Marvel News #118: Najdôležitejšia scéna v histórii X-Menov?

Marvel News vám aj dnes prinášajú malé aj veľké oznámenia z vášho obľúbeného komiksového univerza. Hneď na úvod sa dozviete, éra ktorého autora sa končí a taktiež skončí aj jedna veľmi obľúbená séria. Júl bude patriť zlosynom aj na variant coveroch a dočkáme sa minisérie ázijského superhrdinského tímu. Zaujímavý tím sa sformuje u Spider-Mana a Marvel teasoval najdôležitejší okamih histórie X-Menov. Zaujali sme vás? Tak neváhajte a čítajte!

Bude to koniec jednej éry. Už keď začínal event War of the Realms, špekulovalo sa o tom, že to bude pravdepodobne vyvrcholenie účinkovania Jasona Aarona pri sérii Thor. V rámci augustového edičného plánu sa to pri anotácii zošitu Thor #16 potvrdilo. Píše sa v nej, že tu štartuje posledný Thorov príbeh v réžii Jasona Aarona. Aaronova sága sa začala v roku 2012 v zošite Thor: God of Thunder #1 a za tých sedem rokov si toho táto postava preskákala naozaj veľa. Uvidíme, v akom rozpoložení Aaron Thora zanechá a dôležitou otázkou bude, kto tohto scenáristu pri kormidle asgardského hrdinu vystrieda.

Aj majster tesár sa niekedy utne. Približne toto by sa dalo napísať o jednom zo zverejnených variant coverov k pripravovanému projektu Marvel Comics #1000. Okrem množstva postáv si tam totiž nejaké pozorné oko všimlo, že je tam pár bozkávajúcich sa chlapcov. Nebolo by to nič divné, ak by predmetná dvojica nebola z konkurenčného DC Comics.

Séria Unbeatable Squirrel Girl končí. Stane sa tak v zošite číslo #50, ktorý Marvel vydá niekedy koncom roka. Scenárista Ryan North sa ale vyjadril, že séria nebola zrušená. Tvorcovský tím mal skôr pocit, že sa dostali do fázy, keď sa príbeh prirodzene skončí. Za päť rokov, počas ktorých Ryan North s týmto charakterom pracoval, na nej určite zanechal svoju nezmazateľnú stopu. Ako sám povedal, Dorren Allene Green sa stala za ten čas úplne inou postavou. Najbližšie číslo #45 je v pláne 12. júna. Finálny arc tejto série sa začne v čísle #47, ktoré bude vydané v auguste.

Tím New Agents of Atlas debutoval počas eventu War of the Realms. Ak sa vám tento ázijský tím superhrdinov páči, dobrou správou je, že sa v auguste dočká aj vlastnej minisérie. Okrem už známych postáv ako Shang-Chi, Amadeus Cho, Cindy Moon (Silk) a agent Jimmy Woo, sú súčasťou aj nové tváre. Konkrétne ide o Lei Ling (Aero), Lin Lie (Sword Master) a Pearl Pangan (Wave). Wave sa stala prvou filipínskou superhrdinkou a medzi fanúšikmi z Filipín sa stala okamžite hitom. Za jej vznikom stojí kreslič Leinil Yu a v novej sérii by mala údajne zohrať veľkú úlohu. Aero a Sword Master už debutovali skôr v komiksoch určených pre čínsky trh. Na júl je ale naplánované vydanie týchto príbehov aj v angličtine. Sériu budú písať Grek Pak a Jeff Parker. Kresliť budú Nico Leon a Carlo Pagualyan.

V rámci blížiacej sa udalosti Acts of Evil Marvel ohlásil vydanie 23 špeciálnych variant coverov, ktoré budú zamerané na zlosynov. Udalosť, ktorej koncept je založený na tom, že sa stretnú hrdinovia a zlosyni, ktorí sa doteraz nemali šancu stretnúť, začne v júli Na nasledujúcich riadkoch si môžete pozrieť zoznam coverov, ktorých sa to bude týkať a tiež ich autorov a zlosynov, ktorých na nich uvidíme. Niekoľko už bolo aj zverejených a nájdete ich v priloženej galérii.

