Marvel News! Chcete vedieť, aké návraty nás čakajú? Zaujíma vás, komu bude venovaný jún na špeciálnych obálkach? Čo sa skrýva za ambicióznym projektom, ktorý Marvel posledné dni teasoval? Máme odpovede na všetky vaše otázky!

Fantastic Four sa vrátila do Marvel univerza už pred nejakou dobou. Pri svojom návrate však opustila tzv. Future Foundation, ktorá sa zhostila neľahkej úlohy. Týto mladí géniovia sa pokúšajú zachrániť svojho priateľa Molecule Mana. Táto naozaj mocná postava sa stala obeťou udalostí v zošite Fantastic Four #2 a avizovaná séria by mala sledovať jeho záchranu. Návrat Future Foundation bol avizovaný už v apríli v zošite Fantastic Four #12, kde sa tento tím objavil v dopňujúcom príbehu. Je otázne, či pôjde o ongoing sériu, alebo sa dianie zastaví záchranou Molecule Mana a pôjde o minisériu. Nemuselo by byť tiež prekvapujúce, ak sa táto zostava vráti do Marvel univerza, aby pokračovala po boku legendárnej fantastickej rodiny. Prvého čísla sa dočkáme v auguste. Písať ho bude Jeremy Whitley a kresliť Will Robson.

Future Foundation #1

S Future Foundation má svoju spoločnú históriu ďalšia tímovka, ktorá sa dočká návratu. Power Pack sa síce nevráti úplne, ale čaká nás špeciál Grow Up. Uvidíme v ňom klasickú zostavu Alex, Julie, Katie a Jack Power, ktorá bude riešiť nebezpečnú rasu Brood, ktorá preruší koncert. Môžeme sa tiež tešiť na Wolverina a Kitty Pryde, ktorí budú v tomto zošite hosťovať. Dá sa predpokladať, že dej sa bude odohrávať v období, keď vychádzala klasická ongoing séria Power Pack. Okrem hlavného príbehu, bude toto číslo obsahovať aj jeden kratší. Power Pack: Grow Up #1 napíše Luise Simonson a nakreslí dvojica June Brigman a Gurihiru. Dátum vydania je aktuálne stanovený na 28. augusta.

Power Pack: Grow Up #1

Marvel ohlásil, že jún bude patriť Spider-Manovi. Ak teda patríte medzi fanúšikov tohto hrdinu a zároveň zbierate rôzne špeciálne obálky, musí to byť pre vás skvelá správa. Celkovo by malo ísť o desať zošitov, ktoré sa dočkajú špeciálneho pavúčieho variantu. Okrem klasického kostýmu uvidíme Spider-Mana napríklad v stealth kostýme, Frantastic Four kostýme alebo vo vesmírnom úbore. Zverejnené boli už aj konkrétne vizuály a prinášame aj zoznam s menom autora, ak by mal niekto ambíciu ich zozbierať všetky. Choďte do toho!

1. AMAZING SPIDER-MAN #23 – Stuart Immonen
2. AMAZING SPIDER-MAN #24 – Olivier Coipel
3. CAPTAIN MARVEL #7 – Mike McKone a Rachelle Rosenberg
4. DEADPOOL #14 – Mark Brooks
5. DOCTOR STRANGE #16 – David Yardin a David Curiel
6. FANTASTIC FOUR #11 – Jay Anacleto a Romulo Fajardo Jr.
7. FRIENDLY NEIGHBORHOOD SPIDER-MAN #8 – Adi Granov
8. IMMORTAL HULK #19 – Ema Lupacchino a David Curiel
9. MAGNIFICENT MS. MARVEL #4 – Gerald Parel
10. THANOS #3 – Nick Bradshaw a Morry Hollowell

Kreslič a scenárista Patrick Gleason (Batman and Robin, Aquaman, JLA, Green Lantern Corps) podpísal exkluzívnu dohodu s Marvelom. Znamená to, že už bude písať komiksy len pre toto vydavateľstvo a na začiatok by sa mal stať súčasťou rodiny Spider-Man titulov. Jeho prvú prácu budeme môcť vidieť v zošite Amazing Spider-Man #25, v ktorom sa postará o jeden krátky príbeh.

Posledné dni Marvel intenzívne teasoval prostredníctvom twitteru niečo veľké. Následne ohlásil veľmi ambiciózny a symbolický projekt Marvel Comics #1000. Pôjde o antológiu, ktorá bude oslavou 80. výročia tohto vydavateľstva. Bude pozostávať z 80 príbehov a podieľať sa na nich bude 80 kreatívnych tímov. Každý tím vyrozpráva príbeh prostredníctvom jednej strany. Editor Tom Breevort sa pre New York Times vyjadril, že ide o najkomplexnejší a najkomplikovanejší projekt, na akom kedy participoval. Marvel Comics #1000 by sa mal začať v roku 1939 a pomaly by sa mal dostať až do dnešných dní, pričom by mal priniesť prierez celou históriou Marvelu. Medzi veľké mená, ktoré budú súťasťou tohto projektu patria napríklad George Perez, Kelly Sue DeConnick, Kurt Busiek a Walter Simonson. Al Ewing je ohlásený ako akýsi koordinátor tohto obrovského projektu. Antológiu si budeme môcť prečítať v auguste.

Marvel Comics #1000

Príbeh Spider-Mana z veľmi populárnej hry na PS4 pokračoval v príbehu City At War. Ak sa vám toto herné univerzum páči, určite nevynechajte minisériu Spider-Man: Velocity. Velocity bude nasledovať udalosti v City At War a fanúšikovia sa môžu tešiť na komiksovú premiéru tzv. Velocity obleku, ktorý vytvoril Adi Granov pre potreby hry. Spider-Man by sa mal postaviť zlosynovi menom Swarm a taktiež by mal naraziť na nadprirodzeného poltergeista. Prvé číslo je naplánované na august.

Spider-Man: Velocity

Nemáte čo čítať? Marvel má pre vás ako zvyčajne riešenie. 😉

Age Of X-Man – Nextgen #4
Age Of X-Man – The Marvelous X-Men #4
Amazing Spider-Man #21
Black Widow #5
Daredevil #5
Giant-Man #1
Guardians Of The Galaxy #5
Immortal Hulk #17
Ironheart #6
Marvel Tales Iron Man #1
Old Man Quill #5
Spider-Man – Life Story #3
Star Wars #66
Star Wars – Age Of Rebellion – Lando Calrissian #1
Star Wars Tie Fighter #2
Uncanny X-Men #18
War Of The Realms #4
War Of The Realms – Spider-Man And The League Of Realms #1
War Of The Realms – Strikeforce – The War Avengers #1

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás neporazí pri sledovaní majstrovstiev sveta v hokeji, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
26 × 10 =