1. AMAZING SPIDER-MAN #27 – Woo Cheol Lee – Molten Man
2. AMAZING SPIDER-MAN #28 – Bengal – Anna Kravenoff
3. AVENGERS #23 – Mike McKone – Count Nefaria
4. BLACK CAT #3 – Inhyuk Lee – Black Cat
5. BLACK PANTHER #15 – Ryan Benjamin – Killmonger
6. CAPTAIN AMERICA #13 – Patch Zircher – Red Skull
7. CAPTAIN MARVEL #9 – J.G. Jones – Yon-Ragg
8. CONAN THE BARBARIAN SPECIAL #1 – ešte nebolo zverejnené
9. DAREDEVIL #9 – ešte nebolo zverejnené
10. DAREDEVIL #10 – Junggeun Yoon – Elektra
11. DOCTOR STRANGE #18 – Martin – Nightmare
12. DOCTOR STRANGE #19 – Nordsol – Dormammu
13. FANTASTIC FOUR #13 – Gerald Parel – Doom
14. FRIENDLY NEIGHBORHOOD SPIDER-MAN #10 – ešte nebolo zverejnené
15. FRIENDLY NEIGHBORHOOD SPIDER-MAN #11 – ešte nebolo zverejnené
16. GUARDIANS OF THE GALAXY #8 – ešte nebolo zverejnené
17. IMMORTAL HULK #22 – Ryan Brown – Abomination
18. LOKI #2 – Declan Shalvey – Loki
19. SAVAGE AVENGERS #4 – Zaffino – Kulan Gath
20. THANOS #5 – Junggeun Yoon – Thanos
21. THOR #16 – ešte nebolo zverejnené
22. TONY STARK: IRON MAN #15 – Mark Brooks – Madame Masque
23. VENOM #17 – Sunghan Yune – Carnage

V rámci teasovania blížiacich sa projektov House of X a Power of X Marvel údajne zverejnil najdôležitejšiu scénu v histórii X-Menov. Aspoň tak to bolo uvedené v príspevku, ktorý zverejnili prostredníctvom Twitteru. Špekulácie sa samozrejme rozbehli na plné obrátky a okrem toho, že na obrázku vidíme mladého Charlesa Xaviera, nie je isté prakticky nič. Žena na obrázku môže byť Moira MacTaggert, ale či to je naozaj ona, sa dozvieme až časom.

Zabudnite na Sinister Six. Na scéne je nová zločinecká zostava a tentokrát je čisto ženská. Ak čítate aktuálne prebiehajúcu sériu Amazing Spider-Man, určite viete, že Boomerang je spolubývajúci Petera Parkera. A práve Boomerang sa stane terčom šestky, menovite Beetle, Electro, Lady Octopus, White Rabbit a Scorpia. Pre žiadnu z týchto postáv to nebude prvý výskyt, keďže sa už v Marvel univerze objavili. Lov na Boomeranga sa začne v zošite Amazing Spider-Man #27 v auguste.

Včera nepremiérovala žiadna séria, avšak ak sa zaujímate o históriu X-Menov, koncept Grand Design by vám nemal ujsť.

Age Of X-Man X-Tremists #4
Amazing Spider-Man #22
Black Panther #12
Daredevil #6
Fantastic Four #10
Giant-Man #2
Immortal Hulk #18
Magnificent Ms. Marvel #3
Major X #4
Marvel Rising #3
Marvel’s Spider-Man City At War #3
Star Wars Vader Dark Visions #4
Star Wars The Original Marvel Years #108
Superior Spider-Man #6
Thanos #2
Thor #13
War Of The Realms Spider-Man And The League Of Realms #2
War Of The Realms War Scrolls #2
Wolverine The Long Night Adaptation #5
X-23 #12
X-Men – Grand Design – X-Tinction #1

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás cez víkend nezožerie Godzilla, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
29 + 14 =